ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

نحوه افزودن و استفاده از ابزارکها در وردپرس

نحوه افزودن و استفاده از ابزارکها در وردپرس

کاربران مبتدی اغلب از ما می پرسند که ابزارکها چه هستند و چگونه از ابزارکها در وردپرس استفاده کنیم. ابزارک ها به شما امکان می دهند بدون نوشتن کد، قابلیت ها و ویژگی های متفاوتی را به ستون های فرعی وردپرس خود اضافه کنید. در این مقاله، نحوه افزودن و استفاده از ابزارکها در وردپرس همراه با به اشتراک گذاری نمونه های ابزارک را به شما نشان خواهیم داد.

ابزارکها چه هستند؟ چرا باید از ابزارکها در وردپرس استفاده کنید؟

ابزارکها بلوک های کوچکی از قابلیت های خاص هستند که میتوانید در ستون های فرعی وردپرس خود (که به مناطق آماده ویجت نیز معروف است) قرار دهید. برای مبتدیان، این راهی آسان برای افزودن مواردی مانند گالری، نقل قول، پست های محبوب، جعبه های فیس بوک و سایر موارد پویا در سایت وردپرس آنها است.

ابزارکها را میتوانید در صفحه ” ظاهر » ابزارک ها “در ناحیه مدیریت وردپرس خود پیدا کنید.

ابزارکهای وردپرس
ابزارکهای وردپرس

ابزارکهایی را که می توانید در زیر لیست ابزارک های موجود اضافه کنید ، مشاهده خواهید کرد.

در سمت راست خود ، مناطق تعیین شده را در سایت وردپرس خود خواهید یافت که می توانید این ابزارک ها را در آن قرار دهید. این مناطق تعیین شده توسط قالب وردپرس شما تعریف شده است. به آنها ستون کناری یا مناطق آماده برای ابزارک گفته می شود.

اگر ابزارک خاصی را که به دنبال آن هستید نمی بینید ، احتمالاً می توان آن را با یک افزونه اضافه کرد (بعداً در این مورد بیشتر توضیح دهید).

افزودن ابزارک به نوار کناری در وردپرس

روش های متعددی برای افزودن ابزارک به ستون های فرعی موجود در قالب وردپرس شما وجود دارد. ساده ترین راه این است که آنها را به سادگی بکشید و روی نوار کناری خود رها کنید.

افزودن ابزارک به نوارکناری
افزودن ابزارک به نوارکناری

همچنین می توانید روی عنوان ابزارک از لیست ابزارکهای موجود کلیک کنید. وردپرس لیستی از ستون های فرعی را که می توانید این ابزارک را در آن اضافه کنید به شما نشان می دهد.

به سادگی نوار کناری را که می خواهید ابزارک را اضافه کنید انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه Add widget کلیک کنید تا آن را اضافه کنید.

روش دوم افزودن ابزارک به نوارکناری
روش دوم افزودن ابزارک به نوارکناری

همچنین حالت دسترسی برای کاربرانی که به آن نیاز دارند وجود دارد. برای فعال کردن حالت دسترسی ، باید روی دکمه گزینه های صفحه در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید.

فعال کردن حالت دسترسی
فعال کردن حالت دسترسی

این یک منوی دراپ داوون با پیوندی برای فعال کردن حالت دسترسی برای صفحه ابزارکها نمایش می دهد. با کلیک بر روی آن ، رابط کاربری صفحه ابزارکها تغییر می کند.

هر ابزارک موجود اکنون دارای یک دکمه ساده “افزودن” است. با کلیک بر روی دکمه شما را به یک صفحه قابل دسترسی می برد که می توانید نوار کناری را به راحتی انتخاب کنید.

افزودن ابزارک از طریق قابلیت دسترسی
افزودن ابزارک از طریق قابلیت دسترسی

صفحه ابزارک ها تنها راهی نیست که می توانید ویجت ها را به سایت وردپرس خود اضافه کنید. همچنین می توانید با مراجعه به ” ظاهر »سفارشی سازی ” ، ویجت ها را با استفاده از پیش نمایش زنده اضافه کنید.

اقزودن ابزارک از طریق سفارشی سازی قالب
اقزودن ابزارک از طریق سفارشی سازی قالب

توجه به این نکته ضروری است که همه قسمت های آماده ابزراک و ستون های فرعی شما در سفارشی ساز ظاهر نمی شوند. به همین دلیل است که توصیه می کنیم برای افزودن ابزارک در وردپرس از صفحه ” ظاهر » ابزارک ها ” استفاده کنید.

همراه ما باشد با ادامه مقاله » نحوه افزودن و استفاده از ابزارکها در وردپرس

چگونگی حذف ابزارکها در وردپرس؟

حذف ابزارک در وردپرس به سادگی افزودن آنها است. به صفحه ” ظاهر »ابزارکها ” مراجعه کنید.

ابزراکی که میخواهید حذف کنید در ستون کناری خود جستجو کرده و روی عنوان ابزارک کلیک کنید تا بزرگ شود.

نحوه حذف ابزارک از نوارکناری
نحوه حذف ابزارک از نوارکناری

در زیر تنظیمات ابزارک، پیوند حذف ابزارک را خواهید یافت. حذف یک ابزارک آن را از نوار کناری شما حذف می کند و همچنین تنظیمات ابزراک مانند عنوان یا هر گزینه ای را که انتخاب کرده اید حذف می کند.

برخی از ابزارک ها بسیار ساده هستند و گزینه های زیادی در تنظیمات خود ندارند در حالی که برخی دیگر دارای گزینه ها و تنظیمات زیادی هستند. اگر می خواهید ابزارک را بدون از دست دادن تنظیمات حذف کنید ، باید آن را بکشید و به قسمت ویجت های غیرفعال بکشید.

غیرفعال کردن ابزارک برای عدم حذف تنظیمات
غیرفعال کردن ابزارک برای عدم حذف تنظیمات

حذف یا ارسال ابزراک به ابزراکهای غیر فعال ، آن را از لیست ابزارک های موجود حذف نمی کند. همیشه می توانید یک ویجت را دوباره از لیست ابزارک های موجود یا ابزارک های غیرفعال اضافه کنید.

چه نوع ابزارکهایی برای وردپرس وجود دارد؟

یک نصب پیش فرض وردپرس دارای برخی ابزارک های داخلی مانند پست های اخیر ، نظرات اخیر ، بایگانی ، جستجو و غیره است.

بسیاری از قالب ها و افزونه های وردپرس دارای افزونه های خاص خود هستند.

به عنوان مثال ، افزونه Envira Gallery به شما امکان می دهد گالری های زیبایی در پست ها و صفحات وردپرس خود ایجاد کنید. اما همچنین دارای یک ابزارک Envira Gallery است که می توانید آن را به نوار کناری اضافه کنید تا گالری تصاویر را در وردپرس نمایش دهید.

ابزراکهای پیشفرض وردپرس
ابزراکهای پیشفرض وردپرس

به طور مشابه، تعداد بیشماری قالب و افزونه دیگر ابزارکها را اضافه می کنند. بنابراین کاربران آنها میتوانند بدون نوشتن کد یا html مواردی را به ستون کناری وردپرس خود اضافه کنند.

صدها افزونه وردپرس وجود دارد که فقط ابزارک هایی را برای استفاده در نوار کناری خود اضافه می کنند. لیست ما از 25 ابزارک مفید وردپرس برای سایت خود را مشاهده کنید.

با ابزارک های وردپرس دیگر چه کار می توانید انجام دهید؟

ابزارک ها یک ابزار فوق العاده قدرتمند و انعطاف پذیر در وردپرس هستند. توسعه دهندگان وردپرس از آنها به روشهای نوآورانه زیادی استفاده کرده اند.

به عنوان مالک سایت وردپرس، میتوانید ازاین مزیت استفاده کرده هرچیزی را که تصور میکنید به سایت خود اضافه کنید.

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه افزودن و استفاده از ابزارکها در وردپرس کمک کرده باشد. لطفا سوالات خود را در بخش نظرات بپرسید.

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟