ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

نحوه رفع خطای 500 Internal Server Error در وردپرس

نحوه رفع خطای 500 Internal Server Error در وردپرس

آیا با 500 Internal Server Error در وردپرس مواجه شده اید؟ خطای داخلی سرور یکی از رایج ترین خطاهای وردپرس است. از آنجا که این خطا هیچ اطلاعات دیگری نمی دهد ، بسیاری از مبتدیان آن را بسیار ناامید کننده می دانند. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی خطای داخلی سرور را در وردپرس برطرف کنید.

چه عواملی باعث بروز خطای داخلی سرور در وردپرس می شوند؟

خطای داخلی سرور مختص وردپرس نیست. این اتفاق می تواند با هر وب سایتی که روی وب سرور اجرا می شود ، رخ دهد. به دلیل ماهیت کلی این خطا ، به توسعه دهنده چیزی نمی گوید.

پرسیدن نحوه رفع خطای داخلی سرور مانند این است که از پزشک خود بپرسید چگونه درد را برطرف کند بدون اینکه به او بگویید درد کجاست.

500 Internal Server Error
500 Internal Server Error

خطای داخلی سرور در وردپرس اغلب توسط توابع افزونه یا قالب ایجاد می شود. سایر علل احتمالی خطای داخلی سرور در وردپرس که می دانیم عبارتند از: فایل .htaccess معیوب و محدودیت حافظه PHP.

ما همچنین خطای سرور داخلی را شنیده ایم که فقط هنگامی نشان می دهد که می خواهید به قسمت مدیر دسترسی پیدا کنید در حالی که بقیه سایت خوب کار می کند.

حال بیایید نگاهی به چگونگی عیب یابی خطای سرور داخلی در وردپرس بیندازیم.

در حال بررسی پرونده خراب شده .htaccess

اولین کاری که باید هنگام عیب یابی خطای داخلی سرور در وردپرس انجام دهید بررسی فایل خراب شده htaccess است.

می توانید این کار را با تغییر نام پرونده اصلی .htaccess به چیزی مانند .htaccess_old انجام دهید. برای تغییر نام پرونده .htaccess ، باید با استفاده از برنامه FTP یا File Manager در داشبورد cPanel حساب میزبانی خود به سایت خود وارد شوید.

پس از اتصال ، پرونده .htaccess در همان دایرکتوری قرار خواهد گرفت که پوشه هایی مانند wp-content ، wp-admin و wp-includesرا مشاهده خواهید کرد.

.htaccess
.htaccess

پس از تغییر نام پرونده .htaccess ، سعی کنید به سایت خود مراجعه کنید تا ببینید آیا این مسئله مشکلی را برطرف کرده است. اگر چنین شد ، پس خودتان را محک بزنید زیرا خطای داخلی سرور را برطرف کرده اید.

قبل از اینکه به کارهای دیگر بپردازید ، مطمئن شوید که به صفحه ” تنظیمات »پیوندهای یکتا ” در قسمت مدیریت وردپرس بروید و بدون ایجاد تغییر روی دکمه ذخیره کلیک کنید. با این کار یک فایل .htaccess جدید با قوانین مناسب بازنویسی برای شما ایجاد می کند تا اطمینان حاصل شود که صفحات پست شما خطای 404 را برنمی گردانند.

اگر بررسی راه حل پرونده خراب شده .htaccess برای شما مفید نبود ، لازم است خواندن این مقاله را ادامه دهید.

افزایش حافظه PHP

اگر محدودیت حافظه PHP خود را تمام کنید ، ممکن است خطای داخلی سرور رخ دهد. برای رفع این مشکل از آموزش ما در مورد چگونگی افزایش حد حافظه PHP در وردپرس استفاده کنید.

اگر فقط هنگام ورود به مدیر وردپرس یا بارگذاری تصویری در wp-admin خود ، خطای سرور داخلی را مشاهده می کنید ، باید با دنبال کردن این مراحل ، میزان حافظه را افزایش دهید:

  • یک فایل متنی خالی به نام php.ini ایجاد کنید
  • این کد را در آنجا جای گذاری کنید: memory=64MB
  • پرونده را ذخیره کنید.
  • با استفاده از FTP اکانت یا سی پنل آن را در پوشه /wp-admin خود بارگذاری کنید

چندین کاربر گفته اند که انجام موارد فوق مشکل جانبی مدیر را برای آنها برطرف کرده است.

اگر افزایش حافظه مشکلی را برای شما حل کرده است ، پس شما فقط مشکل را به طور موقت برطرف کرده اید. شما هنوز هم باید علت کم کننده حافظه خود را پیدا کنید.

این می تواند یک پلاگین با کد ضعیف یا حتی یک تابع قالب باشد. ما اکیداً توصیه می کنیم که از شرکت میزبانی وب وردپرس خود بخواهید که گزارش های سرور را جستجو کند تا به شما کمک کند تا تشخیص دقیق را پیدا کنید.

اگر با افزایش حد حافظه PHP مشکلی برای شما حل نشد ، شما در حال عیب یابی بیشتر هستید.

همه افزونه ها را غیرفعال کنید

اگر هیچ یک از راه حل های فوق به درد شما نمی خورد ، به احتمال زیاد این خطا توسط یک افزونه خاص ایجاد شده است. همچنین ممکن است ترکیبی از افزونه ها باشد که با یکدیگر خوب کار نمی کنند.

متأسفانه هیچ راهی آسان برای کشف این مسئله وجود ندارد. شما باید تمام افزونه های وردپرس را یک باره غیرفعال کنید.

برای غیرفعال کردن یک باره افزونه های خود اگر دسترسی به پیشخوان وردپرس ندارید ( به دلیل خطای موجود ) به دایرکتوری /wp-content رفته و نام فولدر Plugins موجود در آن دایرتوری را تغییر دهید( یه یک نام دلخواه) سپس دوباره نام فولدر را به Plugins تغییر دهید و تمام حالا تمامی افزونه های شما غیرفعال است.

تغییر نام فولدر Plugins
تغییر نام فولدر Plugins

اگر غیرفعال کردن تمام افزونه ها خطا را برطرف کرد ، می دانید که این یکی از افزونه ها است که باعث بروز خطا شده است.

کافی است به قسمت مدیریت وردپرس بروید و روی «پلاگین ها» کلیک کنید. اکنون باید همزمان یک پلاگین را فعال کنید تا افزونه ای را که باعث بروز این مشکل شده است پیدا کنید. از شر آن پلاگین خلاص شوید و خطا را به نویسنده پلاگین گزارش دهید.

بارگذاری مجدد پرونده های اصلی

اگر گزینه افزونه خطای سرور داخلی را برطرف نکرد ، پس ارزش آن است که دوباره پوشه wp-admin و wp-includes را از یک نسخه جدید وردپرس بارگذاری کنید.

با این کار هیچ یک از اطلاعات شما حذف نخواهد شد ، اما در صورت خراب شدن هر پرونده ای ممکن است مشکل را برطرف کند.

ابتدا باید به وب سایت WordPress.org مراجعه کرده و بر روی دکمه دانلود وردپرس کلیک کنید.

دانلود وردپرس
دانلود وردپرس

با این کار فایل zip وردپرس روی رایانه شما دانلود می شود. شما باید فایل zip را استخراج کنید و داخل آن یک پوشه wordpress پیدا خواهید کرد.

بعد باید با استفاده از سرویس گیرنده FTP به وب سایت وردپرس خود متصل شوید. پس از اتصال به پوشه اصلی وب سایت خود بروید. این پوشه است که پوشه های wp-admin، wp-includes، wp-content درون آن قرار دارد.

در ستون سمت چپ پوشه وردپرس را در رایانه باز کنید. اکنون باید پوشه های wp-includes و wp-admin را انتخاب کرده و سپس کلیک راست کرده و “بارگذاری” را انتخاب کنید.

بارگذاری مجدد wp-includes و wp-admin
بارگذاری مجدد wp-includes و wp-admin

سرویس گیرنده FTP شما اکنون آن پوشه را به سرور شما منتقل می کند. از شما سوال می شود که آیا می خواهید پرونده ها را بازنویسی کنید. “بازنویسی” را انتخاب کنید و سپس “همیشه از این عملکرد استفاده کنید” را انتخاب کنید.

رونویسی دایرکتوری ها
رونویسی دایرکتوری ها

سرویس گیرنده FTP شما اکنون نسخه های جدیدتر را جایگزین پرونده های قدیمی وردپرس خود می کند. اگر پرونده های وردپرس شما خراب شده باشد ، این مرحله خطای داخلی سرور را برطرف می کند.

از ارائه دهنده میزبانی خود سوال کنید

اگر همه روش ها نتوانستند خطای داخلی سرور را در وب سایت شما برطرف کنند ، وقت آن است که کمی بیشتر راهنمایی شوید. با تیم پشتیبانی میزبانی وب خود تماس بگیرید و آنها قادر به بررسی گزارشات سرور و یافتن دلیل اصلی خطا خواهند بود.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا خطای داخلی سرور را در وردپرس برطرف کنید

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟