ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

بک لینک چیست ؟

بک لینک چیست ؟

بک لینک به سادگی پیوندی از یک وب سایت به وب سایت دیگر است. موتورهای جستجو مانند Google از بک لینک به عنوان یک سیگنال رتبه بندی استفاده می کنند. زیرا وقتی یک وبسایت به وبسایت دیگری پیوند می یابد ، بدین معنیست که آنها اعتقاد دارند محتوا قابل توجه است. بک لینک با کیفیت بالا میتواند به افزایش موقعیت و قابلیت مشاهده سایت در نتایج موتور جستجو (SEO) کمک کند. پس همراه ما باشید با مقاله بک لینک چیست ؟

بک لینک چگونه کار می کند؟

بک لینک ها نقش مهمی در الگوریتم موتور جستجو ، سئو و استراتژی کلی شما برای رشد وب سایت شما دارند.

ساده ترین راه برای فکر کردن بک لینک به عنوان مکالمه بین وب سایت ها است.

به عنوان مثال ، جان یک وبلاگ نویس است ، و یک مقاله بسیار جالب در مورد یک رویداد ورزشی می نویسد.

وبلاگ نویس دیگری ، سامانتا ، هنگام به اشتراک گذاشتن دیدگاه خود ، به مقاله جان پیوند می زند. از آنجا که وی درمورد موضوع موردنظر درسایت معروف مجله آنلاین خود مینویسد ، این امر پیوندی برای پست جان ایجاد میکند.

از آنجا که مجله آنلاین محبوب است ، بسیاری از سایت های دیگر به مقاله او پیوند می خورند. این امر اقتدار مجله آنلاین را افزایش میدهدو مقاله جان نیز از یک سایت معتبر بک لینک ارزشمندی دریافت میکند.

در واقع این یک برد-برد است.

انواع بک لینک

بک لینک دو نوع اساسی دارد و یکی از آنها با ارزش تر از دیگری است. بیایید نگاهی سریع به هرکدام و نحوه تأثیر آنها بر سایت شما بیندازیم.

انواع بک لینک ها
انواع بک لینک ها

یک برچسب Nofollow به موتورهای جستجو می گوید که از یک لینک چشم پوشی کنند. آنها هیچ ارزشی از یک سایت به سایت دیگر منتقل نمی کنند. بنابراین ، به طور معمول آنها در بهبود رتبه یا قابلیت مشاهده جستجو مفید نیستند.

پیوندهای Dofollow نوعی بک لینک است که همه می خواهند. فقط بخاطر داشته باشید کسانی که از سایت های معتبر می آیند بیشترین ارزش را دارند. این نوع لینک دهی می تواند به بهبود رتبه بندی موتور جستجوگر شما کمک کند.

با این حال ، پیوندهای dofollow ای وجود دارند که بد یا “سمی” شناخته می شوند. این پیوندها از سایتهای مشکوکی می آیند یا با شکستن شرایط خدمات موتور جستجو به دست می آیند.

این ممکن است باعث شود گوگل سایت شما را جریمه کند یا حتی آن را از فهرست خارج کند. به یادداشته باشید ، این مربوط به کمیت بک لینک نیست بلکه کیفیت آن تفاوت در رتبه بندی را ایجاد میکند.

چگونه بک لینک بگیریم؟

ایجاد لینک برای سایت شما به زمان و تلاش نیاز دارد. در اینجا 7 روش ساده برای ایجاد بک لینک با کیفیت برای وب سایت خود آورده شده است.

 • پیوندها را به نمایه های خود در شبکه های اجتماعی به سایت خود اضافه کنید.
 • جستجوی Google را برای پستی انجام دهید که در حال حاضر دارای رتبه خوبی است و سپس آن را بهبود بخشیده و گسترش دهید.
 • پست های لیستی، پست های “چگونه“، پست های “چرا“، اینفوگرافیک ها یا پست هایی با فیلم های جاسازی شده ایجاد کنید. این قالب ها معمولاً نسبت به پست های استاندارد بک لینک بیشتری دارند.
 • آخرین پست های راهنما را بنویسید. این پست های بسیار طولانی شامل چندین هزار کلمه است و هر زاویه از موضوع را پوشش می دهد.
 • ارسال پست های مهمان در وبلاگ ها و وب سایت های دیگر.
 • با تأثیرگذاران در صنعت خود تماس بگیرید و در مورد مقاله ای در سایت خود به آنها بگویید که ممکن است بخواهند به آن پیوند دهند.
 • با اینفلوئنسرها در صنعت خود مصاحبه کنید و برای آنها پیوند ارسال کنید ، بدون شک آنها به سایت شما پیوند می خورند.
 • همچنین می توانید تحقیقات رقابتی در زمینه بک لینک را شروع کنید. برای انجام این کار ، باید بک لینک های رقبای خود را ببینید که رتبه خوبی دارند.

یک ابزار بک لینک مانند SEMrush می تواند به شما در یافتن این پیوندها کمک کند ، بنابراین می توانید هدف قرار دادن آن دامنه ها را به عنوان بخشی از استراتژی پیوند سازی خود شروع کنید.

یافتن بک لینک ها
یافتن بک لینک ها

چگونه می توانم بک لینک خود را بررسی کنم؟

ابزارهای مختلفی برای نظارت بر لینک وجود دارد که به شما امکان می دهد لینک های وب سایت خود از جمله Google Search Console ، SEMRush ، Ahrefs و غیره را بررسی کنید.

مراقبت از بک لینک ها بسیار مهم است. دستورالعملهای Google Webmaster از شما میخواهد که از دارندگان وبسایت های سمی بخواهید پیوندهای سایت شما را از سایت خود حذف کنند. اگر این کار را نکنید، Google میتواند وبسایت شما را جریمه کندو رتبه صفحه شما در نتایج جستجو کاهش مییابد.

بنابراین ، مهم است که بدانید چگونه به این 3 سوال پاسخ دهید:

 • از کجا می توانم همه بک لینک های خود را پیدا کنم؟
 • چگونه می توانم سمی بودن آنها را بفهمم؟
 • چگونه می توانم با دارندگان سایت سمی بک لینک تماس بگیرم؟

خوشبختانه پاسخ با ابزار مناسب آسان است.

ابزارهای بررسی بک لینک

برای کمک به رشد سایت و دیدن پیوندهای خود می توانید از Google Search Console استفاده کنید ، اما ممکن است زمان زیادی طول بکشد و محدود به کارهایی است که می تواند انجام دهد.

با این وجود ابزارهای سریعتر و بهتری در دسترس هستند. به عنوان مثال، با استفاده از SEMrush ، میتوانید به سرعت به هر سه سوال مهم و خیلی بیشتر پاسخ دهید.

SEMrush دارای دو زمینه اصلی است که به طور خاص با بک لینک ها سروکار دارند. اولین قسمت Backlink Analytics است که اجازه میدهد تا رقبای خود را مطالعه کنید ، و دوم قسمت Backlink Audit است.

بیایید نگاهی سریع به بخش حسابرسی Backlink بیندازیم زیرا به شما امکان می دهد همه لینک های بازگشت به سایت خود را پیدا کنید.

Backlink Audit
Backlink Audit

در مرحله بعد ، ابزار حسابرسی Backlink SEMrush هر بک لینک را بررسی میکند و موارد سمی را مرتب میکند. به این ترتیب میتوانید بک لینک های مسموم را پیدا کرده و آنهارا رد کنید قبل ازاینکه گوگل وب سایت شما را مجازات کند.

Backlink SEMrush
Backlink SEMrush

و یکی از بهترین موارد درمورد SEMrush این است که به شما امکان میدهد به صاحب وبسایت سمی از صفحه کاربر ایمیل ارسال کنید.

با ابزاری مانند SEMrush می توانید تحقیق درمورد کلمات کلیدی را انجام دهید، بک لینک های رقبا را ببینید و موارد خود را در یک مکان مناسب مدیریت کنید.

ثبت مشخصات پروفایل لینک دهی شما در مورد ارزش سایت شما چیزهای زیادی خواهد گفت و قسمت مهمی از استراتژی سئو سایت شماست.

ما امیدواریم که این راهنما به شما کمک کرده باشد بک لینک چیست و چگونه می توانید از آنها برای رشد وب سایت خود استفاده کنید. همچین ممکن است بخواهید اطلاعاتی در مورد ساختار لینک های سئو فرندلی کسب کنید.

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟