ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

چگونه یک صفحه شاخص در وردپرس بسازیم

چگونه یک صفحه شاخص در وردپرس بسازیم

آیا وب سایتهای محبوب را دیدید که صفحات خاصی را در ستون های فرعی خود دارند؟ این صفحات استاتیک برای نمایش اطلاعاتی مانند یک صفحه درباره ، صفحه شروع کار خوانندگان جدید ، صفحه بایگانی ها و غیره استفاده می شود. اخیراً یکی از کاربران ما از ما سؤال کرد که آیا راهی برای نمایش صفحات در وردپرس وجود دارد یا خیر. در این مقاله نحوه عملکرد صفحه شاخص در وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

 

صفحه شاخص
صفحه شاخص

 

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Feature A Page Widget است. پس از فعال کردن ، به سادگی به ” نمایش » ابزارک ها ” در منوی پیشخوان وردپرس بروید. شما ویجت جدیدی به نام “Feature a Page Widget” را مشاهده خواهید کرد. بعد ، ویجت را به نوار کناری بکشید و رها کنید.

 

افزونه Feature A Page Widget
افزونه Feature A Page Widget

 

اولین گزینه در تنظیمات ویجت انتخاب عنوان ویجت است. در صورت تمایل می توانید آن را خالی بگذارید. دوم ، شما باید از منوی کشویی صفحه ای را که می خواهید آن را به عنوان صفحه شاخص نمایش دهید ، انتخاب کنید.

به محض انتخاب یک صفحه ، ویجت وضعیت صفحه را به شما نشان می دهد. این یک تصویر کوچک صفحه (تصویر شاخص) و خلاصه ای را نشان می دهد.

اگر صفحه شما آنها را ندارد ، ویجت آنها را با رنگ قرمز برجسته می کند. می توانید بر روی نماد مداد کلیک کنید که صفحه را در ویرایشگر پست باز می کند که در آن می توانید یک تصویر کوچک و خلاصه ای تنظیم کنید.

اگر هنگام ویرایش صفحه جعبه متا خلاصه متن را نمی بینید ، باید آن را فعال کنید. بر روی دکمه تنظیمات صفحه در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. یک منوی کشویی به پایین ظاهر می شود ، و شما باید کادر کنار Excerpt را به سادگی تیک بزنید.

 

تنظیمات صفحه
تنظیمات صفحه

 

اکنون به جعبه متا خلاصه متن که در زیر ویرایشگر پست قرار دارد ، بروید.

هنگامی که صفحه شما دارای خلاصه ای و تصاویر کوچک است ، می توانید یک طرح برای ویجت خود انتخاب کنید. در حال حاضر ، سه گزینه چیدمان را ارائه می دهد. گزینه طرح تصویر بنر ، تصویر کوچک شما را در بالای صفحه نمایش می دهد. در آخر ، گزینه بزرگ طرح بندی تصویر ، نسخه بزرگتر از تصویر را در بالای صفحه شما نشان می دهد.

پس از انتخاب گزینه طرح ، می توانید بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا تنظیمات ویجت خود را ذخیره کنید.

با این همه ، اکنون می توانید وب سایت خود را مشاهده کنید تا صفحه شاخص خود را در وردپرس ببینید. به یاد داشته باشید که می توانید چندین ابزارک صفحه شاخص را در ستون های فرعی خود اضافه کنید. همچنین می توانید ویجت ها را در صفحات خاص وردپرس نمایش داده یا مخفی کنید.

امیدواریم این مقاله به شما در نمایش صفحات شاخص در وردپرس کمک کند.

 

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟