ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

نحوه تنظیم حداقل تعداد کلمات برای پست های وردپرس

نحوه تنظیم حداقل تعداد کلمات برای پست های وردپرس

می خواهید تعداد کلمات پست های وبلاگ وردپرس خود را تنظیم کنید؟
درصورتی که در وبسایت خود چندین نویسنده برای تولید محتوا دارید, تعیین محدودیت تعداد کلمات برای پست های وردپرس باعث رعایت حداقلی استاندارد های یک پست یا محتوا میشود. از این رو همراه ما باشید با آموزش نحوه تنظیم حداقل تعداد کلمات برای پست های وردپرس

دلیل تعیین حداقل تعداد کلمات برای مطالب سایت چیست؟

چه خودتان محتوا ایجاد می کنید و چه یک وب سایت چند نویسنده را اداره می کنید ، باید استانداردهای محتوایی خاصی را برای اطمینان از مقالات با کیفیت بالا تعیین کنید.

یکی از استانداردهایی که می توانید معرفی کنید ، حداقل تعداد کلمات برای هر پست وبلاگ است. با وردپرس، میتوانید نویسندگان را از انتشار پست های وبلاگ با محتوای کم منع کرده و از کیفیت محتوای بالا اطمینان حاصل کنید.

چرا باید پست های طولانی تری را ایجاد کنیم؟

برخی از تحقیقات سئو نشان می دهد که محتوای طولانی تر نسبت به محتوای کوتاه در نتایج جستجو رتبه بهتری دارد ، که می تواند به شما کمک کند بازدید بیشتری از وبلاگ خود داشته باشید.

با توجه به همه اینها, بیایید ببینم چطور میتوان برای مطالب وبلاگ در وردپرس حداقل محتوا یا همان حداقل کلمه تعیین کرد!

روش 1: استفاده از افزونه برای محدودیت محتوا

یک راه ساده برای افزودن حداقل تعداد کلمات به وب سایت وردپرس شما استفاده از افزونه ای مانند PublishPress Checklists است.

چک لیست های PublishPress به شما امکان می دهد وظایفی را تنظیم کنید که نویسندگان باید قبل از انتشار محتوا انجام دهند. این شامل اضافه کردن حداقل و حداکثر تعداد کلمات در پست ها و صفحات است.

برای این آموزش ، می توانید از نسخه رایگان PublishPress Checklists استفاده کنید ، زیرا دارای ویژگی های مورد نیاز ما است. همچنین یک نسخه پرومیوم موجود است که ویژگی های بیشتری مانند چک لیست محصولات WooCommerce را ارائه می دهد.

ابتدا باید افزونه PublishPress Checklists را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر می توانید آموزش گام به گام نحوه نصب افزونه وردپرس را دنبال کنید.

پس از فعال سازی ، باید از پنل مدیریت وردپرس خود به چک لیست ها بروید. در مرحله بعد ، می توانید حداقل و حداکثر کلمات را برای گزینه “تعداد کلمات در محتوا” تنظیم کنید.

انتخاب حداقل محتوا از پنل تنظیمات افزونه
انتخاب حداقل محتوا از پنل تنظیمات افزونه

پس از آن ، می توانید انتخاب کنید که آیا می خواهید گزینه «تعداد کلمات در محتوا» را از منوی کشویی غیرفعال ، مورد نیاز یا توصیه شده اعمال کنید.

اگر توصیه شده را انتخاب کنید ، نویسندگان می توانند مقاله ها را منتشر کنند حتی اگر حداقل تعداد کلمات را نداشته باشند. با این حال ، گزینه مورد نیاز تکمیل کار شمارش کلمات را اجباری می کند ، بنابراین پیش بروید و گزینه Required را انتخاب کنید.

علاوه بر این ، PublishPress Checklists همچنین به شما امکان می دهد نقش های کاربر را اضافه کنید تا از برآوردن تعداد کلمات جلوگیری کنید. کافی است روی کادر زیر ستون “چه کسی می تواند کار را نادیده بگیرد” کلیک کرده و نقش کاربر را انتخاب کنید.

انتخاب نقش کاربری برای توانایی نادیده گرفتن محدودیت تعداد کلمه
انتخاب نقش کاربری برای توانایی نادیده گرفتن محدودیت تعداد کلمه

هنگامی که تعداد کلماتی را که نویسندگان باید تکمیل کنند تعیین کرده اید ، کافی است به پایین بروید و روی دکمه “ذخیره تغییرات” کلیک کنید.

اعمال تغییرات با کلیک بر روی دکمه ذخیره تغییرات
اعمال تغییرات با کلیک بر روی دکمه ذخیره تغییرات

اکنون می توانید برای ایجاد یک پست وبلاگ جدید به قسمت Posts »Add New بروید و حداقل تعداد کلمات مورد نیاز را در عمل مشاهده کنید.

اگر پست محدوده تعداد کلمات را رعایت نکند، نماد هشدار روی دکمه “انتشار” در ویرایشگر وردپرس ظاهر می شود. افزونه همچنین نشان می دهد که وظیفه شمارش کلمات در کادر تنظیمات “چک لیست” در سمت راست شما انجام نشده است.

عدم توانایی اتشار پست قبل از رد کردن محدوده تعداد کلمات
عدم توانایی اتشار پست قبل از رد کردن محدوده تعداد کلمات

هنگامی که محتوای شما با حداقل تعداد کلمات مطابقت داشت، افزونه یک علامت سبز رنگ نشان می دهد و نویسندگان می توانند پست وبلاگ را منتشر کنند.

انتشار پست پس از رد کردن محدوده تعداد کلمه مورد نیاز
انتشار پست پس از رد کردن محدوده تعداد کلمه مورد نیاز

روش 2: تنظیم حداقل تعداد کلمه برای پست ها از طریق کدنویسی

یک راه دیگر برای افزودن حداقل تعداد کلمات در وب سایت وردپرس خود ، افزودن قطعه کد به فایلهای functions.php در قالب وردپرس است.

با این حال ، توصیه نمی کنیم فایل های قالب سایت خود را ویرایش کنید. این به این دلیل است که حتی یک اشتباه کوچک می تواند وب سایت شما را خراب کرده و حتی مانع دسترسی شما به داشبورد وردپرس شود.

راه ساده تری برای افزودن کد به سایت خود استفاده از افزونه Code Snippets است. به شما امکان می دهد بدون نگرانی در مورد خرابی سایت خود ، کد سفارشی اضافه کنید. به علاوه ، پیگیری قطعاتی را که به سایت خود اضافه می کنید آسان تر می کند.

ابتدا باید افزونه Code Snippets را نصب و فعال کنید. اگر به کمک نیاز دارید ، راهنمای ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را بررسی کنید.

پس از فعال شدن افزونه ، به سادگی به قسمت Snippets »افزودن جدید در داشبورد وردپرس خود مراجعه کنید. می توانید با افزودن عنوان کد سفارشی خود شروع کنید.

استفاده از افزونه برای قرار دادن قطعه کد PHP

افزودن قطعه کد PHP به سایت از طریق افزونه code snippets
افزودن قطعه کد PHP به سایت از طریق افزونه code snippets

اکنون باید کد زیر را کپی کنید:

function minWord($content)
{
    global $post;
    $content = $post->post_content;
    if (str_word_count($content) < 100 ) //set this to the minimum number of words
    wp_die( __('Error: your post is below the minimum word count. It needs to be longer than 100 words.') );
}
add_action('publish_post', 'minWord');

توجه: شما می توانید حداقل تعداد کلمات را از 100 به هر چیزی که دوست دارید تغییر دهید و همچنین خطا را سفارشی کنید تا مفید واقع شود. مطمئن شوید که شماره را در هر دو قسمت در قطعه کد تغییر دهید.

در مرحله بعد ، به سادگی کد کپی شده را در قطعه جدید خود در قسمت “Code” قرار دهید و سپس روی دکمه های “ذخیره تغییرات” و “فعال سازی” کلیک کنید.

اکنون ، اگر سعی می کنید یک پست وبلاگ زیر محدودیت تعداد کلمات (100 کلمه در مثال ما) منتشر کنید ، خطای انتشار را مشاهده خواهید کرد.

مشاهده خطا در تلاش برای انتشار مقاله ای با کمتر از 100 کلمه
مشاهده خطا در تلاش برای انتشار مقاله ای با کمتر از 100 کلمه

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه تنظیم حداقل تعداد کلمات برای پست های وردپرس کمک کرده باشد.

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟