ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

10 تا از برترین ویرایشگرهای کد آنلاین

10 تا از برترین ویرایشگرهای کد آنلاین

به عنوان توسعه دهنده ، ابزار اصلی که به شما امکان می دهد ایده های خود را به کد تبدیل کنید: ویرایشگر متن است. با گذشت زمان ، ویرایشگرهای متن آنلاین بیشتری ایجاد می شوند که می توانند به شما کمک کنند از هر رایانه ای که دسترسی به اینترنت دارد کدنویسی کنید. در این مقاله ، اجازه دهید نگاهی به 10 تا از برترین ویرایشگرهای کد آنلاین بیندازیم.

چرا از ویرایشگرهای کد آنلاین استفاده می کنیم؟

بیایید به سرعت مزایای استفاده از IDE آنلاین (محیط توسعه یکپارچه) را خلاصه کنیم:

بدون راه اندازی

از آنجا که مستقیماً در مرورگر خود برنامه نویسی می کنید ، نیازی به بارگیری ، نصب و پیکربندی IDE ندارید. اگر از من بپرسید صرفه جویی در وقت و شلوغی هارد لپتاپ همیشه یک چیز خوب است.

همکاری آسان

اکثر IDE ها و برنامه های کاربردی تحت وب که در این مقاله ارائه شده اند دارای گزینه های پیشرفته اشتراک گذاری/همکاری هستند. به عنوان مثال ، می توانید برنامه نویسی را شروع کرده و سپس آدرس اینترنتی را به همکار خود ارسال کنید تا کار شما ادامه یابد یا به شما در اشکال زدایی کمک کند. بنابراین اگر در یک تیم کار می کنید ، ویرایشگر کد آنلاین قطعاً گزینه ای است که باید در نظر بگیرید.

صفر تا هزینه اندک

اکثریت قریب به اتفاق این لیست دارای IDE های رایگان هستند. بنابراین با شروع کار بر روی پروژه های جدید هیجان انگیز ، هزینه ی آنچنانی پرداخت نخواهید کرد. بنابراین ، IDE های آنلاین یک انتخاب عالی برای دانش آموزان یا کسانی است که می خواهند توسعه دهنده وب شوند.

CodePen

ویرایشگر CodePen
ویرایشگر CodePen

احتمالاً محبوب ترین ویرایشگر کد آنلاین میباشد. CodePen سریع و همچنین آسان برای استفاده است و به توسعه دهنده وب اجازه می دهد کد HTML/CSS/JS را به صورت آنلاین بنویسد و به اشتراک بگذارد.

CodePen رایگان است و ایجاد حساب کاربری اجباری نیست ، بنابراین می توانید نوشتن کد را شروع کنید. و یک برنامه وب جدید مستقیماً از مرورگر وب خود سریع و کارآمد ایجاد کنید.

https://codepen.io/

Code Sandbox

ویرایشگر آنلاین Code Sandbox
ویرایشگر آنلاین Code Sandbox

Code Sandbox یک ویرایشگر کد آنلاین شگفت انگیز است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد با استفاده از زبان ها و فناوری های مدرن برنامه نویسی مانند Angular.js ، Vue.js و React سریع برنامه ایجاد کنند.

این محیط توسعه کامل دارای ویژگی ها و الگوهای کد زیادی است که قطعاً کدگذاری شما را سریعتر و آسان تر می کند.

https://codesandbox.io/

Code Share

ویرایشگر آنلاین CodeShare
ویرایشگر آنلاین CodeShare

همانطور که از نامش پیداست ، CodeShare یک ویرایشگر کد آنلاین با تأکید بر اشتراک گذاری کد است. این یک ابزار بسیار مفید برای توسعه دهندگان برای به اشتراک گذاشتن کد با دیگران ، عیب یابی کد با هم و برای معلمان است که به دانش آموزان نحوه کدگذاری در زمان واقعی را نشان دهند.

CodeShare از برجسته سازی نحو برای 50+ زبان پشتیبانی می کند و دارای گزینه چت تصویری است که هنگام کار از راه دور با یک همکار فوق العاده مفید است.
https://codeshare.io/

JS Fiddle

ویرایشگر آنلاین JS Fiddle
ویرایشگر آنلاین JS Fiddle

چند سالی است که JS Fiddle یک انتخاب بسیار محبوب برای توسعه دهندگانی است که مایل به نوشتن و به اشتراک گذاری کد بصورت آنلاین هستند. در حالی که نمی تواند جایگزین ویرایشگر دسکتاپ یا خط فرمان مانند Vim شود ، 100 درصد رایگان است و تعداد زیادی بویلر (jQuery، Vue، Reac، React + JSX، Preact، TypeScript، CoffeeScript، SCSS، CSS Grid، Bootstrap، PostCSS) ارائه می دهد. )

 https://jsfiddle.net/

JSBin

ویرایشگر آنلاین JSBin
ویرایشگر آنلاین JSBin

همانطور که می توانید حدس بزنید ، JSBin یک ویرایشگر متن آنلاین است که عمدتا روی Javascript متمرکز شده است ، با رابط کاربری سریع و ساده. هر یک از قطعات کد شما می توانند از طریق مرورگر وب شما آزمایش شوند و سپس به یک فایل متنی صادر شوند.

نکته خوب دیگری که باید به آن توجه کنید این است که JSBin می تواند چارچوب های محبوب HTML/CSS/JS مانند jQuery و Bootstrap را وارد کند و به شما امکان می دهد صفحات مدرن و برنامه های وب را به راحتی ایجاد کنید.

https://jsbin.com/

Play Code

ویرایشگر آنلاین Play Code
ویرایشگر آنلاین Play Code

مشابه CodePen ویرایشگر Play Code یک ویرایشگر متن آنلاین سریع و بصری برای توسعه فرانت-اند وب است. این ابزار مفید به شما امکان می دهد از کتابخانه ها برای HTML ، CSS و JavaScript (jQuery ، React ، Vue و غیره) استفاده کنید در حالی که به شما امکان می دهد نتیجه را در زمان واقعی مشاهده کنید.

این ویرایشگر آنلاین عالی دارای الگوهایی برای کار با چارچوب های محبوب توسعه وب است و به کاربران واردشده امکان ذخیره و به اشتراک گذاری کد را می دهد.

https://playcode.io/

ویرایشگر آنلاین TryIt
ویرایشگر آنلاین TryIt

ویرایشگر TryIt که توسط W3Schools به شما ارائه شده است به کاربران امکان می دهد کد HTML،CSS و JavaScript را ویرایش کرده و نتیجه را در مرورگر خود مشاهده کنند. این ویرایشگر آنلاین بسیار ساده است و گزینه های زیادی را که برخی دیگر در لیست ما ذکر کرده اند ندارد. اما همچنان یک ابزار عالی است ، مخصوصاً برای آزمایش ایده ها و تکنیک های جدید.

https://www.w3schools.com/tryit/

EditPad

دفترچه یادداشت آنلاین EditPad
دفترچه یادداشت آنلاین EditPad

EditPad یک ویرایشگر آنلاین ساده و کم حجم برای توسعه دهندگان وب است. بر خلاف اکثر ابزارهای ارائه شده در این مقاله ، این برنامه دارای برجسته سازی نحو ، صفحات بویلر یا مدیریت پروژه نیست.

EditPad فقط یک صفحه ساده است تا متن شما را بدون هیچ گونه مزاحمتی تایپ کند. اگرچه قطعاً قدرتمندترین ویرایشگر برای توسعه وب نیست ، اما این “دفترچه یادداشت آنلاین” می تواند در رایانه های بسیار کند نجات بخش باشد.

http://www.editpad.org/

StackBlitz

ویرایشگر آنلاین StackBlitz
ویرایشگر آنلاین StackBlitz

StackBlitz ادعا می کند که به شما امکان می دهد آینده را در مرورگر خود کدگذاری کنید. و پس از امتحان کردن، مطمئن هستم که موافقت میکنید که این برنامه وب برای برنامه نویسان بسیار مفید است.

StackBlitz دارای 5 فضای کاری است: React ، AngularJS ، JavaScript ، UI و Ignite UI و KendoReact. پس از راه اندازی ، متوجه یک شباهت بین StackBlitz و ویرایشگر VSCode خواهید شد ، که اگر به ویرایشگر مایکروسافت عادت کرده باشید ، چیز خوبی است.

یکی دیگر از ویژگی های بسیار جالب StackBlitz این است که همه برنامه ها به طور خودکار بر روی سرورهای خود مستقر می شوند و به صورت رایگان میزبانی می شوند.

https://stackblitz.com/

Gitpod

ویرایشگر آنلاین Gitpod
ویرایشگر آنلاین Gitpod

آیا شما کاربر GitHub هستید؟ اگر بله ، هیچ شکی وجود ندارد که از Gitpod لذت خواهید برد. این IDE ابری یکی از بهترین ویرایشگرهای کد آنلاین است و به شما امکان می دهد با یک کلیک محیطهای آماده کدگذاری را برای پروژه GitHub یا GitLab خود راه اندازی کنید.

Gitpod یکپارچگی کامل با GitHub را ارائه می دهد و از همه زبان ها و چارچوب های اصلی back-end/front-end پشتیبانی می کند. متأسفانه ، رایگان نیست و از 8 دلار در ماه شروع می شود.

https://www.gitpod.io/

TypeIt

ویرایشگر آنلاین TypeIt
ویرایشگر آنلاین TypeIt

TypeIt یک ویرایشگر کد نیست و من تردید کردم که آن را در این پست نشان دهم. این ابزار مفید به شما کمک می کند تا مانند یک صفحه کلید بصری به کاراکترهای خاص مانند لهجه های فرانسوی دسترسی پیدا کنید. اگر اغلب در سایت های چند زبانه کار می کنید ، قطعاً سایتی است که در نشانک های شما وجود دارد.

https://www.typeit.org/

سخن نهایی

ویرایشگرهای آنلاین کد همانظور که در ابتدا دلایلی را گفتیم از ویرایشگرهای دسکتاپ مقدم ترند. ولی کمبودهایی هم نسبت به ویرایشگرهای دسکتاپ دارند. که البته با مرور زمن این کمبودها جبران شده و به بهترین انتخاب کاربران تبدیل میشوند. در بین ویرایشگرهای نام برده شده از دید آلتیمیت تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس برترین ویرایشگر CodePen است که خود وبسایت ما نیز از آن استفاده میکند. در انتها امیدواریم مقاله برترین ویرایشگرهای کد آنلاین برای شما مفید بوده باشد.

منابع لاتین
_ Cats Who Code
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

2 comments

 1. Very good blog! Do you have any hints for aspiring writers?
  I’m planning to start my own site soon but I’m a little lost on everything.
  Would you recommend starting with a free platform like WordPress or go for
  a paid option? There are so many options out there that I’m totally overwhelmed ..
  Any suggestions? Kudos!

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟