ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

چگونگی اضافه کردن یک فهرست پیمایش در وردپرس

چگونگی اضافه کردن یک فهرست پیمایش در وردپرس

آیا می خواهید یک منوی ناوبری به سایت وردپرس خود اضافه کنید؟

وردپرس از رابط منوی کشیدن و رها کردن استفاده می کند که می توانید از آنها برای ایجاد منوهای هدر ، منوهایی با گزینه های کشویی و موارد دیگر استفاده کنید.

در این راهنمای گام به گام ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید به راحتی منوی ناوبری را در وردپرس اضافه کنید.

 

اضافه کردن یک فهرست پیمایش در وردپرس
اضافه کردن یک فهرست پیمایش در وردپرس

 

منوی پیمایش چیست؟

منوی پیمایش لیستی از پیوندهایی است که به مناطق مهم یک وب سایت نشان داده میشود. آنها معمولاً به عنوان نوار افقی پیوندها در بالای هر صفحه در یک وب سایت ارائه می شوند.

منوهای پیمایش به سایت شما ساختار می دهند و به بازدید کنندگان کمک می کنند تا آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند. در اینجا نحوه نمایش منوی پیمایش در WPBeginner آورده شده است:

 

منوی پیمایش در WPBeginner
منوی پیمایش در WPBeginner

 

وردپرس اضافه کردن منوها و زیر منوها را بسیار آسان می کند. می توانید پیوندها به مهمترین صفحات ، دسته‌ها یا موضوعات ، پست‌های وبلاگ و حتی پیوندهای دلخواه مانند مشخصات رسانه های اجتماعی خود اضافه کنید.

مکان دقیق منوی شما به قالب وردپرس شما بستگی دارد. بیشتر قالب‌ها گزینه‌های مختلفی دارند ، بنابراین می‌توانید منوهای مختلفی ایجاد کنید که در مکان‌های مختلف نمایش داده شوند.

به عنوان مثال ، بیشتر قالب‌های وردپرس دارای یک منوی اصلی است که در قسمت بالا نمایان می شود. برخی از قالب‌ها ممکن است شامل یک منوی ثانویه ، یک منوی پاورقی یا یک منوی پیمایش تلفن همراه نیز باشد.

اولین منوی پیمایش سفارشی خود را ایجاد کنید

برای ایجاد منوی پیمایش ، باید از صفحه ” نمایش » منوها ” در داشبورد وردپرس خود دیدن کنید.

 

ایجاد منوی پیمایش
ایجاد منوی پیمایش

 

ابتدا باید نام خود را مانند “Top Navigation Menu” انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه “ایجاد منو” کلیک کنید. با این کار منطقه منو گسترش می یابد ، و به این شکل ظاهر می شود:

 

انتخاب نام
انتخاب نام

 

در مرحله بعد می توانید صفحاتی را که می خواهید به منو اضافه کنید انتخاب کنید. می توانید تمام صفحات جدید سطح بالا را به طور خودکار اضافه کنید ، یا می توانید صفحات خاصی را از ستون سمت چپ انتخاب کنید.

ابتدا برای دیدن همه صفحات سایت خود ، روی برگه “مشاهده همه” کلیک کنید. بعد از آن روی کادر کنار هر یک از صفحاتی که می خواهید به فهرست خود اضافه کنید کلیک کنید و سپس بر روی دکمه “افزودن به منو” کلیک کنید.

 

افزودن به منو
افزودن به منو

 

پس از افزودن صفحات ، می توانید با کشیدن و رها کردن آنها ، آنها را به اطراف انتقال دهید.

 

کشیدن و رها کردن ایتم ها
کشیدن و رها کردن ایتم ها

 

توجه: همه منوها موارد خود را در فهرست عمودی (از بالا به پایین) در ویرایشگر فهرست قرار می دهند. هنگامی که منو را در سایت خود واقع می کنید ، بسته به مکانی که انتخاب می کنید ، به صورت عمودی یا افقی (از راست به چب در زبان فارسی) نمایش داده می شود.

اکثر مضامین چندین مکان مختلف دارند که می توانید منوها را در آن قرار دهید. در این مثال ، ما از قالب پیش فرض 2020 استفاده می کنیم ، که دارای 5 مکان مختلف است.

پس از افزودن صفحات به فهرست ، مکانی را انتخاب کنید که می خواهید منو را نمایش داده و بر روی دکمه “ذخیره منو” کلیک کنید.

 

مکان فهرست در قالب
مکان فهرست در قالب

 

نکته: اگر مطمئن نیستید که هر مکان کجاست ، سعی کنید منو را در مکان های مختلف ذخیره کنید ، سپس به سایت خود مراجعه کنید تا ببینید چگونه به نظر می رسد. احتمالاً نمی خواهید از همه مکانها استفاده کنید ، اما ممکن است بخواهید از بیش از یک مکان استفاده کنید.

در اینجا منوی تمام شده ما در سایت آمده است:

 

نمونه منو در قالب 2020
نمونه منو در قالب 2020

 

ایجاد منوهای کشویی در وردپرس

منوهای کشویی ، که گاهی اوقات منوهای توخالی نامیده می شوند ، منوهای ناوبری با موارد منوی والدین و کودک هستند. هنگامی که مکان نمای ماوس خود را روی یک مورد والدین قرار می‌دهید ، تمام موارد کودک در زیر آن والد قرار دارد در زیر منو ظاهر می شود.

برای ایجاد یک زیر منو ، یک مورد را در زیر مورد والدین بکشید ، و سپس آن را کمی به چ‍‍‍‍‍پ (در زبان فارسی ) بکشید. ما این کار را با 3 مورد زیر “خدمات” در فهرست خود انجام داده ایم:

 

ایجاد منوهای کشویی در وردپرس
ایجاد منوهای کشویی در وردپرس

 

زیر منو به صورت زنده در سایت مشاهده می کنید:

 

زیر منو به صورت زنده
زیر منو به صورت زنده

 

حتی می توانید چندین لایه بازشو اضافه کنید تا منوی زیر شما بتواند یک زیر منو داشته باشد. این می تواند در نهایت به نگاه کمی به هم ریخته باشد و بسیاری از قالب‌ها از منوی کشویی چند لایه پشتیبانی نمی کنند.

در این مثال ، می بینید که “طراحی لوگو” (یک مورد کودک از “خدمات”) دارای دو مورد کودک است.

 

زیر منوی ‌های تودرتو
زیر منوی ‌های تودرتو

 

افزودن دسته ها به منوهای وردپرس

اگر از وردپرس برای اجرای یک وبلاگ استفاده می کنید ، ممکن است بخواهید دسته های وبلاگ خود را به عنوان کشویی در فهرست وردپرس خود اضافه کنید. ما این کار را در WPBeginner انجام می دهیم:

 

افزودن دسته ها به منوها
افزودن دسته ها به منوها

 

می توانید با کلیک بر روی زبانه دسته بندی ها در سمت چپ صفحه منوها ، دسته ها را به منوی خود اضافه کنید. همچنین برای دیدن همه گروه های خود ممکن است لازم باشد روی زبانه «مشاهده همه» کلیک کنید.

به سادگی دسته هایی را که می خواهید به منو اضافه کنید انتخاب کنید و سپس روی دکمه “افزودن به منو” کلیک کنید.

 

مشاهده همه دسته ها
مشاهده همه دسته ها

 

این دسته ها به عنوان موارد منو معمولی در انتهای فهرست شما ظاهر می شوند. می توانید آنها را به موقعیت بکشید و رها کنید. ما می خواهیم همه این دسته ها را در زیر مورد فهرست بلاگ قرار دهیم.

 

دسته‌ها در منو
دسته‌ها در منو

 

افزودن پیوندهای سفارشی به منوهای ناوبری وردپرس

گذشته از دسته ها و صفحات ، وردپرس اضافه کردن پیوندهای دلخواه را به منوی شما نیز آسان می کند. شما می توانید از آن برای پیوند به پروفایل های رسانه های اجتماعی ، فروشگاه آنلاین خود و/یا وب سایت های دیگری که در اختیار دارید استفاده کنید.

باید از صفحه “پیوندهای سفارشی” در صفحه منو استفاده کنید. به سادگی پیوند را به همراه متنی که می خواهید در منوی خود استفاده کنید اضافه کنید.

 

افزودن پیوندهای سفارشی به منو
افزودن پیوندهای سفارشی به منو

 

شما حتی می توانید خلاقیت پیدا کرده و نمادهای رسانه های اجتماعی را در فهرست خود اضافه کنید.

 

نمادهای رسانه های اجتماعی
نمادهای رسانه های اجتماعی

 

ویرایش یا حذف یک مورد منو در منوهای ناوبری وردپرس

هنگامی که صفحات یا دسته بندی ها را به منوی پیمایش سفارشی خود اضافه می کنید ، وردپرس از عنوان صفحه یا نام دسته بندی به عنوان متن پیوند استفاده می کند. در صورت تمایل می توانید این کار را تغییر دهید.

با کلیک روی پیکان رو به پایین در کنار آن ، هر مورد از منو قابل ویرایش است.

 

ویرایش یا حذف یک مورد منو
ویرایش یا حذف یک مورد منو

 

می توانید نام مورد را در اینجا تغییر دهید. همچنین در اینجا می توانید بر روی “حذف” کلیک کنید تا پیوند را از منو حذف کنید.

اگر با رابط کشیدن و رها کردن مشکل دارید ، می توانید با کلیک روی پیوند مناسب “انتقال” ، گزینه منو را به اطراف منتقل کنید.

افزودن منوهای وردپرس در ستون های فرعی و پاورقی

لازم نیست فقط برای مکان مورد نظر خود به مکان های نمایش بچسبانید. می توانید منوهای ناوبری را در هر مکانی که از ابزارک ها استفاده می کند ، مانند نوار کناری یا پاورقی خود ، اضافه کنید.

به سادگی به ” نمایش »ابزارک ها ” بروید و ابزارک ” فهرست پیمایش “را به نوار کناری خود اضافه کنید. بعد ، عنوانی را برای ویجت اضافه کنید و از لیست کشویی “فهرست انتخاب” گزینه منو را انتخاب کنید.

 

افزودن منوهای وردپرس در ستون های فرعی و پاورقی
افزودن منوهای وردپرس در ستون های فرعی و پاورقی

 

در اینجا مثالی از یک منوی پاورقی سفارشی وردپرس ساخته شده در وب سایت سید بلخی آورده شده است.

 

منوهای در ستون های فرعی و پاورقی

 

با منوهای پیمایش بیشتر پیش بروید

اگر می خواهید یک منوی واقعاً حماسی با تعداد زیادی پیوند ایجاد کنید ، ما درمورد نحوه ایجاد یک مگا‌منوی در وردپرس آموزش خواهیم دید. این به شما امکان می دهد یک کشویی با تعداد زیادی مورد از جمله تصاویر ایجاد کنید.

 

مگا‌منوی
مگا‌منوی

 

در صورت داشتن یک سایت بزرگ ، مانند فروشگاه آنلاین یا سایت خبری ، مگامنوها گزینه بسیار خوبی هستند. این نوع منو توسط سایت هایی مانند رویترز ، Buzzfeed ، Starbucks و غیره استفاده می شود.

 

 

 

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟