ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

چگونه JSON REST API را در وردپرس غیرفعال کنیم

چگونه JSON REST API را در وردپرس غیرفعال کنیم

وردپرس 4.4 مورد انتظار JSON REST API را اضافه کرد. این برای توسعه دهندگان پلاگین بسیار مناسب است ، اما ممکن است بسیاری از دارندگان سایت به هیچ وجه مفید به نظر نرسند. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه JSON REST API را به راحتی در وردپرس غیرفعال کنید.

چرا باید JSON REST API را در وردپرس غیرفعال کنید؟

نمی توان انکار کرد که API مزایای زیادی را برای توسعه دهندگان وردپرس به همراه خواهد داشت. API بازیابی داده ها را با استفاده از درخواست های GET بسیار آسان می کند ، که برای کسانی که برنامه هایی با وردپرس ایجاد می کنند مفید است.

با این حال ، ممکن است اکثر دارندگان سایت به هیچ وجه به آن ویژگی ها نیازی نداشته باشند.

با گفتن این موارد ، این امر می تواند وب سایت شما را به سمت جدیدی از حملات DDoS باز کند. این می تواند باعث فشرده سازی منابع شود و وب سایت شما را کند کند.

این همانند غیرفعال کردن XML-RPC است که بسیاری از سرپرستان سایت در سایت های وردپرسی خود آن را غیرفعال می کنند تا از این طریق در امان باشند.

غیرفعال کردن API JSON REST در وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Disable REST API است. برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای گام به گام نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید.

افزونه خارج از جعبه کار می کند و هیچ تنظیماتی برای پیکربندی شما وجود ندارد.

اکنون خطای احراز هویت را به هر درخواست API از منابعی که به وب سایت شما وارد نشده اند بازگرداند.

این به طور موثر از استفاده درخواستهای غیرمجاز از REST API برای دریافت اطلاعات از وب سایت شما جلوگیری می کند.

با مراجعه به صفحه http://your-domain.com/wp-json می توانید این مورد را امتحان کنید. مطمئن شوید که ابتدا از قسمت مدیریت وردپرس خارج شده اید یا مرورگر خود را به حالت ناشناس تغییر می دهید.

فراموش نکنید که your-domain.com را با نام دامنه خود جایگزین کنید. این پیام را نشان خواهد داد که نشان دهنده این است که درخواستهای REST API مسدود شده اند.

صفحه wp-json

شما با موفقیت درخواست های غیر مجاز REST API را در سایت وردپرس خود غیرفعال کرده اید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه JSON API را در وردپرس غیرفعال کنید.

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟