ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست ؟

سیستم مدیریت محتوا (CMS) چیست ؟

سیستم مدیریت محتوا یا CMS نرم افزاری است که برای ساخت وب سایت و ایجاد محتوا برای انتشار در اینترنت استفاده می شود. به طور معمول CMS به شما امکان می دهد بدون نوشتن کد ، وب سایتی ایجاد کنید.

در روزهای ابتدایی وب ، شما باید HTML را بدانید تا بتوانید یک وب سایت را کد کنید و محتوای خود را به صورت آنلاین منتشر کنید. این کار قبلاً سخت بود ، اما CMS کار را بسیار آسان کرده است. به جای اینکه کد وب سایت خود را از ابتدا بنویسید ، نرم افزار CMS این کار را برای شما انجام می دهد.

به آن مثل رانندگی با ماشین فکر کنید. نیازی به درک مکانیک نحوه عملکرد آن نیست. در عوض ، شما از داشبورد ساده و پدال استفاده می کنید تا به ماشین بگویید چه کاری انجام دهد.

با داشتن یک سیستم عامل قدرتمند CMS مانند وردپرس ، می توانید به داشبورد وب سایت خود وارد شوید و از یک رابط کاربری ساده برای ایجاد صفحات وب خود ، افزودن محتوا و سفارشی سازی طراحی استفاده کنید. سپس CMS کار سختی را برای ایجاد کد برای شما انجام می دهد.

از معرفترین cms های دنیا می توان به وردپرس , جوملا , دیتالایف ,دروپال , پرستاشاپ و … اشاره کرد.

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟