ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

محتوای پویا در المنتور چیست؟ نحوه استفاده از محتوای پویا

محتوای پویا در المنتور چیست؟ نحوه استفاده از محتوای پویا

محتوای پویا در ایجاد قالب ها نقش اساسی دارد. در این پست با مطالب پویا و نحوه استفاده از آن در طرح های المنتور خود همراه با چند نمونه از کارهایی که می توانید با آن کار کنید ، آشنا می شوید.
با Elementor Pro ، به یک ویژگی جدید و قدرتمند – محتوای پویا دسترسی پیدا می کنید.
محتوای دینامیکی به شما امکان می دهد تا از جایی در سایت وردپرس خود محتوا بگیرید و به طور خودکار آن را در طرح های Elementor وارد کنید.


اگر از Elementor Theme Builder استفاده می کنید ، محتوای پویا نقش مهمی در کمک به شما در ایجاد الگوهای قالب خود بازی خواهد کرد. و حتی اگر شما در حال ایجاد قالب های تم نیستید ، هنوز می توانید از محتوای پویا در طرح های Elementor یک طرفه استفاده کنید.
در این پست ، بیشتر با محتوای پویا و برخی از راه هایی که می تواند برای شما سودمند باشد ، بیشتر می آموزید. سپس ، ما به شما نشان خواهیم داد كه چگونه می توانید از مطالب پویا در طرح های Elementor خود استفاده كنید ، به همراه چند نمونه از كارهایی كه می توانید با آن انجام دهید.

محتوای پویا چیست؟

به طور کلی ، محتوای پویا محتواست که براساس داده های سایت یا رفتار کاربر تغییر می کند.

به عنوان مثال ، صفحه «نمایه من» در یک وب سایت. URL معمولاً برای هر کاربر یکسان است (به عنوان مثال مثالite.com/my-profile) ، اما هر کاربر فقط اطلاعات خود را می بیند زیرا این اطلاعات به صورت پویا از پایگاه داده ( mysql ) سایت خارج می شوند.

چگونه محتوای پویا در Elementor کار می کند

در Elementor ، محتوای پویا به شما امکان می دهد تا در طراحی های Elementor خود محتوا را از سایت وردپرس خود وارد کنید.
برای نشان دادن چگونگی عملکرد این مفهوم ، اجازه دهید مثالی خاص – آرم سایت شما را بررسی کنیم.
می توانید آرم سایت خود را در بخش هویت سایت از وردپرس در زمان واقعی تنظیم کنید. بیایید بگوییم که شما این کار را انجام داده اید ، اما اکنون می خواهید آرم خود را نیز در یکی از طرح های Elementor خود نمایش دهید.


یک گزینه فقط استفاده از ویجت تصویر و بارگذاری مجدد تصویر آرم خود است. اما اگر در آینده با استفاده از WordPress Customizer ، آرم خود را تغییر دهید چه اتفاقی می افتد؟
با یک ویجت تصویر استاتیک ، هیچ اتفاقی نمی افتد. اما با محتوای پویا ، Elementor به طور خودکار آرم شما را به روز می کند زیرا به طور پویا می تواند تصویر آرم را از هر تصویری که در Customizer WordPress انتخاب می کنید ، بکشاند.


محتوای دینامیکی به شما امکان می دهد این اصل اساسی را در تمام زمینه های طراحی Elementor خود اعمال کنید. به عنوان مثال ، می توانید محتوای ارسال بلاگ ، اطلاعات پروفایل کاربر یا نویسنده ، داده های مربوط به زمینه های سفارشی و موارد دیگر را وارد کنید.

بگذارید چند نمونه از آنچه می توانید با آن انجام دهید را مرور کنیم.

نمونه هایی از محتوای پویا در المنتور

بنابراین با محتوای پویا در Elementor چه کاری می توانید انجام دهید؟ خوب ، این یک ویژگی قدرتمند است ، بنابراین پاسخ “زیاد” است. اما اجازه دهید نگاهی به چند نمونه رایج بیندازیم تا آبهای خلاقانه شما جاری شود …

قالب هایی با سازنده تم و سازنده WooCommerce

اول از همه ، Elementor Theme Builder و Elementor WooCommerce Builder به محتوای پویا بسیار متکی هستند.
به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که شما می خواهید صفحه محصول واحد را در یک فروشگاه WooCommerce طراحی کنید. بدون محتوای پویا ، شما باید به صورت دستی طرح را برای هر محصول ایجاد کنید ، که برای همیشه طول خواهد کشید.
اما با محتوای پویا ، فقط باید یک بار با استفاده از WooCommerce Builder قالب را ایجاد کنید. سپس ، سایت وردپرس شما به طور پویا مطالب مربوط به هر محصول را مطابق با الگوی شما پر می کند.

برای الگوهای دیگر مانند:

 • پست های وبلاگ
 • سربرگ ها
 • پابرگ ها
 • دیگر پست تایپ های سفارشی
 • و غیره …

صفحات کاربر و شخصی سازی

اگر سایتی با ثبت نام عمومی دارید ، می توانید از محتوای پویا نیز برای ایجاد صفحات برای کاربران خود استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید یک صفحه نمایه جلویی را طراحی کنید که به طور پویا نام ، عکس و سایر جزئیات کاربر را پر کند. می توانید از همان URL برای صفحه استفاده کنید (به عنوان مثال yourite.com/profile) ، اما هر کاربر هنگام بازدید از آن صفحه اطلاعات مربوط به خود را مشاهده می کند.
یا ، می توانید از Popup Builder برای ایجاد یک پنجره خوشآمدگویی استفاده کنید که کاربران را با نام خود به شما خوش آمد می گوید و به شما امکان می دهد شخصی سازی را در وب سایت خود تنظیم کنید.

فیلدهای سفارشی

علاوه بر جلب اطلاعات از داده های بومی وردپرس (مانند آرم سایت شما یا عنوان یک پست وبلاگ) ، می توانید از محتوای پویا نیز برای درج اطلاعات از قسمت های سفارشی که با افزونه هایی مانند Advanced Custom Fields  ، تنظیمات ابزار اضافه کرده اید استفاده کنید.
این امر امکان ایجاد سایتهای سفارشی وردپرس را فراهم می کند ، به ویژه هنگامی که با انواع پست های سفارشی همراه باشید.
به عنوان مثال ، می توانید انواع پست های سفارشی و فیلدهای دلخواه را برای:

 • رویدادها
 • آگهی مشاغل
 • آکهی تجاری
 • وغیره …

سپس می توانید از محتوای پویا برای ساخت قالب برای نوع پست سفارشی خود استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر شما یک سایت آگهی کار دارید ، می توانید داده های مربوط به زمینه های سفارشی مانند:

 • حقوق شغلی
 • دپارتمان
 • صلاحیت ها
 • وغیره…

سایت های مشتری

محتوای پویا همچنین می تواند به شما کمک کند تجربیات ساده تری را برای مشتری بسازید ، به ویژه هنگامی که با زمینه های سفارشی همراه باشید.
به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که شما می خواهید به مشتریان اجازه دهید صفحه اصلی خود را بعد از ارائه وب سایت به روز کنند.
یک راه حل فقط دسترسی به آنها به Elementor خواهد بود … اما این همچنین به آنها فرصتی برای شکستن چیزها می دهد! همه ما می دانیم مشتری ها چطور عاشق شکستن امور هستند.


اگر می خواهید همه چیز را برای مشتریان غیرممکن سازد ، اما می توانید برای اطلاعاتی که ممکن است مشتریان بخواهند به روز کنند. از زمینه های سفارشی در قسمت انتهایی استفاده کنید. سپس می توانید از محتوای پویا در Elementor استفاده کنید. تا به طور خودکار آن اطلاعات را در طراحی خود وارد کنید.
سپس مشتری می تواند Elementor را به طور کامل دور کند (و شانس شکستن طرح شما را نیز دور می زند) . تنها کاری که انجام می دهد ، بروزرسانی اطلاعات در زمینه های سفارشی است. سپس Elementor طراحی را به صورت پویا به روز می کند تا آن تغییرات را منعکس کند.

نحوه استفاده از محتوای پویا در المنتور

توجه داشته باشید ، برای دسترسی به ویژگی محتوای پویا به Elementor Pro نیاز دارید.

می توانید از ویژگی محتوای پویا Elementor هنگام ویرایش تک تک مطالب و ایجاد الگوهای در Theme Builder یا WooCommerce Builder استفاده کنید. همچنین می توانید از محتوای پویا در پنجره هایی که با Popup Builder ایجاد می کنید استفاده کنید.
ساده ترین راه برای شروع کار با محتوای پویا در Elementor استفاده از ابزارک های سایت پویا است که با Theme Builder یا WooCommerce Builder همراه است. هنگامی که یک الگوی جدید را با Theme Builder ایجاد می کنید ، مجموعه ای از ابزارک های پویا را برای آن الگوی دریافت خواهید کرد. به عنوان مثال ، اگر در حال ایجاد هدر هستید ، ویجت هایی را برای درج آرم سایت ، عنوان ، فهرست منو و غیره دریافت خواهید کرد:

ابزارک های محتوای پویا
ابزارک های محتوای پویا

 

نحوه استفاده از محتوای پویا با ابزارک های دیگر

علاوه بر ویجت های از پیش تنظیم شده ، می توانید محتوای دینامیکی را نیز در ابزارک های معمولی Elementor وارد کنید. من به شما نشان خواهم داد که فرایند اساسی چگونه کار می کند ، و سپس نمونه های خاصی را ارائه خواهم داد.
برای وارد کردن محتوای پویا در یک ویجت معمولی Elementor ، تنظیمات ویجت را باز کنید و در کنار فیلد واجد شرایط برای محتوای پویا ، نماد Dynamic Tags را جستجو کنید. به عنوان مثال ، آنچه به نظر می رسد برای یک ابزارک ویرایشگر متن ساده است:

برچسب پویا
برچسب پویا

پس از کلیک بر روی نماد ، لیست کشویی را مشاهده می کنید که می توانید تمام اطلاعات پویای بالقوه برای درج را مرور کنید (لیست در کشویی بستگی به این دارد که کدام فیلد را پر می کنید).

برچسب های پویا
برچسب های پویا

پس از انتخاب داده برای وارد کردن ، آن را در نوار کناری مشاهده خواهید کرد. همچنین پیش نمایش زنده از به روزرسانی طراحی خود را برای منعکس کردن تغییر مشاهده خواهید کرد. به عنوان مثال ، عنوان پست مثال من “محتوای محتوی پویا” است ، به همین دلیل آن متن را در پیش نمایش مستقیم طرح زیر مشاهده می کنید.

برای پیکربندی بیشتر محتوای پویا ، می توانید روی نماد آچار کلیک کنید.

تنظیمات مکانی
تنظیمات مکانی

در آنجا ، سه گزینه خواهید داشت:

 • Before – متن استاتیک را قبل از محتوای پویا اضافه کنید.
 • After – متن استاتیک را بعد از محتوای پویا اضافه کنید.
 • Fallback – مقداری پیش فرض را وارد کنید که در صورت عدم وجود محتوای پویا برای پر کردن ویجت ، نمایش داده می شود.

برخی ابزارک ها گزینه های دیگری نیز به شما می دهند ، که در یک ثانیه مشاهده خواهید کرد. به این ترتیب نحوه وارد کردن متن پویا – اکنون اجازه دهید چند نمونه دیگر از چگونگی استفاده از محتوای پویا در Elementor را مرور کنیم.

چگونه به صورت پویا تصاویر را وارد کنیم

Elementor Pro همچنین به شما امکان می دهد تصاویر را بصورت پویا در ابزارک هایی که تصاویر را در خود جای داده اند ، وارد کنید. مثالهای متداول در اینجا ذکر شده است:

 • تصویر برجسته شده در پست
 • آرم سایت شما
 • تصاویر پروفایل نویسنده
 • تصاویر نمایه کاربر (مانند صفحه نمایه کاربر سفارشی)
 • تصاویر محصول WooCommerce

درج پویا تصاویر درست مثل متن کار می کند. ابتدا تنظیمات مربوط به ویجت را که حاوی یک تصویر است باز کنید. یا ، می توانید پس زمینه یک بخش یا ستون را نیز به صورت پویا پر کنید. روی قسمت تصویر حرکت کنید و روی نماد کلیک کنید. سپس می توانید منبعی را برای تصویر خود انتخاب کنید:

درج پویای تصاویر
درج پویای تصاویر

هنگامی که روی نماد آچار کلیک می کنید ، می توانید تصویری برگشتی را نیز مشخص کنید که نمایش داده شود اگر Elementor نتواند به صورت پویا تصویر را جمع کند.

چگونه می توان پیوندها را به صورت پویا درج کرد

اگر از ویجت دکمه یا ویجت دیگری با پیوند استفاده می کنید ، می توانید از محتوای پویا برای پر کردن قسمت Link استفاده کنید. در اینجا یکی از گزینه های مفید امکان باز کردن بصورت پویا یا پنجره سبد هنگام بازدید از دکمه بازدید کنندگان است:

درج پویای لینک ها
درج پویای لینک ها

 

چگونه می توان شماره های پویا را وارد کرد

همچنین می توانید اعداد را به صورت پویا در برخی ابزارک های مبتنی بر شماره مانند:

 • ابزارک های پیشخوان
 • ابزارک های رتبه بندی ستاره
 • ابزارک جدول قیمت
 • و غیره.

به عنوان مثال ، با ویجت Counter ، می توانید به صورت پویا موارد زیر را وارد کنید:

 • شماره شروع
 • شماره پایان
 • پیشوند شماره
شماره های پویا
شماره های پویا

 

چگونه می توان اطلاعات کاربر را به صورت پویا درج کرد

اگر می خواهید اطلاعات کاربر را به صورت پویا وارد کنید ، یک مرحله اضافه خواهید کرد. ابتدا می خواهید اطلاعات کاربر را از فهرست کشویی Dynamic Tags انتخاب کنید. سپس می توانید روی نماد آچار کلیک کنید تا اطلاعات خاص کاربر مانند نام خانوادگی ، نام خانوادگی و غیره کاربر را انتخاب کنید.

پویا کردن اطلاعات کاربر
پویا کردن اطلاعات کاربر

چگونه به صورت پویا فیلد های سفارشی را وارد کنیم

قرار دادن داده ها از زمینه های سفارشی ، دنیای کاملاً جدیدی از فرصت ها را باز می کند زیرا می توانید منابع داده پویا خود را اضافه کنید. Elementor به شما امکان می دهد داده های پویا را از پلاگین های محبوب مانند ACF ، Toolset ، Pods و Meta Box درج کنید (برای متا باکس ، به افزونه یکپارچه رایگان نیاز دارید). برای شروع ، ابتدا باید با افزونه مورد نظر خود زمینه های دلخواه ایجاد کنید. به عنوان مثال ، آنچه در ACF به نظر می رسد:

پویا کردن فیلد های سفارشی
پویا کردن فیلد های سفارشی

سپس می توانید در Elementor ACF Field را به عنوان منبع برچسب پویا انتخاب کنید. هنگامی که روی نماد آچار کلیک می کنید ، می توانید قسمت ویژه ACF را برای استفاده از کشویی انتخاب کنید:

قسمت ویژه ACF
قسمت ویژه ACF

 

نحوه تغییر پیش نمایش محتوای پویا

از آنجا که ویژگی محتوای پویا Elementor به طور خودکار محتوا را از سایت شما بیرون می کشد ، هیچ “پیش نمایش” ای وجود ندارد تا ببیند محتوای پویا شما در همه شرایط چگونه به نظر می رسد. برای کمک به شما در پیش نمایش محتوای پویا خود در سناریوهای مختلف ، Elementor به شما امکان می دهد تا بین آیتم های مختلف محتوا را انتخاب کنید تا از آنها به عنوان منبع پیش نمایش استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید بین پست های مختلف وبلاگ جابجا شوید.

برای تغییر پیش نمایش محتوای پویا ، روی نماد Gear در گوشه پایین سمت چپ ستون کناری کلیک کنید و تنظیمات پیش نمایش را باز کنید:

پیش نمایش محتوای پویا
پیش نمایش محتوای پویا

توجه – تغییر منبع پیش نمایش شما فقط در صورت ایجاد الگوهای ایجاد می شود. اگر از محتوای پویا در تک تک مطالب استفاده می کنید ، Elementor فقط از داده های بخشی از محتوا که شما با آن کار می کنید استفاده خواهد کرد.

امروز با محتوای پویا در المنتور شروع کنید

محتوای دینامیکی یک ویژگی قدرتمند Elementor Pro است که به شما کمک می کند تا وب سایت های پویاتر ایجاد کنید. درک محتوای پویا به شما امکان می دهد فراتر از طرح های ایستا و مهار قدرت WordPress به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا قرار بگیرید.

و اگر سوالی در مورد نحوه استفاده از محتوای پویا دارید ، در نظرات با ما در میان بگذارید.

تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟