ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

فایل .htaccess چیست؟

فایل  .htaccess چیست؟

پرونده .htaccess یک فایل پیکربندی است که توسط سرور خوانده می شود. این برنامه می تواند بسیاری از تنظیمات پیکربندی سرور را لغو کند و می تواند برای مجوز ، کنترل حافظه پنهان ، بهینه سازی وب سایت و بازنویسی URL استفاده شود.

در وردپرس ، از پرونده .htaccess معمولاً برای بازنویسی URL ها ، پاک کردن و خوانایی بیشتر آنها توسط انسان و موتورهای جستجو استفاده می شود.

در بخش “تنظیمات> پیوندهای یکتا” در مدیریت وردپرس ، شما می توانید ساختار URL خود را انتخاب کنید. وردپرس به صورت خودکار پرونده .htaccess شما را بازنویسی می کند تا ساختار URL شما را انتخاب کند.

اگر وردپرس قادر به نوشتن در پرونده نباشد ، از شما می خواهد که این کار را به صورت دستی انجام دهید. ویرایش دستی پرونده .htaccess خطرناک است ، زیرا در صورت پیکربندی اشتباه ممکن است باعث بروز خطاهای اساسی سرور شود ، بنابراین مطمئن شوید که فقط مطالبی را که وردپرس به شما توصیه می کند کپی کنید.

افزونه هایی مانند W3 Total Cache برای پیکربندی ابزارهای ذخیره سازی و بهینه سازی که بخشی از افزونه هستند ، پرونده .htaccess شما را اصلاح می کنند.

پرونده .htaccess معمولاً در فهرست روت سایت وردپرس شما یافت می شود. سرویس گیرنده FTP شما ممکن است نتواند آن را نشان دهد ، زیرا به طور پیش فرض تمام پرونده ها و نام دایرکتوری ها که از یک دوره شروع می شوند توسط سرور مخفی در نظر گرفته می شوند. برای مشاهده این پرونده های مخفی باید گزینه show hidden files را در سرویس گیرنده FTP خود فعال کنید.

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟