ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

نحوه انتخاب بهترین افزونه وردپرس

نحوه انتخاب بهترین افزونه وردپرس

افزونه ها, وردپرس را به یک رویای واقعی برای مبتدیان تبدیل می کنند. با این حال ، با وجود بیش از 56000 افزونه وردپرس در فهرست افزونه های رسمی ، کاربران یافتن پلاگین مناسب وردپرس برای این کار دشوار است. در این مقاله ، با انتخاب همان چک لیست که تیم ما در آلتیمیت وردپرس و سایر کارشناسان وردپرس دنبال می کنند ، به شما نشان خواهیم داد که چگونه بهترین افزونه وردپرس را انتخاب کنید.

توجه : البته تیم آموزشی آلتیمیت وردپرس لیستی از برترین افزونه های وردپرس در هر حیطه کاری خود ائم از برترین افزونه های فروشگاهی , برترین افزونه های صفحه ساز , بهترین افزونه های حساب کاربری و … را در بخش برترین افزونه های وردپرسی معرفی میکند .

قبل از شروع

هنگام جستجوی یک افزونه ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که دقیقاً کاری را که می خواهید این افزونه انجام دهد ، یادداشت کنید. از نظر ما ، اگر لیستی از ویژگی های مورد نظر خود (به ترتیب اهمیت) ایجاد کنید ، به شما کمک می کند.

ترتیب اهمیت مهم است زیرا بعضی اوقات همه چیز را در یک افزونه پیدا نخواهید کرد. عامل اهمیت به سهولت تصمیم گیری شما کمک می کند.

به یاد داشته باشید که لازم نیست یک افزونه باشد که همه کارها را انجام می دهد. اگر دو افزونه پیدا کردید که به خوبی با هم کار می کنند تا آنچه را که نیاز دارید به شما ارائه دهند ، سپس آن 2 افزونه را نصب کنید. تعداد کل افزونه ها مهم نیست ، کیفیت مهم است.

با بیان این موارد ، بیایید نگاهی به نحوه انتخاب بهترین افزونه وردپرس بیندازیم.

چگونه افزونه جستجو کنیم

فهرست افزونه های وردپرس نقطه شروع بیشتر افراد است. هزاران افزونه در دسترس دارد که بسیار عالی است با این تفاوت که این فراوانی همچنین یافتن پلاگین کامل را دشوار می کند.

مخزن افزونه وردپرس
مخزن افزونه وردپرس

ویژگی جستجو در فهرست افزونه های وردپرس بسیار پیچیده نیست. به همین دلیل است که ما همیشه توصیه می کنیم از جستجوی Google استفاده کنید.

متناوباً ، می توانید با مرور محبوب ترین افزونه های وردپرس در فهرست شروع کنید. ببینید آیا افزونه ای متناسب با نیاز شما وجود دارد یا خیر. اگر نمی توانید افزونه ای را در دو صفحه اول افزونه های محبوب پیدا کنید ، یک جستجو را انجام دهید.

جستجوی دایرکتوری پلاگین وردپرس به طور پیش فرض نتایج را بر اساس ارتباط نشان می دهد.

جستجوی افزونه وردپرس
جستجوی افزونه وردپرس

برای هر نتیجه جستجو ، شما می توانید نام پلاگین ، رتبه بندی ، توضیحات ، تعداد نصب های فعال (وب سایت های با استفاده از پلاگین) ، نام نویسنده و آزمایش شده با نسخه وردپرس را مشاهده کنید.

در حالت ایده آل ، شما می خواهید افزونه ای را انتخاب کنید که به نظرتان مربوط باشد ، تعداد مناسبی از نصب فعال ، رتبه خوب و آزمایش شده با نسخه اخیر وردپرس داشته باشد.

مقایسه افزونه ها – کدام یک را دانلود کنید؟

هنگامی که چند پلاگین پیدا کردید ، می توانید این صفحات پلاگین را در برگه های جدید باز کنید تا آنها را مقایسه کنید. صفحه افزونه وردپرس حاوی اطلاعاتی در مورد این افزونه ، کارهایی که انجام می دهد ، نحوه استفاده از آن و غیره است. برای تصمیم گیری در مورد مناسب بودن یا نبودن این افزونه باید از این اطلاعات استفاده کنید.

مقایسه افزونه وردپرس
مقایسه افزونه وردپرس

نوار کناری صفحه افزونه حاوی اطلاعات مفیدی در مورد پلاگین است. اولین بخش در نوار کناری نسخه افزونه ، آخرین به روزرسانی ، نصب فعال ، حداقل نسخه وردپرس مورد نیاز برای اجرای افزونه را نشان می دهد.

آخرین تاریخ بروزرسانی افزونه ها و نصب های فعال ، نمایانگر محبوبیت افزونه است.

این بخش همچنین تا نسخه وردپرس آزمایش شده نشان داده خواهد شد. اگر جدیدترین نسخه را نشان ندهد ، دیگر نیازی به ابداع نیست. اگرچه نویسندگان افزونه با هر نسخه جدید وردپرس افزونه خود را بررسی می کنند ، اما ممکن است فقط در صورت نیاز افزونه را به روز کنند. برای اطلاعات بیشتر لطفاً به مقاله ما در مورد نصب افزونه هایی که با نسخه وردپرس شما آزمایش نشده اند مراجعه کنید.

رتبه بندی افزونه

در نوار کناری صفحه افزونه ، همچنین می توانید رتبه بندی افزونه را مشاهده کنید. تعداد ستاره ها نمره رتبه بندی را نشان می دهد ، جایی که پنج بالاترین و یک کمترین است.

همیشه باید به خاطر داشته باشید که بسیاری از کاربران وردپرس از این افزونه بدون رتبه بندی استفاده می کنند. این احتمال وجود دارد که افزونه ای که هزاران نفر بارگیری کرده اند هنوز افراد کافی برای ارزیابی آن را نداشته باشند.

رتبه بندی افزونه وردپرس
رتبه بندی افزونه وردپرس

دیدگاه های افزونه

وقتی کاربر به یک افزونه امتیاز می دهد ، از او خواسته می شود که برای رتبه بندی خود یک نظر بنویسد. با کلیک روی نوارهای رتبه بندی می توانید این بررسی ها را مشاهده کنید. به عنوان مثال ، اگر کسی به یک پلاگین یک ستاره داده است ، می توانید بر روی پیوند 1 ستاره کلیک کنید تا بررسی او را بخوانید.

نکته دیگری که در اینجا باید مورد توجه قرار گیرد تعداد کل رتبه بندی ها است. به عنوان مثال ، اگر یک افزونه فقط یک یا دو نفر آن را رتبه بندی کند ، در واقع تعداد قابل توجهی نیست. با این حال ، اگر آن یک یا دو نفر دلیل خوبی برای رتبه بندی خود در بررسی بگذارند ، این امر باعث می شود رتبه آنها برای دیگران قابل توجه باشد.

دیدگاه های افزونه وردپرس
دیدگاه های افزونه وردپرس

بررسی اجمالی پشتیبانی

بخش پشتیبانی از نوار کناری صفحه افزونه به شما یک نمای کلی از تعداد موضوعات پشتیبانی باز شده برای یک افزونه در دو ماه گذشته می دهد. همچنین به شما نشان می دهد که چگونه بسیاری از این رشته ها برطرف شده اند.

با کلیک کردن روی برگه پشتیبانی در نوار منوی پلاگین ، می توانید موضوعات پشتیبانی را مشاهده کنید. درست مثل بررسی ها ، به خاطر داشته باشید که موضوعات پشتیبانی نشده حل نشده به معنای برخی مشکلات پلاگین نیستند.

با این حال ، اگر یک افزونه دارای موضوعات حل نشده زیادی باشد و نویسنده افزونه در دو ماه گذشته به هیچ یک از آنها پاسخ نداده باشد ، این می تواند نشانه ای از علاقه نویسنده باشد. این افزونه ممکن است همچنان برای شما مفید باشد اما در طولانی مدت پشتیبانی نمی شود.

پشتیبانی افزونه وردپرس
پشتیبانی افزونه وردپرس

عکسهای افزونه

برای اکثر افزونه های وردپرس در پوشه ، یک بخش تصاویر از صفحه زیر توضیحات پلاگین را مشاهده خواهید کرد. تصاویر صفحه پلاگین یک راه سریع برای دیدن نحوه به نظر رسیدن این پلاگین در قسمت فرانت_اند و بک_اند وب سایت وردپرس شماست.

گاهی اوقات به نظر ما عکسهای صفحه از مفیدترین توصیفات افزونه که طولانی و گیج کننده هستند مفیدتر هستند. با تصاویر صفحه ، در واقع می توانید ظاهر پلاگین را ببینید ، در واقع چه کاری انجام می دهد و سپس می توانید به سرعت متوجه شوید که آیا باید آن را امتحان کنید یا خیر.

تصاویر افزونه وردپرس
تصاویر افزونه وردپرس

سوالات متداول را بررسی کنید

فراموش نکنید که سوالات متداول و سایر یادداشت ها را در زیر توضیحات پلاگین بررسی کنید (ممکن است برخی از پلاگین ها از این ویژگی برخوردار نباشند). این بخشها معمولاً حاوی اطلاعات مفیدی درباره نحوه استفاده از یک افزونه هستند. گاهی اوقات کاربران در نهایت شکایت می کنند که یک افزونه حتی بدون خواندن نحوه استفاده از آن کار نمی کند.

هنگامی که یک پلاگین را امتحان می کنید ، مطمئن شوید که این بخش ها را خوانده اید تا بتوانید از پلاگین به درستی در وب سایت خود پیکربندی و استفاده کنید. همچنین ممکن است نکات جالب دیگری را در آنجا پیدا کنید.

به عنوان مثال ، اگر به دنبال افزونه ای هستید که یک ابزارک به آن اضافه کند ، ممکن است دریابید که همچنین یک برچسب الگو ارائه می دهد که می توانید در طرح زمینه خود استفاده کنید یا کد کوتاه که می توانید در پست ها و صفحات استفاده کنید. همچنین می توانید از نکات نویسنده پلاگین در مورد چگونگی افزودن سبک های CSS خود به خروجی پلاگین مطلع شوید.

سوالات متداول افزونه وردپرس
سوالات متداول افزونه وردپرس

آزمایش افزونه

افزونه های وردپرس ممکن است سرعت وب سایت شما را کم کنند اگر ضعیف نوشته شده باشند یا از استانداردهای کدگذاری وردپرس پیروی نکنند.

برای بررسی این مشکل به Pingdom یا هر سرویس بررسی سرعت سایت دیگر ( GTMetrix ) مراجعه کنید. قبل از فعال کردن افزونه ، سرعت صفحه وب سایت خود را آزمایش کنید. از صفحه عکس بگیرید یا نتایج را یادداشت کنید.

پس از آن ، به وب سایت وردپرس خود برگردید و افزونه را فعال کنید. اکنون دوباره سرعت وب سایت خود را آزمایش کنید.

اگر افزونه زمان قابل توجهی به سرعت سایت شما اضافه می کند ، باید سعی کنید پلاگین بهتری پیدا کنید.

به عنوان مثال ، در تصویر زیر مشاهده خواهید کرد که یک افزونه 0.8 ثانیه اضافی به زمان بارگذاری سایت آزمایشی ما اضافه کرده است که باعث می شود سرعت آن به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

تست سرعت افزونه
تست سرعت افزونه

بازگشت به انجمن وردپرس و نویسندگان افزونه

وردپرس یک نرم افزار رایگان جامعه است و همچنین فهرست افزونه های وردپرس نیز همینگونه است. نویسندگان پلاگین وقت ، تلاش و خلاقیت زیادی را در نوشتن این افزونه ها صرف کرده اند. از بسیاری جهات می توانید به آنها کمک کنید و در اینجا لیستی از کارهایی که می توانید انجام دهید آورده شده است:

رتبه بندی افزونه: همانطور که قبلاً اشاره کردیم بسیاری از کاربران تمایل چندانی به ارزیابی افزونه ای ندارند که عملکرد خوبی دارد. شما می توانید به شکستن این روند کمک کنید. وقتی افزونه ای را که دوست دارید پیدا کردید ، رتبه بندی و بررسی را بگذارید. چند خط به اندازه کافی خوب است که به مردم اجازه می دهد از تجربه شما با این افزونه مطلع شوند.
پلاگین را در وبلاگ ، توییتر یا فیس بوک خود ذکر کنید.

وقتی پلاگین کار نمی کند چه کاری باید انجام دهیم

اگر یک افزونه خطایی ایجاد کند یا کار نکند ، اولین کاری که می خواهید انجام دهید این است که بفهمید با پلاگین یا موضوع دیگری مغایرت دارد. تمام افزونه های دیگر را غیرفعال کرده و تم پیش فرض وردپرس را فعال کنید. دوباره پلاگین را امتحان کنید. اگر هنوز کار نکرد ، ممکن است بخواهید یک موضوع پشتیبانی را باز کنید.

از صفحه افزونه در افزونه وردپرس بازدید کنید و روی برگه پشتیبانی کلیک کنید. به پایین بروید تا فرم پشتیبانی را پیدا کنید و آن را پر کنید.

به یاد داشته باشید که افزونه های وردپرس منبع باز هستند و این بدان معناست که آنها هیچگونه ضمانتی ندارند و نویسندگان افزونه نیازی به پاسخگویی به سوالات شما ندارند. با این حال ، بیشتر نویسندگان افزونه ها به کد خود اهمیت می دهند و تمام تلاش خود را می کنند تا هر زمان که بتوانند به سوالات پشتیبانی پاسخ دهند.

توجه : در انتها مدیریت آلتیمیت وردپرس استاد یوسف حسینی برای کاربران خود هدیه ای مبنی بر دانلود افزونه پرومیوم مورد نظر خود بصورت رایگان از آلتیمیت فروم را اهدا میکند . و شما کاربر گرامی می توانید افزونه انتخابی خود را در صورت پرومیوم ( پولی ) بودن بصورت کاملا رایگان از آلتیمیت فروم دانلود کنید.

امیدواریم این راهنما به شما در انتخاب بهترین افزونه وردپرس کمک کرده باشد.

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟