ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

چه تعداد افزونه وردپرس باید نصب کنیم؟

چه تعداد افزونه وردپرس باید نصب کنیم؟

کاربران اغلب از ما می پرسند که چه تعداد افزونه وردپرس باید در سایت خود نصب کنند؟ سوال واقعی که همه می خواهند بدانند این است که چه تعداد افزونه بسیار زیاد است؟

از آنجا که در مورد افزونه های وردپرس ، و اینکه چگونه می توانند بر سرعت ، عملکرد و امنیت وب سایت تأثیر بگذارند ، تصورات غلط زیادی وجود دارد ، ما می خواهیم این موضوع را به طور جزئی برای کاربران غیر فنی خود توضیح دهیم.

در این مقاله ، ما توضیح خواهیم داد که چند افزونه وردپرس باید در سایت شما نصب شود. ما همچنین درمورد اینکه افزونه ها چگونه می توانند بر روی وب سایت شما تأثیر بگذارند صحبت خواهیم کرد. هدف ما این است که به شما کمک کنیم یاد بگیرید چگونه وب سایت خود را با ترکیبی کامل از افزونه های وردپرس راه اندازی کنید.

درباره افزونه های وردپرس و نحوه عملکرد آنها

قبل از اینکه عمق بیشتری پیدا کنیم ، بیایید کمی در مورد افزونه های وردپرس و نحوه کار آنها صحبت کنیم.

افزونه های وردپرس مانند برنامه هایی برای وب سایت شما هستند. آنها به شما کمک می کنند ویژگی های جدید و عملکرد وب سایت مانند ایجاد فروشگاه آنلاین ، افزودن فرم های تماس و موارد دیگر را اضافه کنید.

مانند خود وردپرس ، افزونه ها نیز به زبان برنامه نویسی PHP نوشته می شوند. کد PHP در سرور میزبان وب سایت شما اجرا می شود و از منابع آن استفاده می کند.

به همین دلیل است که شما باید یک شرکت میزبان وردپرس خوب انتخاب کنید که ابزارهای آسان برای مدیریت این منابع و اجرای کارآمد وب سایت شما را در اختیار شما قرار دهد.

از زمان وردپرس 1.2 (زمانی که پشتیبانی از افزونه های وردپرس به آن اضافه شد) ، افزونه ها برای کاربران یک برکت محسوب می شوند. وردپرس بدون افزونه مانند فروشگاه اسباب بازی است که هیچ اسباب بازی ندارد. هیچ تفریحی نیست

چرا افزونه ها برای وب سایت های وردپرس ضروری هستند

افزونه ها برای سایت های وردپرس ضروری هستند
افزونه ها برای سایت های وردپرس ضروری هستند

حتی اگر هسته وردپرس یک چارچوب انتشار قوی ارائه دهد ، این افزونه ها هستند که مسئولیت ساخت وردپرس به محبوب ترین وب سایت ساز در جهان را دارند.

تعداد کل افزونه های وردپرس موجود طی سال های گذشته رشد کرده است. در زمان نوشتن این مقاله ، بیش از 58174 افزونه وردپرس رایگان در فهرست رسمی افزونه ها وجود دارد.

به غیر از این افزونه های رایگان ، هزاران افزونه وردپرس پولی نیز توسط شرکت ها و توسعه دهندگان شخص ثالث فروخته می شود.

افزونه ها می توانند به شما در بهبود سئو ، افزایش امنیت ، مدیریت کاربران و موارد دیگر کمک کنند. بدون استفاده از افزونه های وردپرس در وب سایت خود ، توسعه تجارت خود کاملاً دشوار خواهد بود.

چگونه افزونه های وردپرس اعتبار بدی کسب کردند

اعتبار بد افزونه های وردپرس
اعتبار بد افزونه های وردپرس

هدف از افزونه ها گسترش وردپرس برای انجام تقریباً هر کاری است که تصور کنید. با این حال ، اکنون بسیاری از کاربران مبتدی احساس ترس یا خویشتنداری نسبت به افزونه ها را داریم.

مردم نگران عملکرد ، امنیت ، قابلیت اطمینان و غیره هستند. این امر عمدتا به این دلیل است که طراحان ، توسعه دهندگان و تکنسین های پشتیبانی میزبانی وب هنگام عیب یابی در وب سایت های مشتری ، واقعاً ناامید می شوند.

آنها با ناراحتی اظهار نظرهایی می کنند مانند: افزونه های کمتری داشته باشید، یا این افزونه ها هستند که سرعت سایت شما را کاهش می دهند.

تاثیر تعداد افزونه در سرعت سایت
تاثیر تعداد افزونه در سرعت سایت

این اظهارات در تمام شبکه های اجتماعی ، دیدارهای حضوری و کنفرانس ها طنین انداز شده است. بزرگترین مسئله در مورد این اظهارات ابهام آنها است.

چه چیزی کمتر است؟ چند افزونه وردپرس زیاد است؟

ما اعتقاد داریم که مشکل تعداد افزونه ها نیست ، بلکه کیفیت آن است.

شما می توانید ده ها افزونه خوب وردپرس در وب سایت خود بدون هیچ مشکلی اجرا کنید ، اما افزودن یک افزونه با کد ضعیف می تواند سرعت وب سایت شما را کم کند.

هنگامی که این اتفاق می افتد و شما درخواست کمک برای عیب یابی می کنید ، تکنسین پشتیبانی شرکت میزبان شما یا یک توسعه دهنده دیگر مقدار افزونه ها را مقصر می داند.

این منطقی است زیرا عیب یابی یک وب سایت با 5 افزونه بسیار ساده تر از عیب یابی یک وب سایت با 30 افزونه است. تعداد افزونه ها کار آنها را سخت تر می کند.

بسیار مهم است که هرگونه توصیه های ناشی از ناامیدی را با کمی احتیاط انجام دهید.

باید مودبانه از آنها بخواهید که مشخص کنند کدام افزونه خاص باعث بروز این مسئله شده است. زیرا صرفاً سرزنش مقدار آن نتیجه تنبلی است.

برای بیان این نکته ، وب سایت WPBeginner در حال حاضر 62 افزونه فعال دارد و بارگیری آن بسیار سریع است.

اگر بخواهیم یک افزونه بد اضافه کنیم که سرعت وب سایت را کاهش می دهد. پس فقط باید آن یک پلاگین بد را غیرفعال کنیم (نه همه 62 تا را).

با این اوصاف ، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه پلاگین ها می توانند جنبه های مختلف وب سایت شما را تحت تأثیر قرار دهند.

افزونه های وردپرس چگونه بر سرعت و عملکرد وب سایت تأثیر می گذارند

تاثیر افزونه های وردپرس در سرعت سایت
تاثیر افزونه های وردپرس در سرعت سایت

افزونه های وردپرس انواع مختلفی دارند و هرکدام متفاوت بر عملکرد وب سایت شما تأثیر می گذارند.

پلاگین هایی وجود دارند که عمدتا قسمت فرانت-اند را تحت تأثیر قرار می دهند. به عنوان مثال ، افزونه های صفحه ساز ، فرم های تماس ، گالری ها ، اسلایدرها و غیره

سپس افزونه هایی وجود دارد که عمدتا برای انجام وظایف در قسمت بک-اند یا admin ساخته می شوند. به عنوان مثال ، افزونه های پشتیبان گیری وردپرس ، افزونه های سرمقاله ، فرآیندهای مختلف پس زمینه و …

همچنین پلاگین هایی وجود دارند که در همه جا اجرا می شوند از جمله منطقه مدیریت و جلوی سیستم. به عنوان مثال ، پلاگین های SEO ، افزونه های فایروال وردپرس و موارد دیگر.

تأثیر یک افزونه وردپرس بر سرعت و عملکرد وب سایت به محل بارگیری آن افزونه بستگی دارد.

به عنوان مثال ، افزونه هایی که فقط زمانی بارگیری می شوند که شما کارهای خاصی را در قسمت مدیریت وردپرس انجام می دهید ، بر عملکرد وب سایت شما تأثیر نمی گذارد.

از طرف دیگر ، افزونه هایی که در قسمت جلویی بارگیری می شوند احتمالاً اثر عملکرد بیشتری دارند.

همچنین افزونه هایی که فرایندهای معمول پس زمینه را انجام می دهند مانند بررسی لینک شکسته ، نظارت بر 404 و غیره ، همچنین می توانند عملکرد کلی وب سایت شما را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.

افزونه ها می توانند با عملکرد زیر بر عملکرد سایت شما تأثیر بگذارند:

  • ایجاد درخواستهای اضافی HTTP – برخی از افزونه ها (عمدتا آنهایی که در قسمت جلوی آن قرار دارند) ممکن است برای عملکرد صحیح به اسکریپت یا اسکریپت نیاز داشته باشند به همین دلیل ، آنها ممکن است پرونده های اضافی JS و / یا CSS را اضافه کنند. بارگذاری این پرونده ها نیاز به ایجاد درخواستهای اضافی HTTP دارد که زمان بارگذاری صفحه شما را کند می کند.
  • کوئری های اضافی پایگاه داده – برخی از پلاگین ها ممکن است س databaseالات پایگاه داده شما را افزایش دهند. به عنوان مثال ، افزونه هایی برای نمایش پست های محبوب ، پست های مرتبط یا هر چیز دیگری که عناصر پایگاه داده را بکشد و آن را در قسمت جلویی نمایش دهد.
  • فرآیندهای پس زمینه و نوشتن پایگاه داده – برخی از افزونه ها می توانند منابع سرور زیادی را هنگام اجرای فرایندهای پس زمینه مانند بررسی لینکهای خراب ، نظارت و ضبط تجزیه و تحلیل مانند نمایش پست ها و غیره ، جذب کنند.

اکثر افزونه های خوب وردپرس فقط در صورت لزوم پرونده های اضافی را بارگیری می کنند و تماس های پایگاه داده را به حداقل می رسانند. با این حال ، گاهی اوقات فقط اجتناب ناپذیر است.

خوشبختانه بهینه سازی هایی برای بیشتر موارد در دسترس است. بیایید نگاهی بیندازیم کوتاه مدت و بلند مدت برای این مسائل.

قبل از انجام این کار ، ابتدا مطمئن شوید که حافظه پنهان را در سایت وردپرس خود فعال کرده اید. بدون ذخیره سازی ، وب سایت شما همیشه کند است.

اکنون ، اجازه دهید به بهینه سازی های دیگر برویم.

رفع تعداد درخواستهای اضافی HTTP

پلاگین ها باید درخواست های اضافی HTTP (به عنوان مثال پرونده JS و CSS) را برای کار کردن در جعبه اضافه کنند. به عنوان مثال ، وقتی یک افزونه فرم تماس را نصب می کنید ، می خواهید که آن نیز کار کند و ظاهر خوبی داشته باشد.

مردم در مورد درخواستهای اضافی HTTP شکایت می کنند در حالی که بعضی اوقات به آنها ضروری نیست. در اینجا شکل غیر مدل شده به نظر می رسد.

درخواست های بیش از حد در فرم تماس
درخواست های بیش از حد در فرم تماس

بیشتر کاربران آن را دوست ندارند ، حتی برخی فکر می کنند خراب است. خوب ، این دقیقاً همان اتفاقی خواهد افتاد که در فرم تماس ، درخواستهای اضافی HTTP برای بارگذاری پرونده های CSS و JS اضافه نشود.

به طور خلاصه ، سبک ها و اسکریپت های اضافی برای عملکرد صحیح پلاگین مورد نیاز است.

سه روش برای بهینه سازی مسئله درخواستهای اضافی HTTP وجود دارد. همه آنها به دانش کد نویسی و دانش وردپرس نیاز دارند ، اما روش اراده قطعاً آسان تر از بقیه است.

روش اول

روش اول ثبت نام سبک ها و اسکریپت های اضافی است که توسط افزونه بارگیری می شوند. پس از آن می توانید سبک های پلاگین را در پرونده style.css قالب خود ترکیب کرده و اسکریپت های پلاگین را در پرونده اصلی JavaScript تم خود ترکیب کنید.

روش دوم

روش دوم بارگذاری مشروط سبکها / اسکریپتهای افزونه در صفحات مورد نیاز است.

در مورد افرادی که اهل کد نویسی نیستند ، می توانید از یک افزونه caching premium مانند WP Rocket استفاده کنید که به شما امکان می دهد فایلها را با یک کلیک کوچک و ترکیب کنید. این در بیشتر موارد کارساز است ، اما در بعضی موارد می تواند با افزونه های خاص درگیری ایجاد کند.

با این اوصاف ، شما باید درک کنید که چند درخواست اضافی HTTP آنقدر که فکر می کنید قابل توجه نیستند. ما در اینجا در مورد میلی ثانیه صحبت می کنیم. با این وجود اگر افزونه های زیادی دارید که درخواست های اضافی HTTP را اضافه می کنند ، این بهینه سازی به شما امکان می دهد چند ثانیه از زمان بارگیری خود را اصلاح کنید.

بسیاری از صاحبان مشاغل غیرتکنیک به سرعت یک توسعه دهنده وردپرس را استخدام می کنند تا وب سایت خود را تسریع کنند (که این یک سرمایه گذاری ارزشمند است).

اکنون که درخواستهای HTTP را پوشش دادیم ، بیایید نگاهی به پرسشهای اضافی پایگاه داده بیاندازیم.

رفع کوئری های اضافی بانک اطلاعاتی و فرایندهای پس زمینه

برخی از افزونه ها ممکن است بار سرور پایگاه داده شما را افزایش دهند. وردپرس خود به خوبی در ذخیره کردن درخواست ها کار می کند و اکثر افزونه های کدگذاری شده مشکل خاصی ایجاد نمی کنند.

با این حال ، اگر وب سایت پر بازدید دارید ، استفاده از پلاگین های مبتنی بر پایگاه داده می تواند به یک مسئله تبدیل شود ، به خصوص اگر منابع سرور مناسبی نداشته باشید.

به عنوان مثال اگر یک وب سایت عضویت یا یک فروشگاه آنلاین با WooCommerce دارید ، در حال ارائه بسیاری از درخواست های لغو شده هستید. در این سناریو تنها گزینه واقعی استفاده از یک راه حل مدیریت شده میزبانی وردپرس یا حتی یک راه حل تخصصی میزبانی ووکامرس است.

اکنون برخی از افزونه ها وجود دارد که به شدت فشرده هستند و شما باید به هر قیمتی از آنها خودداری کنید.

به عنوان مثال ، افزونه هایی وجود دارند که قابلیت های مختلف تجزیه و تحلیل را در وردپرس اضافه می کنند. مانند برخی از افزونه های انتخاب ایمیل ، افزونه آمار وب سایت ، افزونه ردیابی بازدیدها ، و غیره سایت اینترنتی.

با افزونه هایی مانند Google Analytics برای وردپرس توسط MonsterInsights یا Jetpack Stats می توانید تجزیه و تحلیل را به صورت مقیاس پذیرتر دنبال کنید.

می توانید فرم های انتخاب ایمیل را با ردیابی مقیاس پذیرتر با افزونه هایی مانند OptinMonster یا با استفاده از فرم های ثبت نام از خدمات بازاریابی ایمیل مورد علاقه خود اضافه کنید.

همچنین افزونه هایی وجود دارد که خطاهای 404 را رصد می کند و پیوندهای خراب را ردیابی می کند. که می تواند بار سنگینی ایجاد کند و منابع سرور را تحت فشار قرار دهد. به جای استفاده از آن افزونه ها ، باید از سرویس های ابری شخص ثالث مانند Ahrefs یا SEMRush استفاده کنید. که به طور خودکار پیوندهای خراب را ردیابی می کند. و همچنین بسیاری از اطلاعات مفید دیگر در مورد SEO را نیز ارائه می دهد.

اگر یک راه حل برتر نمی خواهید ، می توانید از ابزاری رایگان مانند Broken Link Check استفاده کنید. که به شما امکان می دهد 300 صفحه را هر بار از لینک های خراب بررسی کنید.

وردپرس چگونه امنیت را تحت تأثیر قرار می دهد

تاثیر وردپرس در امنیت سایت
تاثیر وردپرس در امنیت

امنیت مسئله مهم دیگری هنگام نصب افزونه های وردپرس است. بسیاری از کاربران نگرانند که داشتن افزونه های بیشتر باعث آسیب پذیری سایت آنها می شود.

درست است که یک افزونه وردپرس با کد نادرست می تواند توسط هکرها مورد سو استفاده قرار گرفته و سایت شما را آسیب پذیر کند. با این حال ، تقریباً در مورد هر نرم افزاری که وجود دارد نیز صادق است.

نظارت ها قطعاً اتفاق می افتد. با این حال ، بهترین قسمت در مورد منبع باز این است که بسیاری از افراد از این نرم افزار استفاده می کنند. این باعث می شود آسیب پذیری سریعتر کشف و برطرف شود.

با استفاده از یک افزونه امنیتی وردپرس مانند Sucuri می توانید وب سایت خود را ایمن نگه دارید. آنها هزاران وب سایت را اسکن می کنند و به شما کمک می کنند. بیشتر مشکلات امنیتی را با یک افزونه آسیب پذیر دریافت کنید.

همچنین می توانید با بهبود امنیت کلی وردپرس از وب سایت خود محافظت کنید. به شما این امکان را می دهد تا قبل از هرگونه آسیب پذیری توسط هکرها ، لایه های امنیتی اضافه کنید.

پلاگین ها و قابلیت اطمینان وردپرس

افزونه های قابل اعتماد وردپرس
افزونه های قابل اعتماد وردپرس

برخی از افراد در مورد قابلیت اطمینان یک پلاگین نگران هستند. اگر پلاگین متوقف شود چه می شود؟ اگر به روزرسانی ها کند باشد چه می کنید؟

قسمت زیبا در مورد اکوسیستم وردپرس منبع باز این است که همیشه گزینه های دیگری وجود دارد.

اگر از یک افزونه محبوب استفاده می کنید ، احتمال قطع شدن آن وجود ندارد. اگر چنین باشد ، شخص دیگری احتمالاً آن را چنگال زده و به توسعه خود ادامه می دهد. این قدرت منبع باز است. وردپرس نیز به همین منوال وجود دارد.

تا زمانی که افزونه هایی با سابقه خوب و نویسندگان معتبر انتخاب کنید ، خوب خواهید شد.

آیا می توانم با افزودن قطعه کد در قالب از نصب افزونه ها خودداری کنم؟

مقالاتی در سراسر وب وجود دارد که به شما نشان می دهد: “چگونه XYZ را در وردپرس بدون افزونه انجام دهیم” .

هدف این مقاله ها دلسرد کردن استفاده از افزونه ها نیست بلکه نشان دادن نحوه یادگیری کد است. در اصل سه روش وجود دارد که می توانید قطعه کد را به سایت خود اضافه کنید. شما می توانید آنها را به فایل functions.php خود ، یا یک افزونه مخصوص سایت اضافه کنید. یا از یک افزونه برای افزودن قطعه کد سفارشی استفاده کنید.

صرف نظر از اینکه روشی را انتخاب کنید ، افزودن قطعه کد به وب سایت شما همان تأثیر افزونه مستقل را دارد.

اگر قطعه های کد مشابه پلاگین را نصب می کنید ، اساساً بدون نصب پلاگین در حال اجرا هستید. نکته منفی این است که برای آن کد به روزرسانی افزونه یا اصلاحات امنیتی دریافت نخواهید کرد.

چه تعداد افزونه وردپرس باید نصب کنید؟ چه تعداد افزونه وردپرس زیاد است؟

چه تعداد افزونه وردپرس باید نصب کنید
چه تعداد افزونه وردپرس باید نصب کنید

برای راه اندازی وب سایت و رونق کسب و کار خود باید به تعداد لازم افزونه وردپرس نصب کنید.

به طور متوسط ، داشتن حداقل 20 تا 30 افزونه برای یک وب سایت تجاری بسیار معمول است.

اگر از WordPress کاملاً بالقوه استفاده می کنید و دارای ویژگی های پیشرفته بسیاری هستید ، این تعداد به راحتی می تواند به 50+ برسد.

به عنوان مثال ، در اینجا تعداد افزونه های فعال در وب سایت های معروف وجود دارد:

WPBeginner با 62 افزونه فعال
OptinMonster با 67 پلاگین فعال
WPForms با 54 افزونه فعال
MonsterInsights با 68 افزونه فعال
وبلاگ سید بلخی با 42 افزونه فعال
RafflePress با 17 افزونه فعال
WP Mail SMTP با 39 افزونه فعال
این تعداد باید تأکید کند که تعداد افزونه ها نیستند که وب سایت شما را کند می کنند.

با تعداد زیاد افزونه ها خوب خواهید بود ، به شرطی که از افزونه های با کیفیت بالا و مطابق با استانداردهای کدگذاری وردپرس استفاده کنید.

در اینجا نتیجه عملکرد وب سایت WPBeginner از طریق Pingdom وجود دارد.

سرعت سایت و تعدد زیاد افزونه ها
سرعت سایت و تعدد زیاد افزونه ها

علی رغم استفاده از ده ها افزونه و قطعه کد سفارشی ، وب سایت ما هنوز هم در نیم ثانیه بارگیری می شود (479 میلی ثانیه).

چگونه بهترین افزونه های وردپرس را انتخاب کنیم؟

یکی از سوالات متداول کاربران ما این است که “چگونه بهترین افزونه ها را برای وب سایت خود انتخاب کنم؟”

اگر به دنبال یک افزونه رایگان هستید ، فقط آن را از پوشه افزونه WordPress.org بارگیری کنید. فهرست رسمی افزونه وردپرس همچنین انتخاب افزونه های خوب را آسان می کند.

چگونه بهترین افزونه های وردپرس را انتخاب کنیم؟
چگونه بهترین افزونه های وردپرس را انتخاب کنیم؟

می توانید رتبه بندی و بررسی یک افزونه را مشاهده کنید که توسط سایر کاربران وردپرس ارائه شده است. همچنین می توانید آخرین زمان به روزرسانی این افزونه و تعداد وب سایت های نصب شده را مشاهده کنید.

از طرف دیگر ، اگر به دنبال یک افزونه ممتاز هستید ، مطمئن شوید که آنها از یک شرکت وردپرس یا توسعه دهنده معتبر هستند. اگر مطمئن نیستید ، به دنبال بررسی ها و توصیفات بگردید.

برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای کامل ما در مورد نحوه انتخاب بهترین افزونه های وردپرس مراجعه کنید.

امیدواریم این مقاله به سوالات شما درباره اینکه چند افزونه وردپرس باید نصب کنید پاسخ داده باشد.

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟