ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

قلاب اکشن (action hook) وردپرس چیست؟

قلاب اکشن (action hook) وردپرس چیست؟

اکشن تابعی در کد وردپرس است که در نقاط خاصی از هسته وردپرس اجرا می شود. در کد وردپرس اقدامات یا قلاب های از پیش تعریف شده متعددی وجود دارد که به توسعه دهندگان اجازه می دهد کد اختصاصی خود را در این نقاط اضافه کنند. اینها بخشی از قابلیت گسترش وردپرس است و بیشتر افزونه ها به عملکرد آنها بستگی دارند.

برای اینکه شما مثالی از نحوه استفاده از آنها برای افزودن کد به یک وب سایت به شما ارائه دهید ، فرض کنیم که می خواهید اخطار حق چاپ را به پاورقی خود اضافه کنید. برای این کار می توانید الگوی پاورقی خود را مستقیماً اصلاح کنید. در بعضی موارد ترجیح داده می شود ، اما بارها و بارها آسان تر است و تمرین بهتر این است که کد خود را به یک عمل از پیش تعریف شده که قبلاً در پاورقی اجرا می شود وصل کنید. برای این کار می توانید کد حق چاپ خود را به یک تابع در پرونده functions.php خود اضافه کنید. سپس می توانید این عملکرد را به عملی اضافه کنید که در محلی است که می خواهید کد حق نسخه برداری شما اجرا شود.

function copyright_notice() {
   echo "Copyright All Rights Reserved";
}
add_action('wp_footer','copyright_notice');

در این مثال ، copyright_notice عملی است که به قلاب wp_footer قلاب شده است. تابع copyright_notice هر زمان که قلاب wp_footer () در کد زمینه وردپرس ظاهر شود ، اجرا می شود.

وردپرس لیستی از اقدامات موجود را در API پلاگین خود ارائه می دهد.

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟