ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

نحوه افزودن نوار پیشرفت مطالعه در وردپرس

نحوه افزودن نوار پیشرفت مطالعه در وردپرس

آیا توجه کردید که برخی از سایت های معروف نوار پیشرفت مطالعه را در بالای مقالات خود نشان می دهند؟ این نوار کوچک به کاربران نشان می دهد که چقدر از مقاله برای پیمایش باقی مانده است. و آنها را تشویق می کند تا به خواندن ادامه دهند. در این مقاله ، نحوه افزودن نوار پیشرفت مطالعه در مقالات وردپرس را به شما نشان می دهیم.

چرا و چه زمانی باید نوار پیشرفت مطالعه را در وردپرس اضافه کنید

قبل از تصمیم گیری در مورد ماندن یا خروج، کاربران فقط چند ثانیه را در یک صفحه وب صرف می کنند. درصورت انتشار مقالات طولانی مدت، حفظ مشارکت کاربران کمی چالش برانگیزتر می شود ، زیرا کاربران نیاز دارند که مدام به پایین اسکرول کنند.

برخی از صاحبان سایت پست های مرتبط را اضافه می کنند ، برخی دیگر از فیلم ها یا گالری تصاویر برای حفظ کاربران در صفحه استفاده می کنند.

یک نوار پیشرفت خواندن کمی رابط کاربری را افزایش می دهد که کاربران را ترغیب می کند به پایین حرکت کنند. همچنین به کاربران انگیزه می دهد تا مقاله ای را که می خوانند به پایان برسانند.

بسیاری از وب سایت های معروف مانند The Daily Beast از نوار پیشرفت مطالعه برای جذب خوانندگان خود استفاده می کنند( همچنین آلتیمیت وردپرس هم این روز ها به این ویژگی روی آورده (: ). با این حال ، شما همچنین باید مطمئن شوید که شاخص پیشرفت مطالعه ظریف است و تجربه کاربر را در سایت شما خراب نمی کند.

با این اوصاف ، بیایید ببینیم چگونه می توانید به راحتی یک شاخص پیشرفت مطالعه برای پست های وردپرس خود اضافه کنید.

اضافه کردن نوار پیشرفت مقاله در پست های وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Worth The Read است. برای اطلاعات بیشتر ، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی ، باید به تنظیمات » Worth The Read بروید تا شاخص نوار پیشرفت خود را تنظیم کنید.

صفحه تنظیمات شاخص نوار پیشرفت مطالعه
صفحه تنظیمات شاخص نوار پیشرفت مطالعه

ابتدا باید نوار پیشرفت مطالعه را با علامت زدن گزینه “فعال کردن” فعال کنید. پس از آن ، باید محلی را که می خواهید نوار پیشرفت نمایش داده شود ، انتخاب کنید.

گزینه پیش فرض در بالاترین نقطه سایت قرار دارد که اکثر سایت ها از آن استفاده می کنند. می توانید آن را تغییر دهید تا نوار پیشرفت در سمت راست ، چپ یا پایین صفحه نمایش داده شود.

این افزونه به شما امکان می دهد رنگ های پیش زمینه و پس زمینه نوار پیشرفت را مطابق با قالب وردپرس خود انتخاب کنید. رنگ پس زمینه برای پر کردن نوار پیشرفت خالی و رنگ پیش زمینه برای نشان دادن پیشرفت هنگام حرکت کاربر به پایین استفاده می شود.

همچنین می توانید با بررسی گزینه شامل نظرات ، نظرات را در کل طول نوار پیشرفت وارد کنید. اگر از نظرات استفاده می کنید ، می توانید رنگ زمینه دیگری را برای منطقه پیشرفت نظرات انتخاب کنید.

آخرین گزینه موجود در صفحه به شما امکان می دهد از یک پس زمینه شفاف برای نوار پیشرفت استفاده کنید. با علامت زدن این گزینه رنگ پس زمینه نادیده گرفته شده هنگام اسکرول کاربران به پایین رنگ نوار پر میشود.

فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

نتیجه استفاده از افزونه نوار پیشرفت در وردپرس

این تمام است، اکنون میتوانید از هر پست وب سایت خود دیدن کنید تا نوار پیشرفت خواندن را مشاهده کنید.

نوار پیشرفت مطالعه در وردپرس
نوار پیشرفت مطالعه در وردپرس

نشانگر نوار پیشرفت مطالعه فقط در پست های واحد کار می کند. در حال حاضر از صفحات و انواع پست سفارشی پشتیبانی نمی کند.

امیدواریم مقاله نحوه افزونه نوار پیشرفت مطالعه در مقالات وردپرس به شما کمک کند تا نوار های پیشرفت مطالعه را در مقالات خود قرار دهید.

تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟