ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

css چیست؟

css چیست؟

CSS یا Cascading Style Sheets یک زبان صفحه سبک است که برای تعریف ظاهر بصری و قالب بندی اسناد HTML استفاده می شود. مضامین وردپرس از CSS و HTML برای تولید داده های تولید شده توسط وردپرس استفاده می کنند. هر قالب وردپرس حاوی یک فایل style.css است که دارای قوانین سبک برای تعریف قالب بندی صفحات تولید شده توسط وردپرس است.

استفاده از CSS بسیار ساده و یادگیری آن آسان است. وب سایت های زیادی برای آموزش مبتدیان CSS منتشر می کنند که می توانند به کاربر جدید وردپرس کمک کنند تا شروع به کار کند. با این حال ، از آنجا که استفاده از آن بسیار ساده است ، بسیاری از کاربران وردپرس می توانند اصول اولیه را به سادگی با مشاهده فایل style.css قالب وردپرس خود درک کنند.

body { 
font-size:14px;
color: #444;
background-color:#FFFFFF; 
} 
 
h1 { 
font-size:18px;
text-transform:uppercase;
}
 
.post-title { 
font-size: 16px; 
color: #4C0000;
font-weight:normal;
} 

عناصر HTML را می توان مستقیماً در CSS سبک کرد. طراحان همچنین از شناسه ها و کلاسها برای تعریف بخشهای مختلفی که می توانند در CSS سبک شوند تعریف می کنند. این به آنها کمک می کند تا از سبکهای مختلف برای عناصر HTML یکسان در یک صفحه وب اما در بخشهای مختلف استفاده کنند. به عنوان مثال ، یک عنصر h1 برای عنوان وبلاگ در بخش سرصفحه یک صفحه می تواند متفاوت از عنصر h1 دیگر در قسمت پست همان صفحه باشد.

مثال:

<div id="header">
 
<h1 class="blog-title">
<a href="<?php bloginfo('url'); ?>" title="<?php bloginfo('name'); ?>"><?php bloginfo('name'); ?></a>
</h1>
 
</div>

HTML نشان داده شده در بالا شامل شناسه ای به نام “header” و یک کلاس به نام “blog-title” است. این بخشها را می توان در CSS سبک کرد.

مثال:

#header { 
background-color:#4C0000;
height:120px;
width:100%;
padding:20px; 
} 
 
h1.blog-title a { 
font-color:#FFFFFF; 
font-size:16px;
font-family: Georgia, "Times New Roman", serif; 
text-decoration:none;
} 

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟