ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

سفارشی سازی متن ایمیل ووکامرس

سفارشی سازی متن ایمیل ووکامرس

وقتی به فروشگاهی برای خرید مراجعه می‌کنیم رسیدی را بابت خرید خود دریافت می‌کنیم. این مسئله در فضای مجازی به مراتب مهم‌تر است و باید به آن توجه ویژه‌ای شود. به همین دلیل در ووکامرس پس از خرید کاربران ایمیلی جهت تایید خرید ارسال می‌شود. این ایمیل تایید با قالبی که دارد کاملا پیش‌فرض است و در جهت تایید خرید انجام شده به کاربران ایمیل می‌شود. به نظر ما بهتر است این ایمیل را تغییر دهید و کمی به فکر سفارشی‌سازی باشید. یعنی بهتر است در جهت شخصی‌سازی پیام‌ها و برخی اطلاعات باشید تا کاربر با مشاهده این متون حس خوبی داشته باشد. اما چگونه می‌توان تغییر متن ایمیل ووکامرس را ممکن ساخت؟ در واقع کاری که امروز می‌خواهیم انجام دهیم مربوط به تغییر قالب ایمیل است. این ایمیل به همراه قالبی که دارد قرار است رسیدی به مشتری باشد پس بد نیست که طراحی استاندارد و بهتری داشته باشد.

تغییر متن ایمیل ووکامرس

ما در این مقاله کاری به نصب افزونه‌ها نداریم و می‌خواهیم قالب پیش‌فرض را با تنظیمات موجود تغییر دهیم. برای این کار به بخش ووکامرس >> پیکربندی مراجعه کنید.

پیکربندی ووکامرس
پیکربندی ووکامرس

حال از بالای صفحه تب ایمیل‌ها را باز کنید.

ویرایش ایمیل‌ها
ویرایش ایمیل‌ها

حال می‌توانید از اینجا تمامی ایمیل‌های بخش‌های مختلف را مشاهده کرده و به ویرایش هر قالبی بپردازید. در واقع عملیات سفارشی سازی متن ایمیل ووکامرس را از این بخش انجام دهید.

تمامی ایمیل‌های ووکامرسی
تمامی ایمیل‌های ووکامرسی

همان‌طور که مشاهده می‌کنید برای هر بخشی ایمیل خاصی ارسال می‌شود. این ایمیل‌ها هر کدام دارای پیام‌های پیش‌فرضی است که می‌توانید با کلیک روی دکمه مدیریت امکان تغییر متن ایمیل ووکامرس را فراهم کنید.

ویرایش قالب ایمیل ووکامرس سفارش جدید

ما می‌خواهیم ایمیل مربوط به سفارش جدید رو ویرایش کنیم. برای این منظور روی دکمه مدیریت کلیک کرده و وارد صفحه ویرایش قالب ایمیل می‌شویم:

ویرایش قالب ایمیل
ویرایش قالب ایمیل

همان‌طور که مشاهده می‌کنید تنها چند مورد ساده مانند ایمیل گیرنده و موضوع آن برای ویرایش وجود دارد. برای اینکه بتوانیم قالب ایمیل را دست‌کاری کنیم باید روی گزینه کپی فایل در پوسته کلیک کنیم تا در ویرایشگر متنی ووکامرس ایجاد شود. اینگونه می‌توانیم تغییر متن ایمیل ووکامرس را امکان‌پذیر سازیم.

ویرایش پوسته ایمیل‌های ووکامرس

به بخش نمایش>> ویرایشگر می‌رویم. woocommerce را از پنل سمت چپ یافته و گزینه emails را در آن پیدا می‌کنیم.

ویرایش قالب ایمیل در بخش ویرایشگر
ویرایش قالب ایمیل در بخش ویرایشگر

فایل admin-new-order.php دقیقا همان فایلی است که ما کپی کردیم. در اینجا نمایان شده و می‌توانید کدهای آن را تغییر داده و سفارشی سازی متن ایمیل ووکامرس را انجام دهید. البته این کار را هر کسی نمی‌تواند درست پیش ببرد و از آن سر در نمی‌آورد. به همین دلیل این بخش را برعهده توسعه‌دهندگان می‌گذاریم و برای ساده‌سازی کارتان افزونه Kadence WooCommerce Email Designer را پیشنهاد می‌کنیم.

افزونه Kadence WooCommerce Email Designer

افزونه ای برای ویرایش قالب‌های ایمیل ووکامرس
افزونه ای برای ویرایش قالب‌های ایمیل ووکامرس

این افزونه به شما امکان سفارشی‌سازی قالب‌های ایمیل ووکامرس را می‌دهد. شما خیلی راحت می‌توانید بدون دست‌کاری در کدها این‌کار را با این افزونه انجام دهید. ویژگی‌های این افزونه عبارت است از:

  • امکان مشاهده تغییرات در قالب ایمیل ووکامرس بصورت زنده
  • امکان درون‌ریزی قالب مورد نظر وجود دارد
  • امکان سفارشی‌سازی قالب‌ها برای برند مورد نظر وجود دارد
  • امکان سفارشی‌سازی سربرگ، عناوین و بدنه اصلی قالب ایمیلی وجود دارد
  • امکان ارسال ایمیل تستی وجود دارد
  • امکان درون‌ریزی و برون‌بری تنظیمات وجود دارد

سفارشی سازی متن ایمیل ووکامرس با نصب افزونه

برای این منظور افزونه را دانلود کرده و به پیشخوان وردپرس خود می‌رویم. در اینجا به بخش افزونه‌ها>> افزودن افزونه رفته و افزونه را نصب می‌کنیم. پس از آن به فعال‌سازی افزونه می‌پردازیم. پس از نصب با گزینه‌ “سفارشی‌ساز ایمیل” در قسمت ووکامرس مواجه می‌شوید.

سفارشی‌سازی قالب‌های ایمیل
سفارشی‌سازی قالب‌های ایمیل

همان‌طور که مشاهده می‌کنید همانند سفارشی‌سازی قالب وردپرس است. به راحتی هر تغییری اعمال کنید در سمت راست قابل مشاهده است. هر بخش را بصورت مجزا بررسی می‌کنیم.

قالب‌های پیش‌ساخته

انتخاب قالب‌های پیش‌فرض
انتخاب قالب‌های پیش‌فرض

سه مدل قالب پیش‌فرض در اینجا موجود است که می‌توانید یکی را انتخاب کنید و تغییر متن ایمیل ووکامرس را در آن اعمال کنید. فقط کافیست آن را انتخاب کرده و سپس روی دکمه بارگذاری قالب کلیک کنید.

متن و نوع ایمیل

ویرایش متن قالب ایمیل
ویرایش متن قالب ایمیل

در اینجا می‌توانید برخی از متون که بصورت پیش‌فرض انگلیسی هستند را تغییر دهید.

جعبه

تنظیمات جعبه
تنظیمات جعبه

در اینجا امکان تغییر در اندازه‌ها و رنگ جعبه رسید و بک‌گراند آن را خواهید داشت.

سربرگ

این قسمت شامل بخش‌هایی از جمله تصویر سربرگ، سبک سربرگ و سربرگ است که هر کدام دارای تنظیمات مشخصی است. با هم بررسی می‌کنیم.

تصویر سربرگ

آپلود تصویر سربرگ
آپلود تصویر سربرگ

در این قسمت می‌توانید تصویر مورد علاقه خود را برای سربرگ این قالب آپلود کنید. سپس سایر تنظیمات را می‌توانید پیاده‌سازی کنید.

سبک سربرگ

انجام تنظیمات ظاهری سربرگ
انجام تنظیمات ظاهری سربرگ

در اینجا می‌توان تنظیماتی را برای ظاهر و جهت متن سربرگ را تعریف کرد.

سربرگ 

تنظیمات اصلی سربرگ
تنظیمات اصلی سربرگ

در اینجا می‌توانید اندازه و نوع قلم را تعریف کنید. چندین نوع قلم برای شما تعریف شده که به دلخواه خود می‌توانید انتخاب کنید.

محتوا

بخش محتوا نیز شامل قسمت‌های مختلفی است که به آن می‌پردازیم.

ظرف محتوا

ظرف محتوا
ظرف محتوا

در این قسمت شما می‌توانید رنگ‌بندی و سایر تنظیمات بدنه اصلی را تغییر دهید.

سبک سربرگ محتوا

تغییر و ویرایش محتوای بدنه اصلی
تغییر و ویرایش محتوای بدنه اصلی

در این بخش می‌توانید سرتیترهای داخل بدنه اصلی را تغییر داده و فونت آن‌ها را عوض کنید. همچنین می‌توانید آن‌ها را به سمت راست هدایت کنید.

سبک متن محتوا

تغییر فونت متن‌های داخل باکس
تغییر فونت متن‌های داخل باکس

در اینجا شما می‌توانید متونی که داخل باکس‌ها قرار دارند و به عنوان اطلاعات رسید هستند را تغییر فونت و سایز دهید. همین‌طور می‌توانید رنگ‌بندی آن‌ها را تغییر دهید.

موردهای سفارش

تغییر ظاهر موارد سفارش داده شده
تغییر ظاهر موارد سفارش داده شده

آدرس‌ها

تغییر جهت قرارگیری آدرس‌ها
تغییر جهت قرارگیری آدرس‌ها

در صورتی که داخل رسید شما دکمه‌ای وجود داشته باشد می‌توانید آن را از این بخش ویرایش کرده و تغییر دهید.

پاورقی

این بخش نیز برای تغییر متن ایمیل ووکامرس دارای سه بخش مجزاست که به بررسی هر کدام می‌پردازیم.

سبک پاورقی

تغییر رنگ‌بندی فوتر
تغییر رنگ‌بندی فوتر

در اینجا قادر به تغییر رنگ فوتر و حاشیه و حالت‌های آن هستیم.

شبکه‌های اجتماعی پاورقی

آیکون شبکه های اجتماعی
آیکون شبکه های اجتماعی

در اینجا می‌توانید آیکون‌ شبکه‌های اجتماعی را ویرایش کرده و رنگ بندی آن‌ها را نیز تغییر دهید.

سایر تنظیمات

سایر تنظیمات افزونه
سایر تنظیمات افزونه
  • سبک‌های سفارشی: علاوه بر تمامی تنظیماتی که انجام دادیم، شما می‌توانید تنظیمات سفارشی و شخصی خود را وارد نمایید. این بخش مربوط به وارد کردن کدهای سی‌اس‌اس است.
  • درون‌ریزی/برون‌بری: در اینجا می‌توانید اطلاعات و قالب‌ها را درون‌ریزی و برون‌بری کنید.
  • ارسال ایمیل پیش‌نمایش: و مهم‌ترین بخش اینجاست! پس از انجام تمامی تنظیمات می‌توانید یک ایمیل پیش‌فرض ارسال کنید و نتیجه عملکرد خود را مشاهده کنید.

نکته مهم: یادتان باشد که این افزونه تنها در صورتی که ووکامرس فارسی نصب باشد، بصورت فارسی و بومی نمایش داده می‌شود. پس اگر ووکامرس فارسی را نصب نکرده‌اید، حتما اینکار را انجام دهید.

نتیجه نهایی

برای اینکه فروشگاه اینترنتی منحصر‌به‌فردی داشته باشیم، لازم است تا مواردی را سفارشی کنیم. یکی از این موارد تغییر متن ایمیل ووکامرس است. ووکامرس بابت هر عملیاتی که مشتریان در فروشگاه انجام می‌دهند، ایمیلی را برایشان ارسال می‌کند. این امر فوق‌العاده است اما بدی آن اینجاست که کاملا پیش‌فرض بوده و آنچه ما انتظار داریم نیست! پس چاره کار چیست؟ سفارشی سازی متن ایمیل ووکامرس. این‌کار را می‌توان به دو روش تغییر کدها و استفاده از افزونه انجام داد. ما در این مطلب آموزشی هر دو مورد را به شما آموزش دادیم و امیدوارم بتوانید آن را به درستی پیاده‌سازی کنید.
هر گونه نظر و دیدگاه شما را در این زمینه پذیرا هستیم.

تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟