ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

نحوه اضافه کردن منطق شرطی به منوها در وردپرس

نحوه اضافه کردن منطق شرطی به منوها در وردپرس

آیا می خواهید آیتم های مختلفی را در منو برای صفحات مختلف در وردپرس نشان دهید؟ شاید نمایش یک منوی متفاوت برای ورود به سیستم کاربران یا مخفی کردن یک آیتم از فهرست در صفحات خاص؟ به طور معمول نیاز به اضافه کردن قطعه کد یا استفاده از CSS برای مخفی کردن آیتم منو می باشد ، اما بنظرتان بهتر نیست که بتوانید این کار را در قسمت مدیریت وردپرس خود انجام دهید؟ در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید منطق شرطی را به منوها در وردپرس اضافه کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه If Menu است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که از ” نمایش »فهرست ها ” بازدید کرده و ویرایش منوهای ناوبری خود را شروع کنید.

با انتخاب یک آیتم در منوی وردپرسی خود شروع کرده و روی کادر “فعال کردن منطق شرطی ” کلیک کرده تا فعال شوید. این منوی شرطی را نشان می دهد ، که به نظر می رسد:

 

افزونه if menu
افزونه if menu

 

بعد ، انتخاب کنید که آیا می خواهید آن آیتم را نشان داده یا مخفی کنید و سپس شرط را انتخاب کنید. به عنوان مثال ، فقط هنگام ورود به سیستم ، لینک صفحه خروج را نشان دهید.

پس از انتخاب شرایط ، به سادگی دکمه ذخیره منو را فشار دهید تا تغییرات خود را ذخیره کنید.

اضافه کردن شرایط خاص خود

If Menu یک افزونه جدید است ، و شرایط زیادی وجود ندارد که بتوانید اعمال کنید. وردپرس برچسب های شرطی دیگری را ارائه می دهد که می توانید در پروژه های خود از آنها استفاده کنید. به همین منظور لیست کامل این صفحه را بررسی کنید.

می توانید هر یک از این برچسب های شرطی را برای استفاده با افزونه If Menu اضافه کنید. به عنوان مثال ، فرض کنیم شما می خواهید یک آیتم از فهرست را در صفحات از نوع پست سفارشی نشان داده یا مخفی کنید.

شما می توانید قطعه کد زیر را به پرونده functions.php یا یک افزونه مخصوص سایت اضافه کنید.

add_filter( 'if_menu_conditions', 'wpb_new_menu_conditions' );

function wpb_new_menu_conditions( $conditions ) {
$conditions[] = array(
'name' => 'If it is Custom Post Type archive', // name of the condition
'condition' => function($item) { // callback - must return TRUE or FALSE
return is_post_type_archive();
}
);

return $conditions;
}

اینگونه است که در آیتم های منو منطق شرطی ظاهر می شود.

 

منطق شرطی با استفاده از قطعه کد
منطق شرطی با استفاده از قطعه کد

 

با این همه امیدواریم این مقاله به شما کمک کند منطق شرطی را به منوها در وردپرس اضافه کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما در مورد نحوه ی استایل دهی به منو های پیمایش وردپرس را بررسی کنید.

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟