ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

ساخت ابزارک چسبان در وردپرس با Q2W3 Fixed Widget

ساخت ابزارک چسبان در وردپرس با Q2W3 Fixed Widget

مطمئنا برای شما هم این اتفاق افتاده که بخواهید ابزارک کناری یا همان سایدبار سایت خود را به صورت شناور در بیاورید. بدین ترتیب که به هنگام اسکرول صفحه به پایین توسط کاربر, سایدبار نیز بصورت چسبان در کنار سایت باقی مانده و به پایین اسکرول شود.
در دنیای وردپرس به چنین محتوایی که در آن ابزارک به صورت چسبان در سایت نمایش داده می‎شود، در اصطلاح sticky یا همچنین Floating گفته می‌شود.
حال در این مقاله از آلتیمیت وردپرس قصد دارم تا به معرفی افزونه‌ای ساده و کاربردی بپردازم که با استفاده از ان قادر خواهید بود ابزارک چسبان در سایت وردپرسی خود نمایش دهید. همچنین می توانید انتخاب کنید تا با اسکرول کردن به سمت پایین سایت همچنان در دید کاربر قرار گیرد.

ساخت ابزارک چسبان در وردپرس با Q2W3 Fixed Widget

صفحه افزونه Q2W3 Fixed Widget
صفحه افزونه Q2W3 Fixed Widget

افزونه‌ای که قصد معرفی آن را دارم با نام Q2W3 Fixed Widget در مخزن وردپرس به ثبت رسیده است و ابزارک چسبان در وردپرس را می سازد.
تاکنون توانسته است تا بیش از 90.000 نصب فعال و کسب امتیاز 4.77 را از آن خود نماید.

نصب و راه اندازی

پس از نصب و فعال سازی افزونه منویی در بخش نمایش پیشخوان سایت وردپرسی شما با نام Fixed Widget options افزوده خواهد شد.
روی آن کلیک کنید تا مطابق تصویر زیر وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید.

صفحه تنظیمات
صفحه تنظیمات

مطابق تصویر ابتدا فاصله ابزارک از بالا را در فیلد Margin Top  و فاصله از پایین را در فیلد Margin Botton بر حسب پیکسل وارد کنید.
سپس در فیلد Refresh interval مدت زمان مورد نظر برای تازه کردن را وارد کنید.
و در نهایت اگر قصد دارید تا در دستگاه‌هایی با اندازه صفحه کوچکتر امکات نمایش ابزارک چسبان در وردپرس اضافه نشود، حداکثر اندازه پهنا و ارتفاع
برای دستگاه مورد نظر را به ترتیب در فیلدهای Disable Width و Disable Height وارد کنید.

فعالسازی فقط برای کاربران عضو
فعالسازی فقط برای کاربران عضو

قابلیت افزونه

یکی از قابلیت‌های این افزونه نمایش ابزارک چسبان در وردپرس فقط برای کاربرانی است که در سایت وارد شده باشند. این قابلیت می‌تواند مناسب سایت‌های فروشگاهی باشد که در مواقعی همچون ارائه کد تخفیف به کاربران می‌توانند یک ابزارک در سایدبار ایجاد کرده و آن را به صورت ثابت به کاربران نمایش دهند، تا فروش آنها نیز افزایش یابد.

قرار دادن ابزارک در سایت

پس از اینکه تنظیمات مورد نظر خود را سفارشی سازی کردید حال به بخش نمایش> ابزارک‌ها در وردپرس رفته و یک  ابزارک ایجاد کنید.

فعالسازی در ویجت ها
فعالسازی در ویجت ها

حال همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید پس از اینکه محتوای ابزارک خود را کامل کردید تیک گزینه Fixed Widget را فعال کرده و آن را ذخیره کنید
تا ابزارک مورد نظر به صورت چسبان در سایت نمایش داده شود.

نتیجه پایانی
نتیجه پایانی

در نهایت سایت خود را باز کرده و مطابق تصویر فوق تغییرات را مشاهده کنید.

همانطور که می‌بینید اگر به بخش نوار اسکرول مرورگر دقت کنید، نیمی از صفحه سایت لود شده است اما همچنان ابزارک چسبان در وردپرس نمایش داده می‌شود.

جمع بندی نهایی!

با استفاده از افزونه Q2W3 Fixed Widget می‌توانید ابزارک‌های انتخابی موجود در سایت وردپرسی خود ر به صورت چسبان در سایت نمایش دهید تا برای مواردی همچون ارائه کد تخفیف برای محصولات، درج فرم‌های عضویت در خبرنامه، فرم‌های ورود و.. ضمن قرار دادن محتوای خود در معرض دید کاربران، آنها را ترغیب‌تر کنید تا محتوای کامل را مشاهده کنند.

شاد باشید..

منابع لاتین
_ HamyarWp
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟