ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

نحوه ایجاد یک ابزارک شناور در نوار کناری وردپرس

نحوه ایجاد یک ابزارک شناور در نوار کناری وردپرس

ابزارک چسبان در سایدبار

عناصر شناور وقتی به صفحه شما می چسبند تمایل به کلیک بیشتر و سرعت تبدیل نسبت به اشیاء ساکن دارند. به همین دلیل است که بسیاری از وب سایت ها از  عناصر شناور استفاده می کنند. ما در گذشته عناصری مانند نوار سربرگ ، نوار پاورقی ، ویجت نوار کناری با اپتین خبرنامه و غیره را مشاهده کردیم. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید ویجت نوار کناری شناور چسبنده را در وردپرس ایجاد کنید ، بنابراین می توانید خبرنامه ایمیل خود را حتی بیشتر از قبل مشخص کنید.

توجه: این کار برای همه نوع ابزارک های نوار کناری ، و نه فقط گزینه های ایمیل شما. شما می توانید از آن برای تبلیغات محصول ، پست های پرطرفدار ، عکسهای فلیکر ، تقویم گوگل و اساساً هر چیز دیگری که دوست دارید استفاده کنید.

 

ابزارک شناور
ابزارک شناور

 

افزونه ساخت ابزارک چسبان

اولین کاری که شما باید انجام دهید اینست که افزونه Q2W3 Fixed Widget (Sticky Widget) را نصب و فعال کنید. بعد از فعال کردن افزونه ، به صفحه ” نمایش » ابزارک ها ” بروید و روی ویجت مورد نظر خود کلیک کنید.

این افزونه یک گزینه fixed widget را در همه ابزارک های شما اضافه می کند. کادر fixed widget را علامت بزنید و برای ذخیره تغییرات روی دکمه Save کلیک کنید.

 

گزینه fixed widget
گزینه fixed widget

 

اکنون می توانید به سایت زنده خود مراجعه کرده و به پایین بروید. ویجت ثابت شما اکنون به یک ویجت شناور چسبنده تبدیل می شود.

تنظیمات افزونه

افزونه Sticky Widget با گزینه هایی برای پیکربندی موقعیت یك ابزارك های ثابت همراه است. به پیکربندی بروید در مسیر ” نمایش »گزینه های ویجت ثابت ” برای تنظیمات افزونه. در این صفحه می توانید حاشیه ها را تعیین کنید ، شناسه های HTML خود را اضافه کنید و حتی ابزارک های ثابت را بر روی تلفن و تبلت ها غیرفعال کنید.

 

تنظیمات افزونه
تنظیمات افزونه

 

از ابزارک های نوار کناری مهم برای افزایش ثبت نام ها ، نمایش مطالب و افزایش وفاداری کلی کاربر استفاده می شود. می توانید چندین ابزارک ثابت در یک نوار کناری داشته باشید. با این حال ، اینها به راحتی می توانند آزاردهنده شوند و می توانند تأثیر منفی نیز داشته باشند. تعادل را در طراحی خود حفظ کنید ، بنابراین کاربران خود را ناامید نکنید.

با ما همراه باشید

امیدواریم که این مقاله به شما در اجرای یک ویجت نوار کناری شناور چسبنده در وب سایت وردپرس کمک کند. می توانید یک نوار پاورقی چسبناک ، یک ناوبری سربرگ چسبنده و یک ابزارک نوار کناری قرار دهید. کدام یک را ترجیح می دهید در وب سایت خود استفاده کنید؟ در نظرات خود در زیر به ما اطلاع دهید.

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟