ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

خلاصه متن چیست؟

خلاصه متن چیست؟

خلاصه ی متن در وردپرس اصطلاحی است که برای خلاصه مقاله با پیوندی به کل مقاله استفاده می شود. یک ” خلاصه ” می تواند به صورت خودکار توسط یک قالب وردپرس یا با استفاده از برچسب <!–more–> در محتوای متن ایجاد شود. راه دیگر برای ایجاد خلاصه برای یک پست وردپرس ، وارد کردن خلاصه مقاله در قسمت Excerpt در صفحه Post Edit است. این قسمت به طور پیش فرض در صفحه ویرایش پست نمایش داده نمی شود. برای فعال کردن آن ، کاربر باید بر روی دکمه تنظیمات صفحه در گوشه سمت چپ بالای صفحه ویرایش پست کلیک کرده و سپس آن را فعال کند.

خلاصه ها به کاربران امکان می دهد محتوای بیشتری را در فضای کمتری نمایش دهند. این امر به ویژه برای وب سایتهای پر محتوا مانند اخبار یا سایت های مجله که صاحبان وب سایت می خواهند مطالب بیشتری را در صفحه اول با لینک به مقاله های کامل به نمایش بگذارند ، مفید است. نمونه هایی از مکان هایی که به طور کلی از آنها استفاده می کنند ، فیدهای RSS ، صفحات بایگانی شده و صفحات جستجو هستند. همچنین بسته به روشی که استفاده می شوند می توان آنها را اتوماتیک کرد. خلاصه های خودکار به طور کلی بخشی از پست را با حد مشخص تعداد کلمات موجود در آن پست می گیرند. حد پیش فرض 55 کلمه است ، اما این قابل تغییر است. به طور کلی ، اگر کسی برای مقاله خلاصه ای را به صورت دستی تهیه نکرده باشد ، یک خلاصه به طور خودکار با حد مجاز پیش فرض 55 کلمه تولید می شود.

به عبارت دیگر ، سه نوع ” خلاصه مقاله ” وجود دارد: افزودن خلاصه بصورت دستی که به طور جداگانه در پست وارد می شود ، خلاصه متن خودکار که از محتوای پست بصورت خودکار برداشته می شود، و خلاصه ای از <!–more–> که از مطالب تا قسمت مشخص شده استفاده می کند در جایی که برچسب درج شده است.

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟