ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

10 تا از بهترین افزونه های آموزش آنلاین (LMS) وردپرس

10 تا از بهترین افزونه های آموزش آنلاین (LMS) وردپرس

آیا به دنبال بهترین افزونه آموزش آنلاین (Learning Management System) برای سایت وردپرس خود هستید؟ افزونه های سیستم مدیریت یادگیری (LMS) به شما امکان میدهد دوره های آنلاین مانند Udemy را با وردپرس ایجاد و اجرا کنید. یک افزونه آموزش آنلاین عالی شامل ویژگی هایی برای مدیریت محتوای دوره آنلاین شما، مدیریت اشتراک ها، اجرای آزمون ها و درجه بندی، پذیرش پرداخت ها و موارد دیگر است.

در این مقاله ، ما بهترین پلاگین های LMS را برای کمک به شما در انتخاب راه حل مناسب برای وبسایت آموزش آنلاین ، مقایسه خواهیم کرد.

افزونه سیستم مدیریت یادگیری چیست؟

یک افزونه آموزش آنلاین به شما کمک می کند تا ویژگی های متمرکز بر یادگیری را برای ایجاد، ارائه و مدیریت دوره های آنلاین داشته باشید. این برنامه همچنین دارای ویژگی هایی است که به شما کمک میکند دانشجویان در دوره های شما پیشرفت کنند ، آنها را مستند ، ردیابی و گزارش دهید.

سیستم های مدیریت یادگیری بسیار انعطاف پذیر هستند. آنها توانایی ایجاد محتوا، ایجاد تغییرات و به روزرسانی اطلاعات و مدیریت همه وظایف سرپرست شما را از یک مکان مناسب به شما ارائه می دهند. بعلاوه ، آنها آموزش اینترنتی را برای دانشجویان جنجالی می کنند. تمام کاری که آنها برای دسترسی به دوره های آنلاین شما باید انجام دهند ورود به حساب آنها است که در وبسایت شما تنظیم شده است.

شما می توانید از یک پلاگین LMS برای یادگیری ساختار یافته با عناصری مانند آزمونها، تکالیف، نمرات و غیره استفاده کنید یا می توانید از آن به روش ساده تری برای تحویل دروس متنی یا چندرسانه ای به دانشجویان وبسایت خود استفاده کنید، همان چیزی که بسیاری از کارآفرینان در حال انجام آن در سال 2021 هستند.

افزونه های عضویت در مقابل افزونه های سیستم مدیریت یادگیری

اگر در آموزش آنلاین تازه کار هستید ، ممکن است به نظر برسد که یک افزونه عضویت مانند Paid Memberships Pro یا MemberPress می تواند از عهده عملکردهای لازم مانند ثبت نام کاربران و محدود کردن دسترسی به محتوای سایت شما برآید.(البته درست است که افزونه MemberPress یک افزونه عضویت میباشد ولی از طریق افزودنی هایی که دارد به یک افزونه LMS قدرتمند تبدیل میشود.)

با این حال ، پلاگین های LMS ویژگی های خاص یادگیری در اختیار دارند که آنها را برای ارائه یادگیری و آموزش آنلاین ایده آل میکند. در واقع، آنها فراتر از حد ممکن یک افزونه عضویت در وردپرس هستند.

به عنوان مثال ، افزونه های LMS در وردپرس شامل ویژگی هایی مانند:

 • آزمونها
 • پیشرفت دوره مشروط
 • کتابهای درسی دانشجویان
 • درس ها
 • ساختارهای ماژول و دوره
 • تکالیف
 • آزمونها
 • گواهینامه پایان دوره
 • و…

ویژگی گیمیفیکیشن در افزونه های LMS

شاید بهترین ویژگی یک افزونه سیستم مدیریت یادگیری، ویژگی گیمیفیکیشن آن افزونه باشد. به عبارت دیگر، شما دانشجویان میتوانید ویژگی های بازی مانند امتیازگیری، رقابت با دانشجویان دیگر، قوانین بازی و موارد دیگر را تجربه کنید, که همه اینها هنگام یادگیری است.

بنابراین گرچه بین این دو نوع افزونه ( عضویت و LMS) تداخل وجود دارد ولی آنها عملکرد کاملاً متفاوتی را ارائه می دهند.

حتی در برخی شرایط ممکن است بخواهید آنها را با هم استفاده کنید. با استفاده از برخی افزونه های همگام ساز، می توانید از یک افزونه عضویت برای مدیریت قسمت های عضویت/پرداخت و سپس از یک افزونه LMS برای مدیریت محتوای دوره/قسمت های یادگیری استفاده کنید. البته بیشتر افزونه های LMS شامل ویژگی های عضویت وساخت حساب کاربری داخلی هستند که دیگر نیازی به استفاده از افزونه های عضویت جداگانه ای نیست.

در یک افزونه LMS به دنبال چه چیزی باشیم

قبل از اینکه به بهترین گزینه های یادگیری اینترنتی و LMS برای وردپرس بپردازیم ، در اینجا چیزی است که باید در راه حل خود جستجو کنید:

 • ایجاد دوره: شما می خواهید قادر به ایجاد محتوای تعاملی، پویا و مهیج برای دانشجویان خود باشید. این شامل PDF، فیلم و موارد دیگر است. از این رو باید حتماً به یک صفحه ساز جامع دسترسی داشته باشید، به خصوص اگر اولین بار است که یک دوره آنلاین ایجاد می کنید.
 • قطره ای کردن محتوا: این ویژگی برای انتشار آهسته و تدریجی موارد درسی برای دانشجویان هنگام حرکت در دوره شما بسیار مناسب است.
 • اطلاعات پیشرفت دوره: دانش آموزان شما می خواهند بدانند که در دوره های آنلاین شما همیشه در چه سطحی (Level) هستند. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که آنها میتوانند به راحتی به این اطلاعات دسترسی پیدا کنند.
 • مدیریت دانشجویی: شما میخواهید بدانید که چه تعداد دانشجو در دوره های شما ثبت نام کرده اند. علاوه براین، شما میخواهید بتوانید مواردی مانند عضویت، پرداخت و دسترسی به حساب را مدیریت کنید.
 • آزمونها و کوییزها: این ممکن است واضح به نظر برسد، اما همه افزونه های LMS به شما امکان آزمون و یا تست دانشجویان را نمیدهند. ارزیابی اینکه آنها چگونه مطالب شما را یاد گرفته و حفظ کرده اند راهی عالی برای تبریک به دانشجویان برتر است. این همچنین یک روش خوب برای تعیین اینکه محتوای شما مفید است یا خیر.
 • ادغام انجمن: امکان ادغام با افزونه های انجمن ساز مانند bbPress یا BuddyPress برای تقویت تعامل دانشجویان مفید است. حتی میتوانید از طریق این انجمن ها با دانشجویان گپ بزنید.
 • پشتیبانی از درگاه پرداخت: یافتن یک درگاه پرداخت که با افزونه LMS شما ادغام شود، مهم است اگر میخواهید درآمد کسب کنید و سود زیادی را به دلیل هزینه های بیش از حد از دست ندهید.
 • جایزه ها: توانایی پاداش دادن به افرادی که خوب عمل میکنند، به ویژه به روش عمومی، انگیزه خوبی برای سایر دانشجویان شما نیز است که باید خوب عمل کنند. مواردی مانند نشان ها و گواهینامه ها از تأیید نامه های ایمیل ساده بهتر است زیرا افراد با شناسایی رسمی احساس موفقیت بیشتری میکنند، به ویژه هنگامی که می توانند آن را چاپ کنند.
 • تکالیف درسی: مطمئن شوید که افزونه LMS که انتخاب کرده اید راهی برای تعیین و درجه بندی تکلیف ارسالی دارد. این کار بدون اینکه استرس زیادی به شما وارد کند، تجربه یادگیری را بهبود میبخشد.

اکنون که دانستید در یک افزونه LMS به دنبال چه چیزی بگردید، بیایید نگاهی به بهترین افزونه های آموزش آنلاین وردپرسی در دنیا بیندازیم.

1.افزونه MemberPress

افزونه آموزش آنلاین MemberPress
افزونه آموزش آنلاین MemberPress

MemberPress قدرتمندترین افزونه آموزش آنلاین و عضویت در وردپرس است که دارای ویژگی های داخلی برای ایجاد، مدیریت و حتی فروش دوره ها به راحتی هرچه تمام است.

این افزونه یک حالت کلاس ویژه دارد، بنابراین نیازی نیست که برای طراحی کلاس آنلاین خود سن و سالی را سپری کنید. MemberPress هنگام ساخت دوره به نوعی هوای شما را دارد، به طوری که دوره شما همیشه عالی به نظر میرسد و بالاترین میزان تکمیل را دارا میباشد.

برای ایجاد برنامه درسی خود می توانید از رابط کاربری آسان کشیدن و رها کردن آنها استفاده کنید. به شما امکان میدهد دروس، موضوعات، دسته ها، فیلم ها، تصاویر و موارد دیگر را قرار دهید.

سازنده دوره آنها در بالای ویرایشگر بلوک گوتنبرگ وردپرس وجود دارد که استفاده از آن را برای مبتدیان بسیار آسان میکند.

تنظیمات MemberPress

به عنوان مدیر سایت و مربی، میتوانید به سرعت پیشرفت هر دانش آموز را ببینید تا تعیین کنید که چه فاصله ای از تکمیل دوره دارند.

برای ایجاد دوره های رایگان یا قبول هزینه های دوره های پولی میتوانید از MemberPress استفاده کنید. همچنین میتوانید چندین دوره، با گزینه های اشتراک مختلف ایجاد کنید و همه آنها را از یک داشبورد مرکزی مدیریت کنید.

MemberPress قوانین کنترل دسترسی قدرتمندی دارد که به شما امکان می دهد دقیقاً چه کسی باید به کدام محتوا دسترسی داشته باشد را پیکربندی کنید. برای دوره های خاص میتوانید سطح عضویت فردی را ایجاد کنید، اما همچنین میتوانید قوانین پیشرفته تری را برای فروش بسته ها/دوره ها ایجاد کنید.

به عنوان مثال، شما میتوانید یک بسته عضویت ایجاد کنید که به کاربران امکان دسترسی به تمام دوره های سطح مبتدی شما را میدهد. حتی میتوانید یک کارت دسترسی با دسترسی کل را ایجاد و ارائه دهید.

اینها همگی میتوانند یک روش عالی برای افزایش درآمد شما باشد.

MemberPress همچنین دارای ویژگی قدرتمند مطالب قطره ای است که به شما امکان میدهد محتوای محدود شده را پس از مدت زمان مشخصی به اعضا نشان دهید، بنابراین برای مثال میتوانید هفته ای یک درس آزاد کنید.

همچنین میتوانید MemberPress را با همه سرویس های معروف بازاریابی از طریق ایمیل مانند Drip ، ConvertKit ، MailChimp و 1000+ مورد دیگر ارتباط برقرار کنید.

اطلاعات اضافی MemberPress

قیمت: از 149 دلار برای یک مجوز سایت با 1 سال پشتیبانی و به روزرسانی شروع می شود. افزودنی دوره ها بدون پرداخت هزینه اضافی است. برای باز کردن قفل ویژگی هایی مانند مدیریت وابسته، عضویت عمده و غیره، میتوانید به برنامه های بالاتر ارتقا دهید.(البته شما میتوانید نسخه پرومیوم آنرا بصورت کاملا رایگان از آلتیمیت فروم دانلود کنید)

درجه: A+

مرور: MemberPress بهترین افزونه عضویت سایت است. افزودنی دوره آن, ایجاد LMS در وردپرس را آسان می کند. فقط در چند لحظه میتوانید دوره ها را تنظیم کنید و دوره های شما همیشه بدون نیاز به برنامه نویسی عالی خواهند بود.

قوانین عضویت قدرتمند MemberPress انعطاف پذیری زیادی به شما میدهد. توانایی دیدن میزان پیشرفت دانشجویان به این معنی است که میتوانید مناطقی را که دانشجویان در آن گیر میکنند را مشخص کنید و ممکن است به کمک بیشتری نیاز داشته باشید.

2.افزونه آموزش آنلاین LearnDash

افزونه آموزش آنلاین LearnDash
افزونه آموزش آنلاین LearnDash

توسعه دهندگان LearnDash در صنعت یادگیری سابقه دارند. این بدان معنیست که این افزونه بر اساس تجربیات و دانش حاصل از کار در آن بخش ساخته شده است. این امر به محبوبیت LearnDash در میان متخصصان یادگیری و تدریس کمک کرده است، و توضیح میدهد که چرا احتمالاً در بسیاری از دانشگاه ها از آن استفاده می کنند.

اگر به دنبال یک افزونه آموزش آنلاین یا Learning Management با کیفیت بالا و قوی برای وردپرس برای استفاده در آموزش عالی هستید، این افزونه مناسب است که با توجه به استانداردهای صنعت یادگیری ساخته شده است.

گفته شد، حتی اگر به دنبال راه حلی هستید که بتواند دوره های آموزشی کمتری را بصورت آنلاین برگزار کنید، LearnDash همچنان باید در لیست گزینه های شما باشد.

ویژگی های این افزونه به شما امکان میدهد تعداد نامحدودی از درسها، دوره ها و مباحث درسی را در سایت وردپرس خود ایجاد کنید. همچنین میتوانید آزمون های قدرتمند ایجاد کرده و پس از گذراندن یک مسابقه ، گواهینامه های قابل بارگیری اعطا کنید. علاوه بر این، میتوانید برای جلوگیری از پرش دانش آموزان، یک تایمر به درس خود اضافه کنید، به دانشجویان اجازه دهید پیشرفت خود را پیگیری کنند و حتی با استفاده از افزودنیهای رایگان و پرومیوم، ویژگی های اضافی را به دوره های خود اضافه کنید.

دروس را میتوان به صورت قطره ای در دسترس قرار داد، بنابراین میتوانید آن را تنظیم کرده و خیالتان راحت باشد، به دانشجویان جدید اجازه میدهد تا به محتوای دوره نسبت به تاریخ ثبت نام خود دسترسی پیدا کنند.

اگر قصد دارید از وردپرس برای ارائه دوره های خصوصی و برتر استفاده کنید، LearnDash یک گزینه عالی است زیرا چندین گزینه کسب درآمد را در اختیار شما قرار می دهد. به عنوان مثال، میتوانید خریدهای یکبار مصرف، عضویت و بسته های آموزشی را مجاز کنید. اکنون این افزونه همچنین میتواند پرداخت های مکرر را به صورت اشتراک بپذیرد تا حداکثر درآمد را داشته باشد و به شما آزادی تنظیم چرخه صورتحساب سفارشی را بدهد.

برای کسانی که از زمینه آموزش الکترونیکی می آیند، شاید برای شما جالب باشد که بدانید LearnDash از نسخه های قدیمی SCORM پشتیبانی میکند به این معنا که می توانند راه اندازی شوند، اما با استفاده از این پلاگین ضبط نمیشوند. برای راه اندازی و ضبط جدیدترین نسخه SCORM به Tin Can API نیاز است.

اطلاعات اضافی LearnDash

جوانب مثبت: از یک صنعت تولید شده است، از دوره های نامحدود و منابع یادگیری قابل حمل از طریق Tin Can API پشتیبانی میکند، پرداخت های مکرر و محتوای تغذیه قطره ای را میپذیرد، برای مدیریت قابلیت های عضویت با Paid Memberships Pro ادغام می شود

نکات منفی: ممکن است برای افرادی که به دنبال یک مسابقه ابتدایی و راه حل تحویل دوره هستند، از ویژگی های زیادی برخوردار باشد، بدون مجوز وبسایت نامحدود در دسترس است.

درجه: A+

مرور: LearnDash یک افزونه LMS کاربر پسند و انعطاف پذیر برای کاربران وردپرس است. این افزونه با مجموعه ای از ویژگی ها برای مدیریت دوره های آنلاین شما همراه است.

3.افزونه LifterLMS

افزونه آموزش آنلاین LifterLMS
افزونه آموزش آنلاین LifterLMS

LifterLMS یک افزونه آموزش آنلاین قدرتمند برای وردپرس بوده که دارای تعداد زیادی ویژگی مفید است. راه اندازی آن حتی در وبسایت های موجود در وردپرس ساده است و راهی آسان برای ایجاد دوره های جذاب آنلاین دارد. این برنامه با یک سازنده دوره کشیدن و رها کردن ساخته شده است و از این ظرفیت برای کمک به شما در ساخت دوره کامل با دوره های صوتی، تصویری و متنی برخوردار است.

با استفاده از LifterLMS میتوانید تکالیفی را برای دانشجویان ایجاد کنید تا هنگام آزمایش دانش خود، تایمرها را در آزمونها تنظیم کرده و مطالب قابل بارگیری را برای یادگیری آفلاین ارائه دهید. حتی میتوانید چندین مربی به هر دوره اختصاص دهید تا دانشجویان بتوانند از طریق فروم ها، نظرات درس، جدول زمانی و حتی زمینه های مربیگری خصوصی با بسیاری از متخصصان ارتباط برقرار کنند.

شاید نکته قابل توجه این واقعیت است که LifterLMS بصورت یکپارچه با WooCommerce ، Mailchimp و AffiliateWP ادغام میشود. این بدان معنی است که شما میتوانید به راحتی یک فروشگاه آنلاین راه اندازی کنید تا دوره های آنلاین خود را تکمیل کند، در سرویس دهنده ایمیل مورد علاقه خود کار کنید و حتی یک برنامه وابسته برای ایجاد درآمد بیشتر در اینترنت راه اندازی کنید.

با LifterLMS میتوانید از بسیاری جهات از پلتفرم LMS خود درآمد کسب کنید. به عنوان مثال، شما میتوانید عضویت ویژه در سایت خود بفروشید که دسترسی به همه دوره ها را فراهم می کند، بسته های نرم افزاری برای افزایش درآمد ایجاد کنید و حتی یک مدل قیمت گذاری فقط برای اعضا را پیاده سازی کنید تا افراد بتوانند خرید دوره های فردی را انجام دهند.

افزونه اصلی LifterLMS در مخزن وردپرس به صورت رایگان در دسترس است. فقط با افزونه اصلی، میتوانید دوره های بسیار انعطاف پذیر ایجاد کنید. با این حال، برای پذیرش پرداخت ها و افزودن ویژگی های پیشرفته تر یادگیری، مانند آزمونها و تکالیف پیشرفته ، به افزودنیهای پرومیوم نیاز دارید.( که بصورت رایگان میتوایند از آلتیمیت فروم دانلود کنید)

اطلاعات اضافی LifterLMS

جوانب مثبت: سازنده دوره بصورت کشیدن و رها کردن داخلی، ظرفیت تعیین تکالیف، ادغام با سرویس های معروف مانند Mailchimp، مواد بارگیری آفلاین.

نکات منفی: برای دسترسی به ویژگی های پرداخت باید افزونه های پرومیوم خریداری کنید و اگر به تعداد زیادی از آنها نیاز داشته باشید، میتوانند گران شوند.( البته این نکته منفی توسط آلتیمت وردپرس رفع شده به شکلی که شما میتوانید تمام افزودنی های پرومیوم LifterLms را بصورت رایگان از آلتیمیت فروم دانلود کنید)

درجه: A

مرور: LifterLMS یک انتخاب قدرتمند و انعطاف پذیر برای یک پلاگین LMS وردپرس است. استفاده از آن آسان است و جادوگر راه اندازی حتی یک دوره آزمایشی را برای شما نصب می کند. این برای متخصصان تناسب اندام ، نوازندگان ، مربیان رهبری ، کارآفرینان آموزش ، و هر کسی که می خواهد با فروش دروس آنلاین درآمد کسب کند ، مفید است.

4.افزونه Teachable

افزونه آموزش آنلاین Teachable
افزونه آموزش آنلاین Teachable

برخلاف سایر گزینه های موجود در این لیست، Teachable یک افزونه آموزش آنلاین بومی وردپرس نیست. در عوض، این یک ابزار مستقل ساخت دوره SaaS است که می توانید با وردپرس ترکیب کنید.

اساساً، شما میتوانید از وردپرس برای ساختن تمام محتوای جلویی سایت خود استفاده کنید و سپس از محتوای دوره خصوصی برای زبان آموزان خود قدرت آموزشی داشته باشید. همچنین میتوانید با استفاده از ابزارهایی مانند Zapier این دو را بهم پیوند دهید.

یا اگر به انعطاف پذیری وردپرس در قسمت جلویی سایت نیازی ندارید، میتوانید از وردپرس کاملاً صرفنظر کنید و برای همه موارد با Teachable همراه شوید – این نیز یک گزینه معتبر است.

Teachable به طور خاص برای کمک به شما در راه اندازی دوره های آنلاین پولی طراحی شده است، بنابراین تمام ابزارهای آن برای کمک به شما در کسب درآمد بیشتر است. این برنامه همچنین از هر دوU دوره و مربیگری پشتیبانی میکند، که به شما روش دیگری برای کسب درآمد از دانش خود با مربیگری یک به یک میدهد.

برای این منظور ، ویژگی های منحصر به فردی وجود دارد مانند:

 • میزبانی و رزرو تماس تک به تک
 • نقاط عطف
 • داستان های موفقیت دانشجویی
 • گزینه های انعطاف پذیر قیمت
 • پشتیبانی داخلی از برنامه های وابسته
 • ساخته شده در تجزیه و تحلیل و نرخ تبدیل
 • طراح صفحه فروش بصری

به طور کلی ، اگر میخواهید دوره های سودآوری ایجاد کنید و ساده ترین و عملی ترین راه را برای انجام این کار انتخاب کنید، Teachable گزینه خوبی است.

از آنجا که این یک ابزار SaaS است، برای استفاده از Teachable باید هزینه مداوم ماهیانه یا سالانه بپردازید، که هزینه آن را نسبت به اکثر افزونه های بومی وردپرس گران میکند. سه برنامه مختلف وجود دارد که از 29 تا 249 دلار در ماه بسته به نیاز شما تنظیم میشود.

جوانب مثبت: ابزارهای بسیار خوبی برای کسب درآمد از دوره های شما، پشتیبانی از مربیگری یک به یک، تجزیه و تحلیل داخلی، گزینه های پرداخت انعطاف پذیر.

موارد منفی: افزونه بومی وردپرس نیست، کمی گران است به دلیل صورتحساب ماهانه.

قیمت گذاری: از 29 دلار در ماه شروع می شود

درجه: B+

بررسی: Teachable مجموعه کاملی از ابزارهای مورد نیاز برای ایجاد، مدیریت و فروش دوره های آنلاین را ارائه میدهد. این برنامه میتواند هر تعداد دانشجو و دوره را مدیریت کند. از آنجا که Teachable یک پلت فرم مستقل است، شما مسئولیتی در قبال به روزرسانی و پشتیبان گیری نخواهید داشت.

5.ابر افزونه آموزش آنلاین LearnPress

ابر افزونه آموزش آنلاین LearnPress
ابر افزونه آموزش آنلاین LearnPress

LearnPress یک افزونه آموزش آنلاین رایگان (با افزودنی های پولی) وردپرس با ویژگی های قدرتمند است. برخلاف سایر افزونه های LMS در این لیست، که با جادوگر راه اندازی همراه هستند، LearnPress به شما امکان میدهد تنظیمات را به تنهایی انجام دهید.

ایجاد دوره با کمک درس، آزمونها و سوالات آسان است. شما میتوانید از دروس و آزمونهای یک دوره در یک دوره دیگر استفاده کنید. LearnPress همچنین به شما امکان میدهد محتوا را برون بری کنید، بنابراین میتوانید با استفاده از LearnPress از محتوای خود در سایت های دیگر وردپرس استفاده کنید.

این افزونه هم افزودنی های رایگان و هم هزینه های اضافی در دسترس دارد که به شما امکان میدهد ویژگی ها را گسترش دهید. این برنامه از محتوای برنامه ریزی شده (قطره-قطره محتوا)، آزمونها، تکالیف، درجه بندی و … پشتیبانی میکند و همچنین از ادغام با افزونه های عضویت در bbPress ، WooCommerce و WordPress پشتیبانی می کند.

LearnPress با هر قالب وردپرسی کار میکند، اما شما همچنین میتوانید یکی از قالب های های آموزشی وردپرس را انتخاب کنید. این به شما کمک مینکند تا از هرگونه مشکل سازگاری جلوگیری کرده و تجربه بهتری را برای کاربران فراهم کنید.

قیمت گذاری: رایگان + افزودنی های پرومیوم (البته همه ی افزودنی های پرومیوم LearnPress را میتوانید با آخرین بروزرسانی ممکن از وبسایت آلتیمیت فروم ما بصورت کاملا رایگان دانلود کنید).

درجه: A+

نقد و بررسی: ما دریافتیم که LearnPress دارای ویژگی های غنی و انعطاف پذیری است. تنظیم اولیه ممکن است برای مبتدیان کمی دشوار باشد. به طور پیش فرض از PayPal پشتیبانی میکند و سایر درگاه های پرداخت به عنوان افزونه های پولی در دسترس هستند.(البته درگاه های پرداخت ایرانی مثل زرین پال, آیدی پی و … برای LearnPress افزودنی رایگان ارائه میدهند پس نگران نباشید).

6.افزونه آموزش آنلاین WP Courseware

افزونه آموزش آنلاین WP Courseware
افزونه آموزش آنلاین WP Courseware

این افزونه آموزش آنلاین برای وردپرس توسط Fly Plugins ارائه میشود و در کنار مجموعه کوچکی از افزونه های پرومیوم موجود در وردپرس که طیف وسیعی از موضوعات را پوشش میدهد، ارائه شده است.

این افزونه به دلیل ویژگی های مسابقه ای خود بسیار مشهور است که میتواند به شما اجازه دهد دانش آموزان هنگام گذراندن دوره های شما پیشرفت کنند. به خاطر داشته باشید، در صورت نیاز به پیشرفت، میتوانید پیشرفت را از تکمیل مسابقه مستقل کنید. همچنین میتوانید انواع آزمونهای پیشرفته را ایجاد کنید، تایمرها را تنظیم کنید و حتی برای همه آزمونها محدودیت بازپرداخت تعیین کنید.

WP Courseware همچنین از ماژول ها پشتیبانی میکند، بنابراین دوره های شما میتواند به قطعات کوچکتر تقسیم شود که بر روی یکدیگر بنا شده اند. رابط کاربری برای سازماندهی ماژول ها، دوره ها و سفارشات مربوط به آنها همه بصورت کشیدن و رها کردن است، که ساختار منابع یادگیری شما را بسیار آسان میکند.

از دیگر ویژگی های WP Courseware میتوان به توانایی انتشار دوره های نامحدود، ماژول ها و دروس چندرسانه ای اشاره کرد. و کتابهای درجه داخلی، گواهینامه های قابل بارگیری و سبدهای خرید داخلی را که فراموش نکنید هم با PayPal و هم Stripe سازگار هستند.

به لطف ثبت نام دانشجو به صورت انبوه و اعلان های دانشجو و مربی، از قسمت مدیریت کاربر به خوبی مراقبت میشود. در واقع، شما میتوانید بر اساس فعالیت دانشجویان در دوره های خود، ایمیل های شخصی را برای آنها ارسال کنید. علاوه بر این، میتوانید پیام های بازخورد سفارشی ایجاد کنید که براساس نمره دانش آموز ارسال میشود.

مزیت بزرگ WP Courseware نسبت به برخی دیگر از افزونه های آموزش آنلاین موجود در این است که با طیف گسترده ای از افزونه های دیگر، به ویژه افزونه های عضویت در وردپرس، ادغام میشود. این بدان معناست که روش مورد نظر شما برای مدیریت دسترسی به عضویت و کار با محدود کردن محتوا، یا هر روش دیگری که است، احتمال زیادی وجود دارد که WP Courseware با آن ادغام شود.

WP Courseware برای استفاده در 2 وب سایت وردپرس با قیمت 129 دلار در سال در دسترس است. همراه با 1 سال پشتیبانی و به روزرسانی.(البته شما میتوانید این افزونه پرومیوم و پولی را بصورت کاملا رایگان از آلتیمیت فروم دانلود کنید)

جوانب مثبت: با بهترین افزونه های عضویت، توانایی ایجاد دوره های نامحدود، ماژول ها و درس ها، قابلیت های مسابقه پیشرفته با قابلیت انعطاف پذیری داخلی را دارا میباشد.

موارد منفی: بدون هیچ پشتیبانی از Tin Can API ، بدون مجوز سایت نامحدود در دسترس است.

قیمت گذاری: شروع از 129 دلار برای 2 سایت با 1 سال پشتیبانی و به روزرسانی.

درجه: B

مرور: WP Courseware گزینه خوبی برای ایجاد دوره های آنلاین شماست. استفاده از آن آسان است و دارای گزینه های انعطاف پذیر است که به شما توانایی ایجاد یک محیط یادگیری جذاب را میدهد. از همه بهتر، با هر قالب وردپرسی بدون هیچ گونه مشکل سازگاری, کار میکند.

7.افزونه Sensei

افزونه Sensei
افزونه Sensei

Sensei یک راه حل یادگیری آنلاین از Automattic (سازنده ووکامرس) است که برای مطابقت با ووکامرس طراحی شده است. برای دوره های رایگان میتوانید از آن استفاده کنید، اما اگر بخواهید برای دسترسی به دروس خود دانشجویان هزینه ای پرداخت کنند به ووکامرس نیاز خواهید داشت.

از آنجا که WooCommerce و Sensei از یک هسته تشکیل شده اند، میتوان به راحتی از آنها استفاده کرد و یک دوره یا آموزش آنلاین را ارائه داد و همچنین روند پرداخت برای ثبت نام شرکت کنندگان جدید را مدیریت کرد. در واقع ایجاد دوره آنچنان تفاوتی با ایجاد یک پست یا صفحه در وردپرس ندارد، و استفاده از آن را حتی برای مبتدیان بسیار ساده میکند.

این ادغام بین دو افزونه آموزش آنلاین و در دسترس قرار دادن آنها از طریق فرانت-اند فروشگاه ووکامرس را برای شما آسان میکند.

سپس دانشجویان بالقوه میتوانند برای دوره مورد نظر خود خرید کنند و مستقیماً از طریق خرید و سبد خرید ووکامرس در سایت شما خرید انجام دهند.

شما میتوانید دانشجویان را بصورت اشتراکی یا یکبار مصرف شارژ کنید و درآمدزایی را نسبت به برخی گزینه های LMS برای وردپرس انعطاف پذیرتر کنید.

با این حال ، برای فروش دوره ها به افزودنی 129 دلار دوره های پرداختی ووکامرس و همچنین افزونه 199 دلاری اشتراک ووکامرس, البته اگر میخواهید به صورت خودکار پرداخت های مکرر داشته باشید، نیاز خواهید داشت.(که هردو این هارا میتوانید بصورت رایگان از آلتیمیت فروم دانلود کنید)

در مورد قابلیت های یادگیری آنلاین Sensei، این ویژگی همان چیزی است که انتظار دارید مانند دوره ها، درس ها و آزمونها. مسابقه ها به طور تصادفی بر اساس بانک سوالات و پاسخهایی که قبل از شروع آنها تنظیم کرده اید نمایش داده میشوند. بعلاوه، شما میتوانید درجه بندی آزمونها را بر اساس میزان زمانی که میخواهید به عنوان یک مربی اختصاص دهید، به صورت خودکار یا دستی تنظیم کنید.

پیشرفت دوره میتواند به موفقیت در آزمونها بستگی داشته باشد یا نه، این به شما بستگی دارد. اگر نمیخواهید دسترسی به دوره های خود را بفروشید، میتوانید ثبت نام خود کاربر را با افزونه مدیریت یادگیری Sensei برای وردپرس فعال کنید. این قابلیت از روند ثبت نام موجود در وردپرس استفاده میکند بنابراین سیستم دیگری نیست که باید یاد بگیرید.

همچنین تجزیه و تحلیل دوره هایی ارائه میشود تا بتوانید پیشرفت دانشجویان خود را پیگیری کنید و ببینید که چگونه کاربران با مطالب یادگیری شما تعامل دارند. Sensei با طرح زمینه مورد نظر شما در وردپرس کار خواهد کرد، به این معنی که شما هرگز نگران استخدام یک توسعه دهنده حرفه ای برای کمک به شما در ظاهر و عملکرد مناسب دوره های آنلاین خود نخواهید بود.

Sensei قبلاً یک پلاگین پرومیوم وردپرس بود. با این حال ، تیم ووکامرس اخیراً نسخه اصلی آن را به صورت رایگان در مخزن افزونه وردپرس منتشر کردند. بااین حال، اگر میخواهید دوره های آنلاین خود را بفروشید، باید در افزونه WooCommerce Paid Courses سرمایه گذاری کنید. که برای 1 سال بروزرسانی و پشتیبانی سالانه 129 دلار کار می کند.

جوانب مثبت: برای فروش دسترسی به دوره ها، مدل پشتیبانی پایدار، استفاده از UI بومی وردپرس، افزونه های اضافی برای اضافه کردن قابلیت های اضافی با ووکامرس یکپارچه میشود.

موارد منفی: پشتیبانی از SCORM، گران تر از سایر گزینه ها در صورت نیاز به ارائه دوره های پولی، به ویژه اگر به پرداخت های مکرر نیاز دارید.

قیمت گذاری: شروع از 129 دلار برای مجوز یک سایت با 1 سال پشتیبانی و به روزرسانی.(با دانلود رایگان نسخه پرومیوم و افزونه های مرتبط از آلتیمیت فروم)

درجه: A

مرور: Sensei راه حل خوبی برای ارائه دوره های آنلاین است. اگر از قبل با استفاده از ووکامرس فروشگاه اینترنتی راه اندازی کرده اید، این کاملاً با فروشگاه شما ادغام میشود. با این حال، احساس میکنیم ادغام ووکامرس برای کاربران مبتدی سخت است. همچنین ویژگی ها و افزودنی های کمتری برای Sensei نسبت به سایر افزونه های LMS در این لیست وجود دارد.

8.ابر افزونه آموزشی MasterStudy LMS

ابر افزونه آموزشی MasterStudy LMS
ابر افزونه آموزشی MasterStudy LMS

MasterStudy LMS یک افزونه آموزش آنلاین رایگان/پولی وردپرس از StylemixThemes است. همان تیمی است که پشت صحنه قالب های مختلف وردپرس محبوب قرار دارد (از جمله برخی قالب های آموزش محور که به خوبی با MasterStudy LMS ادغام میشوند).

میتوانید از آن برای ارائه دوره های مستقل خود استفاده کنید. یا، شما همچنین میتوانید از طریق مربیان شخص ثالث که میتوانند در سایت شما ثبت نام کنند. دوره های آموزشی مانند Udemy و دوره های ویژه ای را ایجاد کنید.

نسخه رایگان MasterStudy LMS با تمام مواردی که برای ایجاد دوره های اساسی در وردپرس نیاز دارید از جمله:

 • دوره ها و دروس نامحدود.
 • ویژگی های مسابقه ساز و مسابقه مانند تایمرهای شمارش معکوس، بازپس گیری، تصادفی سازی و موارد دیگر.
 • کد کوتاه برای صفحات محبوب، مانند لیست دوره ها، لیست مربیان و …
 • پشتیبانی از درس ویدیویی.
 • پرداخت های یکبار مصرف یا دوره ای

نسخه پرومیوم ویژگی های پیشرفته ای را برای ارائه دوره های پولی و/یا ارتقا بازار دوره های شما اضافه میکند از جمله:

 • ساختمان دوره فرانت اند(عالی برای مدرسان شما برای افزودن دوره).
 • ادغام های پیشرفته پرداخت (Stripe ، PayPal و WooCommerce).
 • جریان مستقیم درس.
 • دفترچه های نمرات
 • بسته های آموزشی
 • قطره محتوا
 • یکپارچه سازی بزرگنمایی
 • پورسانت و پرداخت مربی.

برخی از ویژگی های اصلی افزونه آموزش آنلاین MasterStudy LMS :

 • انواع مختلف درس: 3 نوع درس (متن، فیلم، اسلاید).
 • شمارش معکوس: تایمر شمارش معکوس در زمان واقعی در مسابقه.
 • نتایج آزمون: نتایج مسابقه که پاسخ های صحیح/نادرست را نشان میدهد.
 • پیام رسانی: سیستم پیام رسانی و اعلامیه.
 • گواهینامه ها: تولید گواهینامه ها.
 • لیست علاقه مندی های دوره: کاربران میتوانند دوره هایی را که میخواهند شرکت کنند به لیست علاقه مندی های خود اضافه کنند.
 • اگرچه MasterStudy LMS دارای ویژگی های فراوانی است، اما این ویژگی ها از ویژگی های بازی سازی برخوردار نیستند. که یادگیری را برای دانشجویان شما سرگرم کننده تر می کند. (که ویژگی گیمیفیکیشن یا همان بازی سازی در نسخه پولی موجود میباشد و شما میتوانید نسخه پولی را بصورت کاملا رایگان از آلتیمیت فروم دانلود کنید).

9.افزونه رایگان Namaste! LMS

افزونه رایگان Namaste! LMS
افزونه رایگان Namaste! LMS

Namaste! LMS یک افزونه آموزش آنلاین رایگان برای وردپرس است. به شما امکان میدهد بعداز اتمام دوره های پیش نیاز، قوانین مختلفی برای دسترسی به دوره ها ایجاد کنید.

چند مزیت استفاده از Namaste! LMS عبارتند از:

 • گواهینامه ها: دانشجویان می توانند پس از اتمام دوره ، گواهینامه کسب کنند
 • سیستم نمره: با استفاده از سیستم نمره ، عملکرد دانش آموزان را تحلیل کنید.
 • نشان ها: نشان های جایزه ای که می توانند در هر وب سایتی به نمایش درآیند.
 • نوار پیشرفت: نسخه برتر این افزونه به شما امکان می دهد یک نوار پیشرفت را فعال کنید. که به دانشجویان نشان می دهد در هر دوره چگونه کار می کنند.


در مقایسه با سایر افزونه های آموزش آنلاین برای وردپرس، افزودنی ها و ویژگی های Namaste! محدود هستند.

گزینه خوبی برای هر کسی است که میخواهد یک دوره آنلاین بصورت رایگان ایجاد کند. و میخواهد ویژگی های پیشرفته ای مانند ایجاد گواهینامه و نشان برای دانشجویان خود، سیستم های درجه بندی برای تجزیه و تحلیل دانش آموزان و غیره به دوره های خود اضافه کند.

قیمت: رایگان

10.افزونه Good LMS

افزونه Good LMS
افزونه Good LMS

Good LMS یک پلاگین پرومیوم آموزش آنلاین در فروشگاه CodeCanyon است. ایجاد دوره های آنلاین با Good LMS آسان است زیرا این کار تقریباً شبیه ایجاد یک پست وبلاگ وردپرس است. که به شما امکان میدهد آزمونها، دوره ها و گواهینامه ها را مستقیماً از داشبورد وردپرس ایجاد کنید.

برخی از ویژگی ها شامل خطوط فرآیند، کدهای کوپن، شمارش معکوس در زمان واقعی، عملکرد دانش آموزان را دارا میباشد. که دانش آموزان میتوانند امتیازات و پیشرفت خود را مشاهده کنند، نشان های دوره، آزمونهای قابل جمع شدن و سایر موارد نیز از امکانات آن است.

Good LMS برای یک مجوز معمولی 32 دلار هزینه دارد. که به شما امکان به روزرسانی های آینده و پشتیبانی 6 ماهه از GoodLayers را میدهد. اگر میخواهید پشتیبانی خود را به مدت 1 سال تمدید کنید ، باید 10.13 دلار اضافی پرداخت کنید.

این پلاگین یک پلاگین LMS پرومیوم اما ارزان برای ایجاد یک دوره آنلاین است.(که شما میتوانید آن را بصورت رایگان از آلتیمیت فروم دانلود کنید).

قیمت: 32 دلار در سال

بهترین پلاگین LMS وردپرس کدام است؟ (انتخاب متخصص)

ما معتقدیم که ( از دید وبسایت های خارجی) . این بسیار مناسب مبتدیان است و به شما امکان می دهد دوره های آنلاین با طرح های زیبا (بدون نیاز به کدنویسی) ایجاد کنید.

از زبان وبسایت های انگلیسی مثل WP Beginner : ممبرپرس(MemberPress) بهترین افزونه LMS وردپرس است.

از برداشت مقاله موجود در بالا و تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس : افزونه LearnPress بدلیل داشتن بالای 20 افزودنی پرومیوم برای آموزش آنلاین بهترین است.

از نگرش یوسف حسینی مدیر و موسس وبسایت آموزشی آلتیمیت وردپرس : افزونه MasterStudy Lms بهترین افزونه آموزش آنلاین حال حاضر در دنیا با بروزرسانی های متعدد میباشد.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند بهترین افزونه های سیستم مدیریت یادگیری LMS وردپرس را با مزایا و معایب آنها مقایسه کنید.

منابع لاتین
_ WpBeginner _ IsitWp _ WpKube
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

3 comments

 1. سلام
  در بخش در یک افزونه LMS به دنبال چه چیزی باشید
  ویژگی های بسیار خوبی را برای یک افزونه نوشتید؛ حال از میان این افزونه ها کدامیک تمام و یا اکثر این ویژگیها را دارد به اضافه اينكه از ويژگی چندزبانی یا حداقل داشتن امکان ترجمه حمایت کند؟

  1. تقریبا 90 درصد افزونه های وردپرس از ویژگی چندزبانه استفاده میکنند که همه این افزونه های نامبرده در پست بالا جزو اون 90 درصد هستند خوشبختانه. بنظر خود من master study از لحا امکانات برترینه و همچنین آپدیت های رویایی ارائه میدن.

 2. از دیدگاه من افزونه master study lms بهترین افزونه آموزش آنلاین وردپرس با امکانات : آنالیز دانشجو, دوره های آزمایشی رایگان, ویژگی چند استادی, بسته های آموزشی, وابستگی یک فصل از درس به فصل قبل, گواهینامه و مدال, تکالیف, سیستم امتیازدهی, استریم آنلاین دروس, دوره های گروهی ( خرید یک دوره توسط چندنفر بصورت گروهی برای کاهش هزینه), درآمد و کمیسیون, اطلاعیه ها و… که واقعا این افزونه رو به یک افزونه آموزش آنلاین فوق العاده تبدیل کرده .

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟