ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

فوتر ( پاورقی ) چیست ؟

فوتر ( پاورقی ) چیست ؟

اصطلاح Footer معمولاً به قسمت پایین صفحه وب در اصطلاحات طراحی وب گفته می شود. این اطلاعات معمولاً شامل اطلاعاتی مانند اعلان های حق چاپ ، پیوندها به سیاست حفظ حریم خصوصی ، اعتبارات و غیره است. همچنین ممکن است حاوی کد و اسکریپت هایی باشد که یک توسعه دهنده قالب وردپرس می خواهد در صفحه قرار دهد اما پس از بارگذاری بقیه مطالب صفحه.

در توسعه تم وردپرس ، قسمت پاورقی یک وب سایت معمولاً در فایل قالب footer.php تعریف می شود. در برخی از مضامین ، این ناحیه همچنین ممکن است شامل یک منطقه ویجت با چندین ستون باشد که می توانید برای افزودن ابزارک های وردپرس استفاده کنید.

از آنجا که پاورقی به طور کلی در کل وب سایت ثابت می ماند ، عناصر موجود در پاورقی معمولاً مواردی هستند که مربوط به سایت به طور کلی هستند و مختص هیچ بخش خاصی نیستند. با این حال ، با توسعه HTML5 ، مفهوم “پاورقی” و “هدر” گسترش یافته است. با توجه به روش HTML5 در علامت گذاری معنایی صفحات ، عنصر “پاورقی” اکنون می تواند نه فقط برای کل صفحه وب ، بلکه حتی در بخشهای مختلف صفحه وب نیز استفاده شود. این بدان معنی است که برخی از صفحات وب این روزها ممکن است “عنوان” و “پاورقی” بی شماری داشته باشند. اجازه ندهید این موضوع شما را گیج کند. در آلتیمیت وردپرس وقتی به “پاورقی” مراجعه می کنیم ، به قسمت پایین صفحه وب اشاره می کنیم که به طور مداوم در کل سایت شما ظاهر می شود. در جامعه وردپرس به طور کلی این اصطلاح پاورقی به کار می رود زیرا اکثر سایت های وردپرس دارای یک قسمت سر و یک قسمت پاورقی هستند.

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟