ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

16 تا از برترین افزونه های جستجوی وردپرس برای بهبود جستجوی سایت

16 تا از برترین افزونه های جستجوی وردپرس برای بهبود جستجوی سایت

آیا به دنبال بهترین پلاگین جستجوی وردپرس برای بهبود جستجوی سایت خود هستید؟

همه ما می دانیم که ویژگی جستجوی پیش فرض وردپرس کاملاً محدود است. با این حال ، چندین افزونه جستجوی وردپرس وجود دارد که می تواند به شما در بهبود تجربه جستجوی پیش فرض کمک کند.

در این مقاله ، بهترین افزونه های جستجوی وردپرس را برای بهبود جستجوی سایت شما برجسته خواهیم کرد.

چرا باید از افزونه جستجوی در وردپرس استفاده کنیم؟

وردپرس دارای ویژگی جستجوی داخلی است که کاملاً محدود است و در یافتن محتوای مربوطه خیلی خوب نیست.

اگر در حال ایجاد یک وب سایت یا وبلاگ جدید وردپرس هستید ، ممکن است بلافاصله نیازی به ویژگی جستجوی بهتر نداشته باشید.

با این حال ، با افزودن محتوای بیشتر ، می خواهید به کاربران کمک کنید تا به راحتی مقالات یا محصولات را پیدا کنند. بسیاری از افراد عمدتا به بهترین روشهای جستجوگرها اعتماد دارند ، امیدوارند که کاربران از طریق موتورهای جستجو چیزهایی پیدا کنند.

چه عملکردی یک سیستم جستجوگر را خوب می کند؟

 • جستجوی سریع و دقیق: این مورد بدون گفتن است. طولانی نگه داشتن بازدیدکنندگان یک روش مطمئن برای دور کردن آنها از سایت شما است. یک پلاگین جستجوی خوب اطمینان از سرعت جستجو به اندازه کافی و کسی را خسته نمی کند. به همین ترتیب ، اگر سیستم جستجو نتواند نتایج دقیقی ارائه دهد ، دیگر هیچ دلیلی برای آن وجود ندارد.
 • نوار جستجوی قابل مشاهده: باید کاملاً مشخص باشد که کادر جستجو برای بازدیدکنندگان شما کجاست ، در غیر این صورت بازدید کنندگان شما قرار است به مکان دیگری بروند. آنها ممکن است تصور کنند شما اصلاً یکی ندارید یا تصمیم بگیرند که پیدا کردن این دردسر ارزش ندارد. صرف نظر از این ، بسیار مهم است که نوار جستجو واضح باشد و به راحتی قابل تشخیص باشد.
 • جستجوی عبارت: همچنین مهم است که سیستم جستجوی شما بتواند به طور م forثر عبارات را جستجو کند. از طریق جستجوی عبارت ، بازدید کنندگان می توانند نتایج جستجو را محدود کنند اما مشخص می کنند که چگونه می خواهند کلمات ظاهر شوند. در نتیجه ، مردم راحت تر می توانند آنچه را که می خواهند پیدا کنند.
 • مرتب سازی و فیلترهای موثر: مرتب سازی و فیلترها می توانند در هنگام کاهش نتایج جستجو بسیار کمک کنند. هنگامی که آنها به خوبی طراحی شده باشند ، مرتب سازی و فیلترها نه تنها می توانند به بازدیدکنندگان شما کمک کنند تا نتایج را کاهش دهند ، بلکه راهی برای تعامل آنها با سایت شما نیز فراهم می کند.
 • نتایج شفاف و مختصر: هنگامی که بازدیدکنندگان شما نتایج جستجو را ارائه می دهند ، باید فوراً روشن و تجزیه شود. برای فروشگاه های آنلاین ، تمام اطلاعات مربوط به محصول نیز باید قابل مشاهده باشد.
 • گزارش های جستجو: اگر بدانید که آنها چه چیزی را جستجو می کنند ، می توانید درک بهتری از بازدیدکنندگان وب سایت خود کسب کنید. اگر درک کنید که کاربران شما چه می خواهند ، می توانید نیازهای آنها را بسیار موثرتر برآورده کنید. گزارش های جستجو بسیار مفیدتر هستند که ممکن است فکر کنید.

اکنون بدون آگاهی بیشتر ، بیایید لیست 12 افزونه برتر جستجوی وردپرس را مرور کنیم.

1. SearchWP

افزونه جستجوی SearchWP
SearchWP

SearchWP یکی از بهترین افزونه های جستجوی سفارشی برای وردپرس است. استفاده از آن بسیار آسان است و نتایج جستجو نسبتاً دقیق تر است.

این امکان را می دهد تا کلمه کلیدی خود را در عنوان پست / صفحه ، محتوا ، حلزون حرکت ، دسته ها ، برچسب ها ، طبقه بندی ها ، گزیده ها و حتی نظرات جستجو کنید. با اختصاص دادن وزن به هر نوع محتوا از 1 تا 10 که 10 بالاترین است ، می توانید الگوریتم را کنترل کنید.

با فعال شدن ، این پلاگین به طور خودکار محتوای شما را نمایه می کند و جایگزین ویژگی جستجوی پیش فرض در وردپرس می شود.

تنظیمات SearchWP
تنظیمات SearchWP

ویژگی های کلیدی

 • با قابلیت جستجوی بومی وردپرس کار می کند
 • همه موارد ، از جمله زمینه های سفارشی و خروجی از کد کوتاه را جستجو کنید
 • جستجوی زنده Ajax برای نمایش نتایج فوری بدون بارگیری مجدد صفحه – قابلیت جستجوی زنده در WordPress.org رایگان است و برای استفاده از آن نیازی به SearchWP ندارید
 • کلمه کلیدی stemming برای دستیابی به نتایج جستجوی بهتر
 • گزینه ای برای برجسته کردن جستجوی جستجو در نتایج جستجو ، دقیقاً مانند نحوه انجام کارها توسط Google
 • وزن دهی الگوریتم جستجوی خود را سفارشی کنید
 • ادغام با سایر افزونه های معروف ، از جمله WooCommerce ، bbPress ، Easy Digital Downloads ، WP Job Manager و موارد دیگر
 • موتورهای جستجوی جداگانه ای ایجاد کنید که هرکدام تنظیمات منحصر به فرد خود را دارند. به عنوان مثال ، شما می توانید یک جستجو برای پست های وبلاگ ، و دیگری برای محصولات WooCommerce داشته باشید
 • محتوا را از PDF ، .docs و سایر اسناد متنی موجود در کتابخانه رسانه خود فهرست کنید
 • برای تأمین پیشنهادات محتوای مرتبط از SearchWP استفاده کنید
 • عبارات جستجوی خاصی را به طور خودکار به صفحه خاصی هدایت کنید
 • در تجزیه و تحلیل اطلاعات جستجو کنید تا بتوانید آنچه را که مردم جستجو می کنند مشاهده کنید (نکته – می توانید از Google Analytics برای ردیابی درخواستهای جستجو بدون نیاز به پلاگین استفاده کنید ، بنابراین به نظر من این یک امتیاز فروش بزرگ نیست)

نحوه کارکرد

SearchWP در سیستم جستجوی وردپرس بومی ادغام می شود ، بنابراین برای راه اندازی آن نیازی به کار خاصی نیست. به عنوان مثال ، می توانید از ابزارک جستجوی معمولی استفاده کنید. یا ، اگر طرح زمینه شما از قبل دارای یک ویژگی جستجوی اختصاصی است ، SearchWP کار خود را با آن شروع می کند.

از آنجا ، SearchWP از رویکرد مدولار استفاده می کند ، به این معنی که می توانید پسوندهایی را که می خواهید استفاده کنید انتخاب و انتخاب کنید.

بعد از بارگذاری برنامه های افزودنی ، می توانید از یک رابط طراحی شده برای پیکربندی وزن جستجوی خود و همچنین سایر قابلیت ها استفاده کنید:

تنظیمات در SearchWP
تنظیمات در SearchWP
افزونه جستجوی Ivory Search
Ivory Search

Ivory Search یکی دیگر از افزونه های عالی جستجوی وردپرس است که جایگزین جستجوی پیش فرض وردپرس می شود.

به شما امکان می دهد چندین فرم جستجوی سفارشی ایجاد کنید. هر فرم می تواند تنظیمات جستجوی سفارشی خاص خود را داشته باشد که به شما امکان می دهد فرم های پویایی را برای مناطق مختلف وب سایت خود ایجاد کنید.

با افزونه های چند زبانه وردپرس و WooCommerce محبوب کار می کند. برای بهبود نتایج جستجو ، جستجوی عاج انواع پست ها ، فراداده تصاویر ، زمینه های سفارشی و موارد دیگر را جستجو می کند.

همچنین می توانید از Ajax برای نمایش نتایج جستجوی زنده بدون بارگیری مجدد صفحه استفاده کنید. همراه با کد کوتاه و یک ابزارک جستجو به شما امکان می دهد به راحتی فرم های جستجو را در هر نقطه از وب سایت خود نمایش دهید.

ویژگی های کلیدی

 • با قابلیت جستجوی بومی وردپرس کار می کند
 • فرم های جستجوی نامحدود ایجاد کنید ، هر کدام دارای تنظیمات منحصر به فرد خود هستند
 • جستجوی محصولات WooCommerce یا انجمن های bbPress (رایگان)
 • گزینه های زیادی برای فقط جستجوی محتوای خاص وجود دارد. به عنوان مثال. فقط پستها یا پستهای محافظت شده با رمز عبور را با تعداد خاصی از نظرات جستجو کنید (بعلاوه بیشتر)
 • مواردی را که می توانید جستجو کنید ، با گزینه های جستجوی پیوست های فایل ، تغییرات محصول WooCommerce ، گزیده ها ، بعلاوه موارد دیگر ، گسترش دهید.
 • گزینه هایی برای حذف محتوای خاص از نمایش در نتایج جستجو. به عنوان مثال ، شما می توانید محصولات موجود در WooCommerce را حذف کنید
 • عبارات جستجو را در نتایج برجسته کنید
 • تطبیق فازی و ریشه کلمات کلیدی

نحوه کارکرد

Ivory Search به طور خودکار یک فرم جستجوی پیش فرض برای جستجوی بومی WordPress شما ایجاد می کند. یعنی ، این فرم جستجوی پیش فرض ، عملکرد ابزارک جستجوی منظم و یا جستجوی داخلی درونمایه شما را کنترل می کند.

از آنجا ، می توانید هر تعداد فرم جستجو جدید که می خواهید ایجاد کنید و عملکرد آنها را در یک قسمت تنظیمات ساده پیکربندی کنید:

تنظیمات Ivory Search
تنظیمات Ivory Search

برای فرم های جستجوی اضافی (فراتر از حالت پیش فرض که جستجوی عاج ایجاد می کند) ، می توانید آنها را با استفاده از کد کوتاه جاسازی کنید.

افزونه جستجوی WP Google Search
WP Google Search

WP Google Search به شما امکان می دهد قابلیت جستجوی وردپرس پیش فرض را به راحتی با جستجوی سفارشی Google جایگزین کنید.

استفاده از آن بسیار ساده است ، شما باید برای سایت خود یک جستجوی سفارشی Google ایجاد کنید. پس از آن ، می توانید شناسه موتور جستجو را کپی کرده و در تنظیمات افزونه جای گذاری کنید.

این افزونه همچنین دارای یک ابزارک است که به شما امکان می دهد جستجوی سفارشی Google را در نوار کناری وردپرس خود نمایش دهید. همچنین می توانید از کد کوتاه برای نمایش فرم جستجو استفاده کنید.

4. ElasticPress

افزونه جستجوی ElasticPress
ElasticPress

ElasticPress یک سرویس جستجوی میزبان وردپرس است که بر اساس ElasticSearch ساخته شده است.

به جای اینکه در سایت وردپرس شما اجرا شود ، کوئری های جستجو را روی cloud اجرا می کند و نتایج را با سرعت کمتری نشان می دهد. استفاده و یکپارچه سازی در هر سایت وردپرسی بسیار آسان است و با تمام ارائه دهندگان میزبانی برتر وردپرس کار می کند.

این جستجوگر داخلی Ajax دارد که با شروع تایپ کاربران نتایج فوری را نشان می دهد. همچنین با WooCommerce به خوبی کار می کند و محصولاتی را که به دنبال آن هستند خیلی سریعتر به کاربران نشان می دهد.

این یک سرویس میزبانی شده و بسیار گرانتر از هر راه حل دیگر در این لیست است.

5. SearchWP Ajax Live

افزونه جستجوی SearchWP Ajax Live
SearchWP Ajax Live

SearchWP Ajax Live یک افزونه افزودنی برای SearchWP است اما با هر فرم جستجوی وردپرس که از برچسب های قالب وردپرس داخلی برای نمایش فرم جستجو استفاده می کند ، کار می کند.

به محض اینکه کاربر شروع به تایپ می کند ، جستجوی موجود در وردپرس شما را با نتایج جستجوی Ajax زنده افزایش می دهد. این تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهد و نیازی به بارگیری مجدد صفحه ندارد.

این افزونه همچنین گزینه سفارشی سازی انعطاف پذیر را برای کاربران پیشرفته ارائه می دهد. به آنها امکان می دهد تا الگوی نتایج را جدا کرده و عملکرد Ajax را در هر فرم جستجو ادغام کنند.

افزونه جستجوی YITH WooCommerce Ajax Search
YITH WooCommerce Ajax Search

YITH WooCommerce Ajax Search یک افزونه عالی جستجوی محصول WooCommerce است که به مشتریان کمک می کند تا به سرعت محصولات موجود در فروشگاه شما را پیدا کنند. این امکان را به شما می دهد تا به مشتریان اجازه دهید SKU ها را جستجو کنند ، در گروه های خاص محصول جستجو کنند و نتایج را بدون بارگیری مجدد صفحه فیلتر کنند.

YITH جستجوی Ajax WooCommerce بسیار قابل تنظیم است. می توانید تصاویر کوچک ، نشان ها ، قیمت ها و تبلیغات را در نتایج جستجوی زنده نشان دهید. همچنین می توانید یک نوار جستجو به دسته های مختلف محصول یا صفحات فروشگاه اضافه کنید.

این افزونه با فروشگاه های WooCommerce به هر زبانی کار می کند و با فروشگاه های چند زبانه کاملا سازگار است.

7. Ajax Search for WooCommerce

افزونه جستجوی Ajax Search for WooCommerce
Ajax Search for WooCommerce

Ajax Search for WooCommerce یکی دیگر از افزونه های عالی جستجوی WooCommerce است. به شما امکان می دهد بدون استفاده مجدد از صفحه ، نتایج جستجو را فوراً با استفاده از Ajax واکشی کنید.

همراه با یک جستجوی قدرتمند SKU محصول ، فیلترهای دسته و برچسب ها و اجرای آسان در منوی ناوبری ، نوار کناری یا کد کوتاه.

به راحتی می توانید جستجوی محصول را به هر دسته از محصولات یا صفحه فروشگاه اضافه کنید. این افزونه در فروشگاه های چند زبانه خارج از جعبه نیز کار می کند.

ویژگی های کلیدی

تنظیمات Ajax Search for WooCommerce
تنظیمات Ajax Search for WooCommerce
 • ادغام کامل با فروشگاه های ووکامرس برای جستجوی محصولات
 • از ویژگی های طراحی فرم جستجو برای اولین بار در تلفن همراه است
 • فرم های جستجو را با استفاده از کد کوتاه یا ابزارک در هرجایی قرار دهید
 • سفارش نتایج دقیق جستجو با الگوریتم سفارشی
 • از پلاگین Google Analytics و WPML پشتیبانی می کند

8. WOOF Products Filter for WooCommerce

افزونه جستجوی WOOF Products Filter for WooCommerce
WOOF Products Filter for WooCommerce

فیلتر محصولات WOOF برای ووکامرس یک جستجوی بسیار مفید در فروشگاه های ووکامرس است. این به مشتریان شما امکان می دهد محصولات را با استفاده از چندین گزینه از جمله دسته ها ، رنگ ها ، اندازه و موارد دیگر فیلتر کنند.

برای نمایش گزینه های جستجو و فیلتر کردن ، می توانید از یک کد کوتاه در یک ابزارک نوار کناری استفاده کنید. همچنین می توانید از Ajax برای مرتب سازی محصولات بدون خارج شدن از صفحه استفاده کنید.

راه اندازی آن برای مبتدیان آسان است و تعداد زیادی گزینه سفارشی سازی برای توسعه دهندگانی که ممکن است بخواهند آن را در قالب الگوهای سفارشی محصول پیاده کنند ارائه می دهد.

9. Relevanssi

افزونه جستجوی Relevanssi
Relevanssi

Relevanssi یکی دیگر از افزونه های محبوب جستجوی وردپرس است که با وصول نتایج مرتبط تر ، جستجوی وردپرس را بهبود می بخشد.

این برنامه می تواند محتوای PDF ، خروجی کد کوتاه ، فیلدهای سفارشی ، نمایه های کاربر ، دسته ها و برچسب ها ، محصولات WooCommerce و موارد دیگر را جستجو کند.

یکی از مواردی که باید به دنبال آن باشید ، مشکلات سازگاری است. Ralevanssi با پلاگین های محبوب صفحه ساز ، BuddyPress ، گالری NextGen و چند مورد دیگر سازگاری دارد.

ویژگی های کلیدی

 • با قابلیت جستجوی بومی وردپرس کار می کند
 • فهرست جستجوی خود را ایجاد می کند
 • انواع بیشتری از محتوا ، از جمله نظرات ، برچسب ها ، قسمت های سفارشی و موارد دیگر را جستجو کنید
 • تنظیم وزن عناوین ، برچسب ها و نظرات برای تغییر محتوای “مرتبط”
 • “منظورت این بود؟” پیشنهادات ، دقیقاً مانند Google
 • جستجوی جستجو را در نتایج جستجو برجسته کنید (مانند نحوه کار Google)
 • نمایه سازی محتوای بهتر ، از جمله گزینه ای برای فهرست بندی محتوای کد کوتاه و پیوست (مانند یک سند Word ، اگرچه نمایه سازی پیوست یک ویژگی برتر است)
 • جستجو در چندین سایت در WordPress Multisite (حق بیمه)
 • به جستجوگران اجازه دهید از پرس و جوهای نوع OR و AND استفاده کنند
 • هدایت خودکار جستجوهای خاص کلمات کلیدی به صفحه خاصی (حق بیمه)

نحوه کارکرد

مانند Relevanssi , SearchWP با جستجوی عادی وردپرس کار می کند ، بنابراین نیازی به افزودن جعبه جستجوی ویژه نخواهید داشت.

برای پیکربندی همه موارد ، یک قسمت تنظیمات باطن دقیق دریافت خواهید کرد:

تنظیمات Relevanssi
تنظیمات Relevanssi

تنظیمات زیادی وجود دارد که باید انجام شود ، اما تنظیم آنها هنوز هم بسیار ساده است.

ملاحظات مهمی دارید؟

یک نکته مهم که باید با Relevansi در نظر گرفت عملکرد است. توسعه دهندگان با این واقعیت که Relevanssi از داده های زیادی به ویژه برای یک سایت بزرگ استفاده می کند کاملاً آگاه هستند. آنها می گویند شما می توانید انتظار داشته باشید که اندازه جدول پایگاه داده wp_posts خود را سه برابر کنید. در میزبانی کم قدرت ، ممکن است مشکلاتی ایجاد شود.

افزونه جستجوی WP Extended Search
WP Extended Search

WP Extended Search یک افزونه جستجوی ساده وردپرس با وزن سبک و ساده است که به شما امکان می دهد عملکرد جستجوی پیش فرض وردپرس را به راحتی گسترش دهید.

می توانید به سادگی به تنظیمات افزونه بروید و گزینه هایی را که می خواهید در جستجو بگنجانید انتخاب کنید. می توانید در نام نویسنده ، طبقه بندی ها ، انواع پست ها ، داده های متا و موارد دیگر جستجو کنید.

نیازی به افزودن کد کوتاه یا ابزارک نیست. این افزونه جستجوی پیش فرض وردپرس را گسترش می دهد بنابراین اگر قبلاً از آن استفاده می کنید ، خوب است که شروع کنید.

افزونه جستجوی Better Search
Better Search

جستجوی بهتر یک روش عالی دیگر برای جایگزینی جستجوی پیش فرض وردپرس با یک موتور جستجوی کمی بهتر است.

به شما امکان می دهد در انواع پست ها جستجو کنید و نتایج مرتبط تری پیدا کنید. همچنین می توانید به مواردی یک وزنه اختصاص دهید و کیفیت نتایج جستجو را بهبود ببخشید.

به طور خودکار جایگزین جستجوی پیش فرض وردپرس می شود. اگر طرح زمینه شما از قبل فرم جستجو اضافه نکرده است ، می توانید از ابزارک جستجوی پیش فرض برای افزودن ویژگی جستجو به وب سایت خود استفاده کنید.

ویژگی های کلیدی:

 • تنظیم و استفاده از آن بسیار آسان است
 • دارای یک نقشه حرارتی از جستجوهای محبوب است
 • پشتیبانی CSS سفارشی
 • از پلاگین های حافظه پنهان مانند WP-Super-Cache و W3 Total Cache پشتیبانی می کند
 • ترجمه آماده است

12. Search Exclude

افزونه جستجوی Search Exclude
Search Exclude

Search Exclude به شما امکان می دهد مواردی را که نمی خواهید در جستجوی وردپرس نمایش داده شوند ، به سادگی حذف کنید.

این یک کادر تأیید ساده برای پست ها ، صفحات و محصولات WooCommerce اضافه می کند که اگر می خواهید آن را از نتایج جستجو حذف کنید ، می توانید تیک بزنید. همچنین می توانید برای دیدن همه مواردی که از جستجو حذف کرده اید ، به صفحه تنظیمات افزونه بروید.

13.Ajax Search Pro

افزونه جستجوی Ajax Search Pro
Ajax Search Pro

وقتی نوبت به افزونه های جستجوی وردپرس می رسد ، Ajax Search Pro یکی از بهترین ها در نوع خود است. بسیار قابل تنظیم ، همه کاره و دارای ویژگی های غنی ، از هرچیزی که می توانید از یک موتور جستجو نیاز داشته باشید برخوردار است. این افزونه همراه با بیش از 60 مضمون قابل برنامه ریزی داخلی است بنابراین می توانید اطمینان حاصل کنید که جستجوی شما برای بقیه سایت شما تعریف می کند. فرم جستجو نه تنها زیبا است ، بلکه قسمت انتهایی آن نیز تمیز و بصری است. با جستجوی زنده AJAX در کمترین زمان قادر به ساختن فرم جستجوی جذاب و مثر خواهید بود.

این افزونه دارای تعدادی ویژگی خارق العاده دیگر برای بهبود جستجوی شماست. همراه با حافظه پنهان ، پیشنهاد کلمه کلیدی و تکمیل خودکار ، برجسته سازی کلمات کلیدی ، پشتیبانی از صفحه ساز و موارد دیگر. Google Analytics همچنین با این افزونه ادغام شده است تا اوضاع را حتی بهتر کند. برای وب سایت هایی که زیبایی مینیمالیستی دارند ، می توانید حالت طرح بندی فشرده را فعال کنید. برای کسانی که از یک شبکه چند سایته استفاده می کنید ، Ajax Search Pro همچنین شما را تحت پوشش قرار داده است. این موضوع برتر با به روزرسانی های منظم و پشتیبانی از مشتری با کیفیت بالا ، بیش از ارزش آن است.

تنظیمات Ajax Search Pro
تنظیمات Ajax Search Pro

ویژگی های کلیدی

 • جستجوی زنده Ajax را به وردپرس اضافه می کند
 • الگوهای منحصر به فرد نتایج جستجو (به عنوان مثال ، می توانید تصاویری مانند مثال بالا را نشان دهید)
 • بسیاری از گزینه های سفارشی سازی
 • پیوست های رسانه را فهرست کرده و جستجو کنید ، از جمله PDF ، CSV ، DOC و موارد دیگر
 • هر نوع پستی ، از جمله محصولات WooCommerce و انجمن های bbPress را جستجو کنید
 • در اطلاعات زمینه های سفارشی جستجو کنید ، از جمله گزینه ای برای انتخاب دقیق فیلدهای سفارشی برای فهرست بندی
 • تکمیل خودکار و پیشنهادهای جستجو
 • فیلترهای جستجو را علاوه بر جستجوی کلمات کلیدی اضافه کنید
 • گزینه ای برای ایجاد فهرست جستجوی خود
 • ادغام با افزونه های سازنده صفحه مانند Elementor ، Divi ، WP Bakery ، Visual Composer و سایر موارد

نحوه کارکرد

به دو روش می توانید فرم جستجوی Ajax Search Pro را به سایت خود اضافه کنید.

ابتدا می توانید سعی کنید جایگزین جستجوی پیش فرض طرح زمینه شما شود ، که باید کار کند. توجه به این نکته مهم است که این باعث تغییر حالت دادن به فرم جستجو می شود ، که متفاوت از نحوه عملکرد SearchWP و Relevanssi است. با استفاده از این دو افزونه ، تاثیری در نمای جلوی فرم جستجوی شما ندارد.

یا می توانید از کد کوتاه / ابزارک اختصاصی برای نمایش فرم جستجوی پلاگین در هر کجای سایت خود استفاده کنید.

از آنجا ، می توانید از قسمت تنظیمات دقیق برای کنترل نحوه کار همه چیز ، از جمله یک ظاهر طراحی فرم جستجو استفاده کنید:

14.FacetWP

افزونه جستجوی FacetWP
FacetWP

FacetWP به شما کمک می کند قابلیت جستجوی چهره ای را به سایت وردپرس خود اضافه کنید.

اگر با منظور من از جستجوی وجهی آشنا نیستید ، این شباهت زیادی به فیلتر دارد و این چیزی است که معمولاً در فروشگاه ها و دایرکتوری های تجارت الکترونیک مشاهده خواهید کرد.

در اینجا مثالی آورده شده است – ببینید چگونه فقط با کلمه کلیدی جستجو نمی کنید بلکه می توانید براساس نوع سوخت یا منطقه فیلتر کنید؟

نمونه ای از FacetWP
نمونه ای از FacetWP

FacetWP نیز نباید یک افزونه مستقل باشد. در واقع می توانید آن را با افزونه SearchWP از بالا ادغام کنید تا از هر دو جهان بهترین بهره مند شوید.

ویژگی های کلیدی

 • قابلیت جستجوی چهره ای را به وردپرس اضافه کنید
 • مبتنی بر Ajax ، به این معنی که وقتی کاربران جستجوهای خود را انجام می دهند ، هیچ صفحه ای بارگیری نمی شود
 • برای عملکرد بهتر ، فهرست جستجوی خود را ایجاد می کند
 • 13 نوع فیلتر مختلف ، از جمله محدوده تاریخ / تعداد ، نقشه ها ، جستجو ، مجاورت و موارد دیگر
 • انواع پست ها یا کاربران را فیلتر کنید (مورد آخر به شما امکان می دهد جستجوی دقیق لیست کاربر را ایجاد کنید)
 • برای طراحی صفحه نتایج با سازندگان صفحه ادغام می شود. با Elementor Pro و Beaver Builder کار می کند
 • براساس زمینه های سفارشی ، طبقه بندی ها و داده های ارسال منظم ، وجوه ایجاد کنید
 • با WooCommerce همکاری می کند تا به شما در ایجاد منوهای WooCommerce با جزئیات بسیار دقیق کمک کند

نحوه کارکرد

مانند SearchWP ، FacetWP با مجموعه ای مدول از برنامه های افزودنی ارائه می شود که به شما امکان می دهد دقیقاً کدام ویژگی را می خواهید انتخاب و انتخاب کنید.

پس از نصب پسوندهای مربوطه ، می توانید اولین وجه خود را با استفاده از یک رابط ساده ایجاد کنید:

تنظیمات FacetWP
تنظیمات FacetWP

همچنین می توانید از سازنده الگو برای طراحی چیدمان نتایج جداگانه استفاده کنید:

ملاحظات مهمی دارید؟

FacetWP تغییری در عملکرد جعبه جستجوی منظم وردپرس ایجاد نمی کند. به همین دلیل ممکن است بخواهید یکپارچه سازی آن با SearchWP را در نظر بگیرید تا واقعاً جستجوی وردپرس خود را روی استروئیدها قرار دهید.

افزونه جستجوی ACF: Better Search
ACF: Better Search

ACF: Better Search یک افزونه ساده اما موثر است که می تواند تجربه جستجوی بازدیدکنندگان را به طور گسترده بهبود بخشد. این افزونه به سایت وردپرس شما نیاز دارد تا Advanced Custom Fields را فعال و فعال کند. از طریق ACF ، کاربران شما می توانند از موتور جستجوی پیش فرض در وردپرس استفاده کنند تا بتوانند از بین مجموعه فیلدهای پیشرفته پیشرفته جستجو کنند. اگرچه به نظر می رسد یک چیز کوچک باشد ، می تواند جستجو را بسیار دقیق تر و ناامید کننده تر کند.

با استفاده از این افزونه می توانید متن ، منطقه متن ، شماره ، ایمیل و URL را جستجو کنید ، فقط چند مورد را نام ببرید. حتی می توانید حالت آرشیو را فعال کنید که جستجو را بسیار سریعتر انجام می دهد اما انواع قسمت ها را بررسی نمی کند. این پلاگین در مقایسه با سایر افزونه های جستجو در وردپرس بسیار سبک و ساده است. علاوه بر این ، ACF نیز به راحتی قابل فهم و استفاده است.

تنظیمات ACF: Better Search
تنظیمات ACF: Better Search

ویژگی های کلیدی:

 • جستجوی سریعتر و دقیق تر
 • کل عبارات را جستجو کنید
 • حالت آسان برای جستجوی سریع تر
 • از 10 نوع زمینه مختلف پشتیبانی می کند
 • ساده و آسان برای استفاده
 • ادغام با زمینه های سفارشی پیشرفته

16.Reactive Search Pro

افزونه جستجوی Reactive Search Pro
Reactive Search Pro

Reactive Search Pro یکی از بهترین افزونه های جستجوی وردپرس است که به شما کمک می کند تا تجربه جستجو بینندگان خود را بسیار بهبود بخشد. در اینجا ویژگی های زیادی برای کار وجود دارد و پیکربندی و مدیریت آنها آسان است. با بیش از 15 ویژگی جستجو از جمله Color Picker، Range Box، Min-Max Button و موارد دیگر همراه است. Map AutoComplete یکی دیگر از ویژگی های خارق العاده ای است که این پلاگین به شما امکان دسترسی به آن را می دهد. بازدید کنندگان شما می توانند از طریق داده های موجود Geo-Box هر مکانی را جستجو کنند. با تقسیم کد و بارگذاری تنبل ، جستجو نیز بسیار سریع انجام می شود.

Reactive Search Pro به دلیل راحتی شما با WooCommerce ، WPML و Grid Builder سازگار است. صحبت از راحتی ، این پلاگین همچنین دارای یک سازنده کششی و رها کردن بسیار بصری است که سفارشی سازی همه چیز را بسیار آسان می کند. شما می توانید طرح را متناسب و مطابقت دهید تا متناسب با سایت شما باشد. از آنجا که این یک پلاگین برتر است ، در هر مرحله ای از راه گیج شوید به مستندات عمیق و پشتیبانی اختصاصی دسترسی خواهید داشت.

ویژگی های کلیدی:

 • بیش از 15 ویژگی جستجو
 • از هر نوع پست ، طبقه بندی و فراداده پشتیبانی می شود
 • ترجمه آماده است
 • سازنده صفحه جستجو را بکشید و رها کنید
 • پشتیبانی با کیفیت بالا
 • یکپارچه سازی نقشه گوگل

نتیجه گیری نهایی:

بنابراین این لیست ما بود! این 16 بهترین افزونه جستجوی وردپرس است که می توانید بصورت رایگان یا پولی آنها را پیدا کنید ( البته میتوان نسخه های پولی آنهارا از آلتیمیت فروم بصورت کاملا رایگان با آخرین نسخه دریافت کنید ). هر دو موضوع رایگان و حق بیمه در آن گنجانده شده است ، بنابراین شما می توانید بهترین پلاگین را با توجه به نیاز خود انتخاب کنید. افزونه های جستجوی بسیار زیادی برای وردپرس وجود دارد که هرکدام نقاط قوت متفاوت خود را دارند. قبل از انتخاب سایت برای سایت خود ، فقط مراقب باشید و با دقت در نظر بگیرید. امیدواریم این مقاله مفید واقع شده باشد.

منابع لاتین
_ WpBeginner _ ThemeGrill _ HeroThemes
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟