ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

پیشخوان وردپرس چیست ؟

پیشخوان وردپرس چیست ؟

بخش پیشخوان , منطقه اداری یک وب سایت وردپرس است. معمولاً با مراجعه به دایرکتوری wp-admin در مرورگر وب خود می توانید به آن دسترسی پیدا کنید. مثال: http://www.example.com/wp-admin/

منطقه پیشخوان وردپرس مرکز مدیریت یک وب سایت وردپرسی می باشد. یک مدیر دسترسی کامل به تمام بخش های موجود در پیشخوان وردپرس دارد. کاربران با نقشهای دیگر مانند ویرایشگر ، مشارکت کننده یا نویسنده دسترسی محدود به حوزه پیشخوان را دارا می باشند. برخی از کاربران مانند کاربرانی که نقش مشترک دارند ، فقط به صفحه پروفایل خود در بخش پیشخوان دسترسی دارند.

در بالای هر صفحه مدیریت نوار ابزار یا نوار مدیریت قرار دارد. دسترسی به چندین کارکرد اداری را فراهم می کند. در سمت چپ ناوبری اصلی است که دسترسی به بیشتر ابزارهای مدیریت وردپرس را فراهم می کند. هر بخش اصلی به طور معمول دارای یک زیر منو است که می تواند بصورت کرکره ای باز شده و گسترش یابد تا گزینه های اضافی را نشان دهد.

قسمت وسط صفحه را منطقه کاری می نامند. اینجاست که می توانید پست ها را بنویسید ، ویرایش و حذف کنید و همچنین تنظیمات را تنظیم کنید. در پایین هر صفحه مدیریت ، پابرگ یا فوتر قرار دارد. این پابرگ شامل پیوندهایی به WordPress و نسخه WordPress است که شما هم اکنون نصب کرده اید.

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟