ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

باکس دانلود افزونه و قالبهای موردنیاز آموزش زیر

امروزه ممکنه خیلی مواجه شده باشید با محصولات نال وردپرس یا کلمه نال نسبت به محصولات وردپرسی. یا اینکه بخواهید با حذف لایسنس قالب وردپرس یا افزونه وردپرس آسنا شوید. اول از همه بگذارید یک جایگزین برای کلمه نال انتخاب کنیم . اکثر افراد با ظاهر کلمه نال مشکل دارند و نسبت به آن گارد میگیرند از این رو به جای کلمه نال از کلمه دیکد(decode) یا همان حذف لایسنس استفاده خواهیم کرد. سوال های زیادی برای محصولات دیکد پیش میاد از جمله:

 • محصول دیکد وردپرسی قابل استفاده هستند؟
 • استفاده از محصولات دیکد شده وردپرسی برای سئو مضرره؟
 • استفاده از محصول دیکد وردپرسی پیگرد قانونی داره؟
 • با استفاده از محصول دیکد وردپرس, آیا دیگر به بروزرسانی های آن محصول دسترسی نخواهیم داشت؟

و همچنین برای برخی دیگر نیز سوال پیش میاد:

 • چطور میتوان یک محصول وردپرسی را دیکد کرد 🙂
 • اگر من دانش برنامه نویسی نداشته باشم میتوانم محصولات وردپرس را دیکد کنم
 • و…

به دو شیوه میتوانید این آموزش را فرا بگیرید, یا ویدیو های آموزشی را مشاهده کنید و یا همراه ما باشید با ادامه آموزش متنی نحوه حذف لایسنس محصولات وردپرسی.

مشکل قانونی حذف لایسنس محصولات وردپرس

به صراحت میتوان گفت که حداقل در ایران هیچگونه مشکل قانونی برای حذف لایسنس محصولات وردپرسی وجود ندارد. زیرا کشور ما توسط مارکت های خارجی همچون تمفارست پشتیبانی نمیشود و این مارکت هیچگونه خدماتی به کشور ما ارائه نمیدهد و در صورت مشاهده کاربران ایرانی بلافاصله حساب کاربری آنها را بلاک میکند. ازاین رو در حذف لایسنس محصولات وردپرسی هیچگونه مشکل قانونی وجود ندارد.

مشکل قانونی حذف لایسنس محصولات وردپرس
مشکل قانونی حذف لایسنس محصولات وردپرس

از طرفی ما ده ها نرم افزار کرک شده در لپتاپ یا کامپیوتر خود داریم و از آن بدون هیچگونه مشکل قانونی استفاده میکنیم( محصولاتی مثل نرم افزار های شرکت ادوبی و یا نرم افزار کامتاسیا و…). درحالی که این محصولات لایسنس گذاری شده اند. پس درنهایت میبینیم که از لحاظ قانونی حذف لایسنس محصولات وردپرسی هیچگونه تداخلی ندارد.

مشکل سئو در محصولات دیکد شده وردپرس

سوالی که ذهن کثیری از افراد و توسعه دهندگان محصولات وردپرسی را درگیر میکند این است که آیا محصولات دیکد شده برای سئو مضرر هستند؟

میتوان گفت که این مطلب 50/50 است, یعنی ممکن است برای سئو مضرر باشد یا نه بدین شکل که اگر محصول وردپرس به دست خود شما یا یک شخص یا وبسایت مورد اعتماد شما دیکد شود آن محصول برای سئو هیچگونه مشکلی نخواهد داشت.

ولی اگر محصول به دست شخصی ناشناس دیکد شود ممکن است دارای کدهای تبلیغاتی و بک-لینک باشد که درنهایت برای سئوی سایت شما مضرر خواهد بود. ولی اگر شما کمی به برنامه نویسی وردپرس و PHP مسلط باشید میتوانید این کدهای مخرب را از قالب مورد نظر حذف کنید.

مشکل سئو در محصولات دیکد شده وردپرس
مشکل سئو در محصولات دیکد شده وردپرس

تا اینجا با مشکلات محصولات دیکد شده وردپرس آشنا شدید. بیایید کمی درمورد لایسنس وردپرس و همچنین لایسنس تمفارست برای محصولات وردپرسی باهم صحبت کنیم.

لایسنس وردپرس , افزونه وردپرس و قالب وردپرس

به سرعت میتوانیم بگوییم که برمبنای صفحه “لایسنس وردپرس” در وبسایت اصلی وردپرس, این نرم افزار تحت وب از لایسنس GNU Public License یا همان GPL ورژن 2 یا بیشتر استفاده میکند. طبق این لایسنس نه تنها میتوان وردپرس را بصورت کاملا رایگان دانلود و استفاده کرد بلکه میتوان کدهای آنرا به نحوی تغییر داده و نتیجه را بفروش رساند. و این لایسنس بود که باعث ساخته شدن هزاران قالب و افزونه وردپرسی شد.

و اما لایسنس گذاری محصولات تمفارستی, برطبق صفحه “لایسنس محصولات در تمفارست” و همچنین توضیحات زیر که در صفحه محصولات موجود در تمفارست در دسترس است داریم:

انواع لایسنس تمفارست
انواع لایسنس تمفارست

Regular License

Use, by you or one client, in a single end product which end users are not charged for. The total price includes the item price and a buyer fee.

Extended License

Use, by you or one client, in a single end product which end users can be charged for. The total price includes the item price and a buyer fee.

این دو نوع لایسنس میباشد که تمفارست برمبنای آن کار میکند:

 1. گزینه اول regular license که با تهیه محصول با این لایسنس تنها میتوانید در یک سایت و یک دامنه از آن محصول استفاده کنید یا به عبارت دیگر تنها یکبار میتوانید آنرا فعال کنید.
 2. گزینه دوم extended license که با تهیه محصول با این لایسنس میتوانید محصول را در یک پروژه استفاده کرده و آن پروژه را همراه با محصول مذکور هرچند بار که بخواهید بفروش برسانید.

حالت کلی لایسنس تمفارست

پس از خریداری محصولات از تمفارست و دانلود فایل .zip مشاهده خواهید کرد که درون فایل زیپ یک دایرکتوری به نام license وجود دارد و داخل آن دو فایل .txt با نام های GPL.txt که همان محتوای لایسنس GPL است و readme_license.txt که محتوای لایسنس محصول تمفارستی است. بیایید باهم به محتوای لایسنس تمفارستی نگاهی بیاندازیم:

This theme or plugin is comprised of two parts.

(1) the PHP code and integrated HTML are licensed under the General Public
License (GPL). You will find a copy of the GPL in the same directory as this
text file.

(2) All other parts, but not limited to the CSS code, images, and design are
licensed according to the terms of your purchased license.

طبق این متن:
لایسنس محصولات تمفارست به دو بخش تقسیم میشود.

 • بخش اول) تمام فایل های PHP و HTML برمبنای GPL لایسنس گذاری شده اند, این یعنی شما میتوانید از این فایل ها در پروژه وردپرسی خود استفاده و آن پروژه را بفروش برسانید( بصورت کاملا اورجینال از دید تمفارست).
 • بخش دوم) تمام فایل های CSS, IMAGES و طرح کلی قالب تحت لایسنس تمفارست بوده (همان لایسنس های REGULAR و EXTENDED) یعنی شما میتوانید تنها از آنها برای اهداف غیر فروشی استفاده کنید.

نتیجه گیری کلی از لایسنس تمفارست: برمبنای یک نتیجه کلی از لایسنس تمفارست بدین نتیجه میرسیم که شما میتوانید قالب های تمفارستی را دانلود (به هرگونه ای) و سپس با تغییر فایل های CSS, IMAGES و دیزاین کلی قالب آن را بصورت کاملا اورجینال بفروش برسانید( حال ممکن است در تمفارست یا هر مارکت وردپرسی دیگر)

حال با رسالت کلی لایسنس در محصولات وردپرس به خوبی آشنا شدیم پس با خیال راحت بیاید برویم به سمت هدف اصلی این آموزش و دیکد کردن محصولات وردپرسی🙂

انواع کد شدن قالب ها یا افزونه ها در وردپرس

میتوان گفت که افزونه ها و قالب های وردپرسی یا بهتر است به اختصار بگوییم محصولات وردپرسی به چندین شیوه کد میشوند, و در نهایت این کدها به محدودیت دسترسی کاربر در استفاده از ویژگی های اصلی و اساسی آن محصول می انجامد.

درحالت کلی دو شیوه محصولات وردپرسی کد میشوند.

 1. کد شدن بخشی از ویژگی اساسی محصول
 2. دسترسی کامل به ویژگی محصول و تنها کد شدن بخش فایل های درونریز و دموی محصول

البته حالت دوم بیشتر در قالب ها مشاهده میشود و افزونه های اندکی چون المنتور این ویژگی را دارد ( البته المنتور در کنار کد کردن تمپلیت های از پیش ساخته شده, ویژگی های اساسی را نیز محدود میکند)

بیایید کمی بیشتر درمورد این دو نوع رمزگذاری و کد شدن صحبت کنیم.

رمزگذاری بخشی از ویژگی محصول وردپرسی

این حالت بیشتر برای افزونه های کاربری استفاده میشود, برای مثال افزونه هایی مانند i themes security pro یا افزونه ای چون yoast seo که فایل های درونریز و دمو برای این محصولات معنایی ندارد از این رو ویژگی های خود را در نسخه رایگان محدود میکنند. این چنین محصولات را میتوان به راحتی دیکد یا همان حذف لایسنس کرد. که در بخش بعد مفصل باهم کار خواهیم کرد.

رمزگذاری فایل های درونریز یک محصول وردپرس

این شیوه بیشتر برای قالبها کاربرد دارد ولی افزونه المنتور نیز ازاین ویژگی برای قسمت تمپلیتهای آماده خود استفاده میکند. دیکد کردن این چنین رمزگذاری ها کمی دشوار است زیرا برای دانلود فایل ها از وبسایت مقصد نیاز به لایسنس محصول میباشد و دسترسی به لینک ها بدون لایسنس میسر نیست. البته در بعضی مواقع فایل های دروریز, در قسمتی از دایرکتوری های خود قالب ذخیره میشود که در اینصورت دسترسی به فایل ها بسیار ساده بوده و دیکد کردن بسیار آسان است.

لایسنس گذاری قالب وردپرس با IonCube Loader
لایسنس گذاری قالب وردپرس با IonCube Loader

استفاده از پلاگین IonCube Loader در لایسنس قالب وردپرسی

یک روش سومی نیز برای رمزگذاری محصولات وردپرسی و بیشتر قالبهای وردپرسی وجود دارد که استفاده از پلاگین IonCube میباشد. در این چنین رمزگذاری یک فایل اصلی قالب چون functions.php کد میشود و توابعی همچون register_post_type و register_image_size و register_widgets و register_menu و دیگر این چنین عملکردها کد میشوند و برای دیکد کردن این رمزگذاری نیاز به دانش برنامه نویسی PHP و وردپرس تقریبا بالا است.(توابع مذکور تنها نامی بودند) ولی خوشبختانه تنها تعداد اندکی از محصولات وردپرسی با این شیوه رمزگذاری میشوند.

دیکد قالب و افزونه وردپرس
دیکد قالب و افزونه وردپرس

توجه: برای مشاهده نحوه حذف لایسنس گارد ژاکت و راستچین به جلسه چهارم مراجعه کنید.

یوسف حسینی _ متخصص وردپرس
هر بار پروژه ای که در حال انجامش هستم به خطا یا باگ منتهی میشه, خوشحال میشم. چون قراره با رفع اون خطا یک چیز جدید یاد بگیرم. این مشکلات هستند که به ما آموزش میدن پس از مشکلات خود نترسیم.

70 comments

  1. 1. اگر سالهاست تو کار دیکدین نیازی نبود که دنبال آموزش دیکد بگردید.
   2. در صورت اینکه شخصی سالها تو یک حوضه فعالیت کرده پس دانش کافی داره که آموزشش رو تهیه کنه و رایگان یا باهزینه در اختیار دیگران قرار بده. مستند صحبت کنید.
   3. …

 1. درود، ممنون از مطلب خوبتون
  لطفا یه فکری به حال لایسنس ژاکت و راستچین هم بکنید. هدف خیلی از ماها فروش دوباره محصولاتشون نیست (کاری که خودشون با پرویی تمام دارند میکنند و پز جوایز جشنوارشونو میدن). ما صرفا میخوایم این سایتها به سایت ما دسترسی یا لینک نداشته باشند. برای چی باید من دامین و سایتم رو به افزونۀ دزدیده شده توسط اینا متصل کنم؟ افزونه رو بفروشید و فایل رو بدید به مشتری. کاری که قبلا می کردند. الان هر تکونی میخوری باید به سرور اینا متصل بشی که اصلا مشخص نیست پشت داستان کیه، به چی وصله، صاحبش کیه!

 2. سلام. آقا اموزش دیکد کردن ion cube از کجا یاد بگیریم.هرچی سرچ کردم نیست.یه قالب خریدم از راستچین فایل فانکشن رو کد کرده رو هاستم اجرا نمیشه.برای دامنه دوم میخوام استفاده کنم.لایسنس راستچین داره لامصب

   1. سلام
    خیلی گیر این دی کد کردنه هستم
    اگر بتونید نرم افزار رو قرار بدید واسمون ممنون میشم
    اگر میتونید کمکم کنید بم ایمیل بزنید مرسی

 3. سلام
  من نمی‌دونم آموزش دی کد کردن ژاکت و راستچین رو گذاشتین یا نه خودتون می‌دونید ما توان خرید از تم فارست رو نداریم حالا من می‌یام از مثلاً راستچین می‌خرم این میاد یک افزونه‌ای رو نصب می‌کنه که تا اون نباشه قالب فعال نمی‌شه و اون افزونه یه یک سروری حالا وصل می‌گن یا هر چیزی که در صورت قطعی اون سرو یا هر اتفاقی بیفته اصلاً راستچین جمع بکنه کسب و کارش رو یا تعطیلش کنن سایت من و خیلی‌ها نابود می‌شه من نمی‌خوام دی کد کنم بفروشم من می‌خوام دی کد کنم تا سایت با خطر و مشکلی مواجه نشه اگه آموزش دادین که هیچ اگه ندادین منظور دی کد کردن ژاکت و راستچین رو حتماً این کار رو بکنید خدا خیرتون بده چون راستچین بدجور دار به ماه‌ها ضربه می‌زنه رفته خودش مال تم فارست رو دی کد کرده حالا امده لایسنس گذاشته هیچی وابستش کرده به یک افزونه که وصل به سرور… هه موندم تو کار این جماعت.
  آقا دمت گرم یاد دادن این کار به خیلی‌ها کمک می‌کنه چون من الان یک سایتی راه‌انداختم با قالب راستچین خیلی استرس دارم اگه آموزش بدین ممنون می‌شم.
  یا علی

  1. من از راستچین یه قالب خریدم بعد از چند ماه که آپشن مسخره پشتیبانیه قالب تموم شد یهو برای قالب مشکل پیش اومد و سایت اومد پایین. هرکاری کردم درست نشد. تا پشتیبانی رو هم تمدید نکنی جواب ایمیل هم نمیدن . هر وقت هم بخوان سایتت رو میارن پایین. یه پلاگینم خریدم هر روز پیام میده باید فعال سازی کنی. کد فعال سازی میزنم دوباره فرداش صفحه اول وردپرس پیام میاد فعال سازی!

  2. با سلام و عرض ادب و احترام خدمت شما
   لطفاً هر زمان که قرار دادید برای ایمیل بنده هم اطلاع رسانی کنید

 4. سلام خیلی ممنون از آموزش خوبتون
  ببخشید یه سوال دارم آیا فایروال های هاست و افزونه های امنیتی و فایروال روی وردپرس نصب باشه میتونیم با خیال راحت قالب و افزونه نال شده رو از منابع خارجی دانلود و نصب کنیم؟ البته من همیشه قبل از نصب با ویروس توتال فایل افزونه رو اسکن میکنم اما میخواستم بدونم برای اطمینان بیشتر که یه موقع ویروسی و مخرب باشه و ویروس توتال تشخیص نده دیگه چیکار میشه کرد؟

 5. سلام خیلی ممنون از آموزش خوبتون
  ببخشید یه سوال دارم آیا فایروال های هاست و افزونه های امنیتی و فایروال روی وردپرس نصب باشه میتونیم با خیال راحت قالب و افزونه نال شده رو از منابع خارجی دانلود و نصب کنیم؟ البته من همیشه قبل از نصب با ویروس توتال فایل افزونه رو اسکن میکنم اما میخواستم بدونم برای اطمینان بیشتر که یه موقع ویروسی و مخرب باشه و ویروس توتال تشخیص نده دیگه چیکار میشه کرد؟

 6. سلام
  این افزوه و قالب هایی که نال شدن چطوری بفهمیم کجا چه کد مخرب و جاسوسی توش قرار داده شده
  آیا با اسکنر های امنیتی میشه فهمید
  من از نظر خودم میگم نه
  چون اون شخص که اومده اون کد رو گذاشته مثلا برای این که تبلیغات استفاده کنه یا لینک خودش رو بخرونه برای اسکنرها خطر امنیتی محسوب نمیشه
  چطوری این موضوع رو مطلع بشیم که این جور کدها در کجا قرار داده
  و از انواع این کدهای مخرب که این دوتاش بود من گفتم مطلع بشیم

  1. اینایی که شما گفتید موارد حرفه ای هستند و بسته به نویسنده های مختلف, متفاوت هست و هیچگونه رسم و راه ثابتی برای یادگیری وجود نداره و باید برای کدهای مختلف به شیوه های گوناگونی رفتار کنید ولی یه سری اصول پایه وجود داره براای اینکه بتونید به هدفتون نزدیکتر بشید( دقت کنید گفتم نزدیکتر بشید) که اون اصول رو میتونیم تو یه آموزش مجزا انتشار بدیم تا دیگران هم بتونن استفاده کنن و بصورت متنی نمیشه اینجا بیان کرد. شما هر چند وقت یکبار به سایت مراجعه کنید تا هر موقع منتشر شد ازش استفاده کنید.

 7. سلام
  ممنون از آموزش
  قالب هایی که دیگد کردید و سراغ خواندن کدها میر فتید میگفتید اینو که اصلا مربوط به لایسنس نیست
  این کد مهم نیست
  ما که تسلط نداریم اصلا نمیتونیم بفهمیم کدوم کد مربوط به لایسنس هست
  تازه شما میگید با خلاقیتتون این کار رو انجام بدید
  من نفهمیدیم این آموزش مربوط به چه کسانی و میتونن استفاده کنن
  ما یک آشنایی کلی با برنامه نوبس داریم که ثابت و متغییر چی هست
  اصلا این حرفهایی که شما توی زمان پیدا کردن کد میزدید رو که این به کار نمیاد این مه نیست و از شکل کدها میفهمیدید ما نفهمیدیم

 8. المنتور پرو که گفتید دموهاش خیلی سحته دیدم که کر ک یا دیکد شده و از دموهاش هم به راحتی استفاده میکنند

  1. بله دیکد شده و از تملیت هاش هم استفاده میشه و داخل ویدیو هم توضیح دادم خدمتتون که بستگی به وبسایت مرجع داره ولی در حالت کلی میشه از تمیلیت ها استفاده کرد که چگونگیش اصلا یه بحث جداست و در ویدیو های دیگر قرار خواهیم داد

 9. سلام وقت به خیر
  این کدهایی که میزارن مثلا تبلیغاتی که فرمودید کدهاشون رو چطوری پیدا کنیم و حذف کنیم ؟
  و چطوری مسلط بشیم جای کدهای لایسنس رو در هر جایی پیدا کنیم
  و گفتید روش دیکد کردن رو یاد مییگیرید از کجا یاد میگیرید

  1. سلام برای اینکه بتونید تبلیغات های هرزه که گاها داخل محصولات نال ورذدپرس قرار میگیره رو حذف کنید باید نه تنها به زبان php مسلط باشید بلکه با ساختمان قالب وردپرس نیز اشنا باشید

 10. واقعا فوق العاده بود اموزشتون:)
  خسته نباشین و ممنونم از این اموزش نابتون

 11. سلام وقتتون بخیر . ممنون از آموزش خوبتون و عالی بود . فقط آخر قسمت سوم خودتون اومدید اون خط آخر رو دیکد کنید جواب دیکد یه سری شکلک اومد که گفتید اینو خودتون تمرین کنید . من هر کاری میکنم مثل همون شکلک ها میشه ممنون میشم یه راهنمایی کنید با تشکر از شما

 12. سلام اگه امکانش هست حذف لایسنس پلاگین سیاشاپ که برای اپلیکیشن برپایه اندروید و ای او اس هست و توضیح بدید یا خودتون با هزینه انجام بدید یا اگر کسی میشناسید که انجام میده معرفی کنید ممنونم

 13. آقا چقدر شما باهوشی دمتون گرم خیلی عالی بود
  در مورد iocube فکر میکنم چون از الگوریتم های AES و DES برای کد کردن استفاده میکنه هرگز نمیشه اون کد های 128 بیتی را شکست ولی همونطور که بعضی دوستان اشاره فرمودند بشه کارهای غیرتخصصی انجام داد

 14. سلام
  من قالب Betheme رو ارجینال خریدم،الان روش قفل گذاشته،یه سری تغییرات ایجادکردم ولی تنظیمات قالب همچنان به لایسنس نیاز داره و مشکل اینجاست که من قالب رو در چندسایت مختلف نصب دارم و همش به مشکل میخورم
  چطوری کدهاشو اصلاح کنم که قفل نباشه؟
  با هیچ برنامه ای قالب کد نشده خوشبختانه

  1. سلام ,طبق آموزش پیش برید
   برای یافتن کدهای لایسنس از جملات موجود در صفحه لایسنس قالب در پیشخوان وردپرس استفاده کرده و و کد های لایسنس رو پیدا کنید سپس نسبت به نوع کدگذاری آن را دیکد کنید.

 15. سلام ، ببخشید راهی هست قبل از خرید قالب بفهمیم که این قالب با ioncube یا sourceguardian کد شده یا نه که حداقل نخریم اون قالب ها رو؟

   1. خیلی خیلی ممنونم، همه چیز عالی بود، حتما مرتب به سایتتون سر میزنم

 16. سلام من یه راهی پیدا کردم که میتونم فایل ioncube رو دیکود کنم و انجامش هم دادم .
  تو قالب مورد نظر اینجوریه که دو تا فایل به نام core ساخته و داخل function.php اونا رو فراخوانی کرده . داخل اون cor ها هم توابع رو به صورت کد گذاری شده گذاشته .
  من تونستم تمام کد ها رو بشکنم و توابع رو برگردونم به فایل های cor اما الان تو قالب وقتی سایت رو لوکال لود میشه کلا وردپرس به حالت صفحه مرگ دچار میشه .
  من تمام فایل ها رو زیر و رو کردم ولی چیزی که ربط به این اتفاق داشته باشه پیدا نکردم . میشه راهنماییم کنید ؟

 17. سلام. جا داره شدیدا بابت آموزش بسیار کاملی که قرار دادین سپاسگذاری کنم. چون عملا هیچ سورس فارسی واسه همچین آموزشی وجود نداره. تازه اونم رایگان !هر سه ویدیو رو نگاه کردم و چون خودتون توی ویدیو گفتین، اینجا مشکلم رومطرح می کنم. امیدوارم بزرگواری کنید پاسخ بنده رو بدین. یا حداقل توی ویدیو بعدی که قراره بزارین به این مشکل منم بپردازین خیلی ممنون میشم.
  صمیمانه عذر خواهی می کنم اگه توضیحات طولانی شده ولی خواهشا همشو بخونید قضیه حیاتیه !
  ببینید من یه قالب دارم که این قالب در واقع الان یک وبسایت که بازدید کننده هم داره. حالا من میخوام این سایت رو توی لوکال هاست بیارم و تغییراتی رو که میخوام اعمال کنم و دوباره آپلود کنم توی هاست. چون نمیتونم ادیت رو توی هاست انجام بدم به این علت که یه قسمت هایی ارورهای عجیب غریب خوردم که باید حتما توی لوکال انجام بدم چون تغییراتی که میخوام اعمال کنم نیاز داره که سایت بدون بازدید کننده باشه و به راحتی بتونم ارورها رو برطرف کنم و طراحی رو انجام بدم. بگذریم…
  مشکل اینجاست که از هاست درخواست فول بک آپ کردم و زمپ رو نصب کردم و دیتابیس رو هم دانلود و دوباره وارد phpmyadmin کردم و زدم که سایت بیاد بالا یهو دیدم یه چیزی اومد وسط صفحه که اگه میخواین این قالب رو داشته باشین با برنامه نویس این قالب در تماس باشید و بعد از چند ثانیه ارور ioncube اومد که جاتون خالی هر چی سورس ایرانی و خارجی بود رو زیر رو کردم ولی متاسفانه به جواب برخی سوالات نرسیدم.
  شما توی آموزش گفتین که دنبال یه قمستی بگردین که باید لایسنس قالب رو اونجا بزنید. خوب مشکل ایجاست که این قالب اصلا یه همچین چیزی نداره ! اصلا اون زمانی که روی هاست بود هیچ مشکلی نبود! هیچ پیامی ! هیچ زمانبندی ای برای خرید قالب ! کلا هیچی ! منم php مقدماتی بلدم و خوب الان یه چند ماهی هست درگیر این مشکل شدم و متاسفانه چون این قالب به صورت شخصی سازی شده کد نویسی شده. یعنی یکسری افزونه بهش اضافه شده و اون افزونه ها رو خودم کد نویسی کردم که با نیازهای خودمون سازگار باشه. این قالب رو هم نمیخوایم به هیچ عنوان از دست بدیم. و در واقع باید به هر قیمتی که شده این قالب دیکود بشه ! در این حد جدی ! در ادامه کارهایی که انجام دادم رو عرض کنم:
  بنده فایل phpinfo.php رو توی هاست قرار دادم تا ببینم با چی طرفتم. دیدم توی هاستم ioncube و zend-engine نصبه! و همچنین نسخه php7 هم نصب شده. بعد دوباره کلی تحقیق کردم و متوجه شدم اگر این خط کد رو از توی فایل php.ini حذف کنم ioncube غیر فعال میشه (البته اگه درست حدث زده باشم. توی یه فروم خارجی یه همچین چیزی نوشته بود): zend_extension=”/usr/local/IonCube/ioncube_loader_lin_5.4.so” اینم لینک اون فرومی که این پاسخ رو توش پیدا کردم: https://www.webhostingtalk.com/showthread.php?t=1435739
  به هاستم تیکت زدم و گفتم فایل php.ini سرور رو بهم بدم که با فایل php.ini زمپ جایگزین کنم و این خط کد رو حذف کنم و ببینم ioncube غیر فعال میشه یا نه!؟ هاستم خیلی شیک گفتن فایل php.ini هاست رو نمیدیم و بعد هم فایل default php.ini برام فرستادن !
  من میخوام اول از هر چیز هر دو ماژول ioncube و zend-engine رو غیر فعال کنم و به همون روش هایی که توی ویدئو توضیح دادین و با همین دانش ابتدای که از php دارم این قالب رو دیکود کنم. و البته دوباره تاکید می کنم اون افزونه هایی که کد نویسی شده فقط روی اون قالب جواب میده و نمیتونم دوباره یه وبسایت دیگه و یه قالب دیگه رو راه اندازی کنم و دوباره اون افزونه ها رو از اول کد نویسی کنم!
  قسمت دومش که مربوط به حذف لاینسس میشه کلا با خودم. فقط من میخوام بدونم چطوری میشه این دو تا ماژول رو کلا غیر فعال کرد و قالب رو دیکود کرد تا یه وردپرس بدون دردسر داشته باشم!؟
  بازم شرمنده که انقدر متن طولانی شد. پیشاپیش سپاسگذارم.

  1. عرض سلام خدمت شما و تشکر بابت توجهتون به آموزش.
   ابتدای هرچیز اینکه اگر ممکنه نام قالب رو بگید.
   و اما مشکل شما. اگر انتهای ویدیوی سوم رو مشاهده کرده باشید در مورد ioncube براتون صحبت کردم و گفتم که اگر میخوایید قالبی که با این افزونه انکد شده رو دیکد کنید تنها یک راه دارید که برنامه نویسی وردپرس ( آشنایی با توابع وردپرس) داشته باشید.
   و اما در مورد غیر فعال کردن این پلاگین ابتدا باید نحوه کار این پلاگین رو بهتون توضیح بدم. این پلاگین بدین صورت عمل میکنه که ابتدا شما محتوایات یک فایل از قالبتون رو مثلا فایل functins.php قالب رو بصورت کامل در وبسایت مرجع پلاگین اپلود میکنید و سپس در مقابل بهتون یک کد هش داده میشه و باید اونرو جایگذاری کنید بجای فایل مذکور . و درنهایت اگر کد لایسنستون درست باشه وبسایت مرجع بهتون اجازه دسترسه به کد های فایل نتخب رو میده در غیر اینصورت خیر. پس یعنی در صورت غیرفعال کردن این پلاگین از بخش php.ini یا هرجای دیگه تنها ارتباطتون با وبسایت مرجع و درنهایت عدم لود شدن فایل مذکور رو فراهم میکنید و هیچ اتاق خاص دیگه ای نمیافته.
   اگر سوالی دوباره در این مورد دارید لطفا در تالار حل مشکل انجمن آلتیمیت فروم مطرح کنید تا دیگران هم بتونن بهتون پاسخ بدن
   لینک تالار مربوطه :https://ultimatewp.ir/forums/forums/%D9%BE%D8%B4%D8%AA%DB%8C%D8%A8%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%BE%D8%B1%D8%B3.25/

 18. سلام افزونه که خریداری کردی و بد برید داخل اینترنت و افزونه کنه نال شده پیدا کنید و دانلود کنید و ببین کد های کد گذاری شده پیدا کنید و جابجا کنید
  فیلم گرفتم

 19. سلام افزونه های که از سایت های ایرانی خرید میکنه و میخوام رویه چند سایت نصب کنید من یک رای یاد دارم برای برداشته لایسنس
  من خودم این کار میکنم
  چون بلد نیستم برنامه نویسی این کار ساده است

  اگه مشکلی نیست بگم

 20. درود بر شما
  چگونه افزونه ای که حالا لایسنسش برداشته شده ولی هنوز نمی توان به قالب های از پیش آماده اش آزادانه دسترسی داشت. مثلاً افوزنه اسلایدر سازی دارم که با چند برنامه نویس هم صحبت کردم که گفتند حتی لایسنس افزونه برداشته شود هم با هم نمی توانید از قالب های آماده داخل افزونه استفاده کنید.
  لطفا راهنمایی کنید.

  1. با عرض سلام خدمت شما
   در جلسه اول در مورد این حالت صحبت کردیم که زمانی که یک افزونه لایسنس گذاری میشه دو قسمت از اون افزوه ممکنه لاییسنس گذاری بشه یکی ویژگی هایی از افزونه مثل ویجت ها یا امکانات اضافی و دومی فایل های درونریز افزونه ( قالب ها یا تمپلیت ها ) ها از آنجایی که فایل های آماده تمپلیت در وبسایت سازنده افزونه قرار داده شده اند و شما هنگامی که میخواهید از تمپلیت ها استفاده کنید باید فایل ها را از وبسایت سازنده بارگیری کنید درصورتی که api وبسایت سازنده ویژگی راستی آزامایی کد لایسنس رو داشته نمیتونید فایل ها رو دانلود کنید زیرا کد لایسنستون صحیح نیست و
   https://domainname.com/demo?l-c=license-code این هم نمونه ای از آدرسی هست که فایل های آماده ازش دانلود میشن که در صورت اشتباع بودن متغییر license-code وبسایت مرجع اجازه دانلود رو به شما نمیده.

   امیدوارم مفید واقع شده باشیم.

 21. Chaty

  سلام من به این افزونه نیاز دارم
  ممنون میشم کمک کنین راه نال شدنش رو، کد رمز ها غالبا در چه پوشه هایی هست؟؟

  1. خب دوست من در آموزش جلسه دوم مفصل در موردش صحبت کردیم که چظور کدهای لایسنس رو یافت کنید. ولی حالا اگر به هر نحوی آموزش رو مشاهده نکردید من میتونم بگم که کدهای لایسنس اغلب ممکنه در فایل functions.php یا یکی از فایل های دایرکتوری inc یا دایرکتوری lib و یا در افزونه core قرار میگیره.

 22. سلام و ادب

  در هر افزونه ای معلوم نیست کدگزاریش کجاست؟؟ ما فقط دوتا افزونه رو یاد گرفتیم

  الان من مثلا نمیدونم افزونه ی Floating Chat Widget: Contact Icons, Messages, Telegram, Email, SMS, Call Button – Chaty رو باید چطوری نال کرد

  فایل کدش کجاست؟

  باتشکر

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز
   از آنجایی که افزونه های مختلف به دست افراد متفاوت نوشته میشن و سلیقه های کدنویسی متنوعه پس نمیشه گفت که یک افزونه یا قالب دقیقا در کدام بخشش لایسنس گذاری شده .
   ولی از طرفی ما با نحوه یافتن مکان کدهای لایسنس شما رو آشنا کردیم. پس شما خودتون هم اگر یکم تلاش کنید به پاسخ میرسید
   باتشکر ازشما

 23. سلام وقت بخیر
  چند روز از تاریخی که برای فیلم اموزشی قالب میخواستید بدید گذشته دقیقا کی اپلود میکنید
  بعد ما چجوری میتونم با شما ارتباط برقرار کنم صفحه ارتباط با ما شما مشکل داره

 24. سلام. وقت بخیر
  ممنون از مطلب مفیدتون
  دیکود کردن ionCube رو چطوری باید انجام داد؟ راهی سراغ دارین؟

  1. سلام خدمت شما,
   در جلسه سوم, که قراره قالب هارو دیکد کنیم درمورد ioncube هم صحبتی خواهم کرد, در حالت کلی سخته یا بهتره بگم خیلی سخته ولی امکان پذیره . پس منتظر جلسه سوم باشین که آموزش جذابتر هم خواهد شد .

 25. انگار اصلا شما قصد نداریم آموزش بعدی رو قرار بدین و ما الکی منتظر هستیم

  1. چرا قصد نداشته باشیم دوست عزیز 🙂 فقط بدلیل پروژه های دیگه کمی به تاخیر افتاده زمان قرار دادن آموزش و مهم کیفیت محتواس نه کمیت از این رو بر آنیم که بهترین کیفیت رو در اختیار شما کاربر گرامی قرار بدیم. و درنهایت ممنون بابت پیگیر بودنتون .

 26. با سلام ممنون از ویدئو و متن خیلی خوبتون بی صبرانه متنظر پست بعدی در باره نال کردن پوسته و پلاگین وردپرس هستیم
  و سوال بعدی این که چطور ویدئوتون رو کد کردین که از inspect هم قابل دانلود نیست

   1. استاد اینستاگرام شما چیه
    و اینکه واقعا ممنونم ازتون 🙂🌷🙏

    1. عرض سلام خواهش میکنم وظیفه ما آموختن آنچه خود آموخته ایم است. حقیقتش ما از بس درگیر کارهای وبسایت و پروژه های وب هستیم که کلا تاحالا وقت نکردیم صفحه اینستاگرام راه بندازیم ولی بزودی انشالله فعالیتمون در بستر شبکات اجتماعی را نیز آغاز خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟