ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

نحوه فروش دوره های آنلاین با Sensei LMS

نحوه فروش دوره های آنلاین با Sensei LMS

می خواهید محصولات و خدمات را بصورت آنلاین بفروشید یا مکانی فیزیکی داشته باشید ، به احتمال زیاد به دنبال راه هایی برای افزایش درآمد هستید. در حال حاضر مردم در خانه می مانند و به دنبال سرگرمی های جدید یا راه هایی برای بهبود خود هستند. یکی از راه های هوشمند برای کسب درآمد در حالی که شما نیز در خانه با خیال راحت باشید ، فروش دوره های آنلاین است.

دوره های آنلاین یک راه حل عالی برای هر مشاغلی است که می تواند مهارت جدیدی را آموزش دهد: آشپزی ، ورزش ، نقاشی ، نواختن ساز ، نوشتن ، آمادگی غذا و سایر موارد. از آنجا که دوره ها نیازی به توسعه کالای فیزیکی یا حمل و نقل ندارند ، آنها مقرون به صرفه هستند ، سریع ایجاد می شوند و می توانند درآمد قابل توجه ای را برای سالهای آینده ایجاد کنند.

اما چگونه می توانید دوره های آنلاین را بفروشید و اطمینان حاصل کنید که آنها مناسب تجارت شما هستند؟

چه کسی می تواند دوره های آنلاین بفروشد؟

شما می توانید دوره ها و کارگاه های آموزشی را به تنهایی یا در ترکیب با محصولات و خدمات موجود بفروشید. در اینجا فقط چند امکان وجود دارد:

بیایید بگوییم که شما به طور معمول کلاس های هنری و کارگاه های آموزشی را در یک فروشگاه فیزیکی تدریس می کنید ، اما به طور موقت بسته شده است. برای ایجاد درآمد اضافی ، می توانید دوره های نقاشی آنلاین را بفروشید که برخی از آنها به بچه ها و برخی دیگر به بزرگسالان اختصاص داده شده است. شما ممکن است آزمونهای مربوط به تئوری رنگ ، الگوهای نقاشی قابل چاپ و فیلمهایی را که دانشجویان از طریق تکنیک ها قدم می زنند ، در بر داشته باشید. شما حتی می توانید دوره هایی را بفروشید که شامل یک کیت بدنی با همه چیزهایی است که شما نیاز دارند – رنگ ، کاغذ ، برس و موارد دیگر. این نه تنها درآمد شما را تکمیل می کند ، بلکه سرگرمی جدیدی را برای افرادی که در خانه حوصله خود را دارند و نیازی به سفر به فروشگاه ندارند ، ارائه می دهد.

ک مثال دیگر: شاید شما یک آشپز در یک رستوران باشید که در حال حاضر فقط سفارشات تصاحب را انجام می دهد. یکی از راه های کسب درآمد اضافی فروش کالاهای فروشی و فروشگاه های آنلاین مانند این شرکت ها است ، اما گزینه دیگر ارائه کلاس های آشپزی است که مشتریان می توانند برای بهبود مهارت های خود از آنها استفاده کنند. دوره های فیلم از خودتان که ظروف را آماده می کنید (با استفاده از موارد جعبه های مواد غذایی خود!) تهیه کنید و دستور العمل های قابل بارگیری را تهیه کنید. شما ممکن است یک سری در مورد پخت نان و دیگری در مورد کباب تابستان برای رفع نیازهای متنوع مشتریان خود ارائه دهید.

یا شاید شما یک معلم باشید ، با دانشجویانی که همه از خانه تحصیل می کنند. می توانید دوره ای برای خواندن کلاس سوم یا دبیرستان یا آمادگی ایجاد کنید. شامل آزمونهای سرگرم کننده ، کاربرگهای قابل بارگیری و فعالیتهای قابل چاپ است که بچه ها را در مسیر نگه می دارد. دانش آموزان نه تنها از زمان تحصیل اضافی بهره مند می شوند ، والدین نیز از این کمک خرسند می شوند – به ویژه کسانی که به طور غیر منتظره ای به آموزش در منازل رانده شدند.

گزینه ها بی پایان است! این که آیا شما در زمینه غذا ، آموزش ، تغذیه ، موسیقی ، هنر و یا هر صنعت دیگری کار می کنید ، دوره ها راهی مناسب برای کسب درآمد اضافی هستند.

چگونه می توانم یک دوره آنلاین را بفروشم؟

به صورت خودکار ، افرادی که در پشت وردپرس قرار دارند ، یک راه بدون مشکل برای شما فراهم کردند تا دوره هایی را بفروشید ، به مشتریان جدید برسید و کالاهای فیزیکی یا دیجیتالی دیگری را همگی از همان وب سایت ارائه دهید. در اینجا آنچه شما نیاز دارید:

 1. وردپرس : یک پلتفرم ساخت وب سایت رایگان که 35٪ از وب را تأمین می کند
 2. ووکامرس : یک راه حل رایگان برای تجارت الکترونیکی که کاملا قابل تنظیم
 3. Sensei LMS : یک ابزار آموزش آنلاین رایگان با آزمونها ، درس ها ، قابلیت درجه بندی و موارد دیگر …
 4. WooCommerce Paid Courses: افزونه ی ممتازی که به شما امکان می دهد از دوره هایی که ایجاد می کنید درآمد کسب کنید.

از این ابزارها برای ایجاد درآمد منظم و غیرفعال در طول همه گیری کرونا (و بعد از آن) استفاده کنید. شما همچنین می توانید:

 • دوره ها را به ماژول ها و دروس تقسیم کنید. دوره های خود را با طبقه بندی مطالب در گروه های کوچکتر قابل هضم تر کنید.
 • فیلم ها را از منابع خارجی جاسازی کنید. با قرار دادن یک کد تعبیه شده در دوره خود ، فیلم های آموزشی آپارات و … را درج کنید.
 • از قدرت آزمونها استفاده کنید. برای تقویت مفاهیم کلیدی و ارزیابی پیشرفت دانش آموزان از آزمونها استفاده کنید.
 • از دوره های خود محافظت کنید. اطمینان حاصل کنید که پرداخت مشتریان تنها کسانی هستند که می توانند به دوره های شما دسترسی پیدا کنند.
 • با دانش آموزان ارتباط برقرار کنید. پیام ها را با دانشجویان به طور مستقیم از داشبورد وردپرس ارسال کنید و به هر گونه سؤالی که دارید پاسخ دهید.
 • بازخورد مفید را ارائه دهید. هنگام درجه بندی آزمونها ، به هر پاسخ نادرست یادداشت اضافه کنید تا دانش آموزان بدانند که چگونه می توانند پیشرفت کنند.

 

افزونه Sensei
افزونه Sensei

 

AdvantageLearn.com یک شرکت آموزشی در آفریقای جنوبی است که از Sensei LMS برای ارائه پشتیبانی آموزشی به دانشجویان استفاده می کند. والدین می توانند یک کلاس – مانند ریاضی آنلاین ، با کلاس 8 تا 12 خریداری کنند – و از کلاس های درس ویدیو ، سوالات تمرین ، ردیابی پیشرفت و پشتیبانی آنلاین از معلمان استفاده کنند. این یک روش عالی برای دانش آموزان است که از مهارت های خود استفاده کنند و به یادگیری از خانه ادامه دهند.

Sensei LMS توسط تیم پشتیبانی WooCommerce پشتیبانی می شود ، که برای پاسخ به هرگونه سؤالی که ممکن است در دسترس باشد ، ارائه می دهد و مستندات مفصلی را برای پیگیری شما در طی مراحل تنظیم فراهم می کند.

 

برای شروع فروش دوره های آنلاین آماده هستید؟ در اینجا نحوه شروع کار آمده است:

 1. مراحل راهنمای شروع WooCommerce را دنبال کنید.
 2. Sensei LMS را نصب و تنظیم کنید.
 3. اولین دوره خود را ایجاد کنید.
 4. دوره های پرداخت شده WooCommerce را خریداری و نصب کنید.
 5. دوره خود را به یک محصول پیوند دهید و شروع به فروش کنید!

برای اطلاعات بیشتر و اطلاعات در مورد ایجاد آزمونها ، اضافه کردن درس ، مدیریت دانش آموزان و موارد دیگر ، اسناد کامل ووکامرس را مشاهده کنید.

چه چیز دیگری می توانم با دوره های آنلاین انجام دهم؟

از آنجا که هر شرکت ، وب سایت و مشتری متفاوت است ، مهم است که دوره هایی را به روشی ارائه دهید که برای وضعیت خاص شما کار کند. این دقیقاً به همین دلیل است که Sensei LMS با سایر برنامه های افزودنی دیگر متفاوت است ، مانند:

 • WooCommerce Subscriptions: به مشتریان اجازه دهید در دوره های شما مشترک شوند و به صورت مکرر پرداخت کنند. این یک روش عالی برای تولید درآمد ثابت است.
 • WooCommerce Memberships: فروش دوره ها به عنوان بخشی از بسته عضویت ، در کنار مطالب دیگر مانند مقالات ، تخفیف محصول ، بارگیری و موارد دیگر.
 • WooCommerce Bookings: به مشتریان اجازه دهید قرار ملاقات ها را برای پرسیدن سوال بپرسند ، بازخورد بگیرند یا از یادگیری یک به یک بهره مند شوند.
 • Sensei Course Progress:: به دانشجویان اجازه دهید تا پیشرفت خود را پیگیری کنند تا آنها دقیقاً بدانند کجا هستند ، حتی اگر این دوره را طی چند هفته گذرانده باشد.
 • Sensei LMS Certificates: به دانشجویان دارای گواهی نامه های تکمیل که می توانند چاپ و قاب کنند ، جوایز دهید.
 • Sensei Media Attachments: پرونده های رسانه ای (مانند مطالب خواندن یا برگه های کار) را به دوره ها و دروس وصل کنید.
 • Sensei Course Participants: به سایر بازدید کنندگان سایت که تعداد افراد در حال حاضر هر دوره را شرکت می کنند ، نشان دهید تا مشارکت را تشویق کند.
 • Sensei Share Your Grade: به مشتریان اجازه دهید پیشرفت خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند ، که به آنها احساس موفقیت می بخشد و دوستان و خانواده های خود را ترغیب می کند تا به آنها بپیوندند.
 • Sensei Content Drip: مشخص کنید که دانش آموزان چگونه می توانند به مطالب درسی بر اساس تاریخ ثابت یا تاریخ شروع دوره دسترسی پیدا کنند.

 

صفحه دور های آنلاین
صفحه دوره های آنلاین

 

 

از هرکدام از این افزونه ها به تنهایی یا در ترکیب با یکدیگر استفاده کنید. به عنوان مثال ، مربی Bariatric Food شامل دوره هایی به عنوان بخشی از برنامه عضویت آنها می باشد. دانشجویان پس از خرید عضویت ، به یک ابزار برنامه ریز وعده غذایی آنلاین ، تولید کننده لیست مواد غذایی ، کتابخانه دستور العمل ها و مجموعه دوره ها و فیلم ها دسترسی پیدا می کنند. مشتریان می توانند دوره ها را جستجو کنند تا دقیقاً آنچه را که به دنبالشان می یابند یا بر اساس موضوع فیلتر کنند.

خلاق بودن! در مورد نیاز مشتریان خود – به ویژه در این دوره زمانی – فکر کنید و دوره های خود را برای رفع آن نیازها تنظیم کنید.

شروع به اشتراک گذاری دانش خود

شما دانش و مهارت های منحصر به فردی دارید که مشتریان خود می توانند از آنها بهره مند شوند – اکنون این اشتراک را با آنها شروع کنید! یک سرمایه گذاری اولیه برای ایجاد دوره های آنلاین نه تنها می تواند به شما کمک کند تا از همه گیری کرونا استفاده کنید ، بلکه می تواند برای سالهای بعد درآمد قابل قبول و منفعلی ایجاد کند.

 

 

منابع لاتین
_ Woocommerce
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟