ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

اضافه کردن یک سیستم رتبه دهی مقالات در وردپرس با WP PostRatings

اضافه کردن یک سیستم رتبه دهی مقالات در وردپرس با WP PostRatings

ما به تازگی به دنبال این بودیم که یک سیستم رتبه بندی ساده مقالات را در پروژه خود بگنجانیم و مجبور شدیم با پلاگین های بیشماری مقابله شویم. پس از گذراندن چندین مورد ، متوجه شدیم که بهترین کار برای اضافه کردن سیستم رتبه بندی پست در وردپرس “WP-PostRatings” توسعه یافته توسط Lester ‘GaMerZ ‘Chan بود. در این مقاله ، ما با راه اندازی سیستم رتبه بندی ایجکس برای پست ها و صفحات وبلاگ وردپرس ، شما را همراهی خواهیم کرد .

نصب و فعالسازی افزونه رتبه دهی مقالات WP-PostRatings

ابتدا باید افزونه WP-PostRatings را بارگیری و فعال کنید (برای مبتدیان: راهنمای مرحله به مرحله نصب افزونه وردپرس)

پس از فعال سازی ، افزونه یک مورد جدید را در نوار مدیریت وردپرس شما با عنوان “رتبه بندی” اضافه می کند.

ما گزینه “Managed Ratings” را رد می کنیم و با پیوند دوم در برگه “Rating Options” شروع می کنیم.

 

افزونه wp ratings
افزونه wp ratings

 

تنظیمات افزونه رتبه دهی مقالات

در صفحه تنظیمات افزونه ، ابتدا باید طرح تصویر رتبه بندی را برای پست های خود انتخاب کنید. این افزونه با تعدادی گزینه مانند میله ، قلب ، اعداد ، علاوه بر منهای ، ستاره های کلاسیک ، شست های بالا / پایین ، فلش های رو به بالا و غیره همراه است.

پس از انتخاب سیستم رتبه بندی که دوست دارید ، می توانید “Max Ratings” را انتخاب کنید. افزونه مقدار مناسبی را برای شما انتخاب می کند ، اما هنگام استفاده از تصویر میله ای ، ممکن است بخواهید ارزش رتبه بندی خود را مشخص کنید. برای ستاره ها و اعداد به نظر می رسد که بیش از 5 بروید زیرا تنها 5 ستاره وجود دارد.

به یاد داشته باشید ، اگر Max Ratings را تنظیم می کنید ، می بایست Text/Value ارزیابی فردی را تنظیم کنید. اگر مقدار Max Rating را به طور پیش فرض باقی گذاشتید ، رتبه بندی های Individual را نیز به صورت پیش فرض بگذارید.

سپس گزینه ای برای Ajax Style ، اجازه رتبه بندی و روش ورود به سیستم را مشاهده خواهید کرد.

 

ajax style
ajax style

 

برای بهترین نتیجه می توانید یک ظاهر طراحی شده را در تصویر بالا دنبال کنید. اما اگر می خواهید سفارشی سازی کنید ، ممکن است نیاز به تغییر این موارد داشته باشید.

صفحه Ratings Templates

بیایید به صفحه “Ratings Templates” برویم. در این صفحه ، الگوهای رتبه بندی مختلف و نحوه سازماندهی آنها را مشاهده خواهید کرد. ما آنها را با مقدار پیش فرض کنار گذاشتیم ، اما شما بیش از اینکه از تغییرات متغیرهای الگو در بالای صفحه استفاده کنید برای تغییر آنها خوش آمدید. این اساساً برای نشان دادن نحوه نمایش رتبه بندی های شما است. پس از انجام صفحه “Ratings Templates” ، شما آماده هستید تا این طرح را در قالب خود اضافه کنید.

بسته به نحوه تنظیم قالب شما ، باید کدهای زیر را در حلقه در پرونده های زیر اضافه کنید (بایگانی.archives.php ، page.php ، index.php ، single.php ، loop.php و غیره) – ممکن است شما بعضی از این هارا نداشته باشید بسته به ساختار قالب ، تمام این پرونده ها در قالب شما هستند.

 if(function_exists('the_ratings')) { the_ratings(); } 

توجه داشته باشید ، این باعث می شود رتبه بندی به همه پست ها اضافه شود. اگر فقط می خواهید از آن در پست های انتخابی استفاده کنید ، می توانید به جای کد بالا از کد کوتاه [ratings id=”1″ results=”true”] استفاده کنید تا رتبه ها را فقط در آن پست یا صفحه نمایش دهید.

اکنون که رتبه خود را اضافه کردید ، کاربران در پست های شما رأی می دهند. شما می توانید آن رتبه بندی ها را از گزینه “مدیریت رتبه بندی ها” که در ابتدا از آن رد شدیم ، مشاهده کنید. این امر به شما امکان می دهد تا در هر نوشته یک گزارش از رتبه بندی ها را ببینید ، همچنین اگر احساس می کنید که اتفاق اشتباهی رخ داده است می توانید آنها را حذف کنید.

بهترین بخش در مورد این افزونه این است که توانایی نمایش بالاترین رتبه های ارسال شده (گزینه ای برای بازه زمانی و دسته بندی) ، بیشترین امتیازها (گزینه برای بازه زمانی و دسته بندی) ، کمترین امتیاز و بالاترین امتیاز با همان گزینه زمان دامنه و دسته وجود دارد. در اکثر اوقات ، این نوع آمارها در نوار کناری اضافه می شوند ، بنابراین این افزونه به شما امکان می دهد تا از ابزارک ها برای نمایش این موارد استفاده کنید (فقط اگر ویجت های پشتیبانی قالب شما – بیشترین کار را انجام می دهند!). به سادگی به ” نمایش »ابزارک ها ” بروید و ابزارک Ratings را پیدا کنید. آن را در مکان مناسب بکشید و تنظیمات مورد نظر خود را تنظیم کنید.

 

ابزارک ratings
ابزارک ratings

 

حال اگر در تصویر بالا توجه کنید ، گزینه های زیادی وجود دارد. اول انتخاب عنوان ویجت خود است. بهتر است مانند “بیشترین امتیازهای ارسال شده در این هفته” یا چیزی را انتخاب کنید. بستگی به نحوه انجام تنظیمات دارد. بخش آمار دارای گزینه های مختلفی است که به شما امکان می دهد بالاترین رتبه ، بیشترین امتیاز ، کمترین امتیاز و بالاترین امتیاز را نشان دهید. شما همچنین می توانید این آمار را بر اساس طبقه بندی یا زمان انتخاب کنید. گزینه بعدی می پرسد که آیا می خواهید پست ها و صفحات خود را درج کنید. این کاملاً یک انتخاب شخصی است. بنابراین به عنوان دوست دارید انتخاب کنید. ویجت به طور پیش فرض 10 ورودی مشهور را نشان می دهد ، اما می توان آن را با ویرایش شماره رکوردها برای نمایش تغییر داد. ما اکیداً توصیه می کنیم که بیش از 10 عدد از آن را درست نکنید زیرا در اکثر طرح ها عجیب و غریب به نظر می رسد. همچنین می توانید قبل از اینکه بتواند در این لیست قرار بگیرد تعداد حداقل آرا را که یک پست باید داشته باشد تعیین کنید. بسته به نوع طراحی سایت ، ممکن است شما بخواهید حداکثر طول عنوان پست را تنظیم کنید. اگر موقعیت مکانی شما به اندازه کافی گسترده است ، توصیه می کنیم برای غیرفعال کردن آن مقدار 0 را تنظیم کنید. اگر از نوع آماری خاص طبقه یا زمان استفاده می کنید ، لازم است دو قسمت آخر را تغییر دهید. کلیک کنید و ذخیره کنید و تمام شد.

برای توسعه دهندگان

اکنون می دانیم که برخی از شما ناخواسته کدنویس هستید و نمی خواهید از تنظیمات ویجت استفاده کنید. سازنده افزونه یک برگه کاربرد بسیار دقیق را در سایت خود گردآوری کرده است که توضیح می دهد چگونه می توانید بیشترین امتیاز ، بالاترین امتیاز و غیره را مستقیماً در قالب های وردپرس خود اضافه کنید. به راهنمای استفاده WP-PostRatings مراجعه کنید.

امیدواریم این مقاله به شما در اضافه کردن سیستم رتبه بندی پست در سایت وردپرس کمک کند. همچنین ممکن است بخواهید به راهنمای ما در مورد نحوه جذب خوانندگان با واکنش های ارسال شده در وردپرس نگاهی بیندازید.

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟