ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

جاوا اسکریپت چیست ؟

جاوا اسکریپت چیست ؟

JavaScript یک زبان برنامه نویسی است که در مرورگرها اجرا می شود تا اسکریپت نویسی سمت کلاینت را در انتهای کاربر قرار دهد. به زبان انگلیسی ساده ، به توسعه دهندگان قالب اجازه می دهد تا عناصر پویایی را به وب سایت های شما مانند کشویی ، هشدارهای نمایش ، دکمه ها ، پنجره های بازشو و غیره اضافه کنند.

خود وردپرس و مضامین و افزونه های وردپرس از JavaScript در ترکیب با jQuery ، Ajax و سایر فناوری های وب برای ایجاد برنامه های وب سریعتر ، تعاملی و بهتر استفاده می کنند.

یک پرونده جاوا اسکریپت را می توان با تم وردپرس یا یک پلاگین اضافه کرد. با استفاده از توابع wp_register_script () و wp_enqueue_script () فراخوانی می شود. جاوا اسکریپت را می توان در قالب قالب وردپرس نیز رمزگذاری کرد ، اما این بهترین روش برای استفاده از جاوا اسکریپت در قالب های وردپرس نیست.

بسیاری از تم های وردپرس با یک فهرست جداگانه js در داخل خود قرار دارند. این جایی است که توسعه دهندگان قالب فایل های JavaScript خود را نگه می دارند و فقط در صورت نیاز به پرونده های قالب وردپرس با آنها تماس می گیرند. این رویکرد اسکریپتهای صف بندی باعث بارگیری سریعتر صفحات می شود و از بارگذاری اسکریپتهای غیرضروری جلوگیری می کند.

وردپرس همچنین شامل چندین کتابخانه JavaScript است که توسعه دهندگان قالب و پلاگین می توانند از آنها در پروژه های خود استفاده کنند. این شامل کتابخانه های jQuery ، تعدادی پلاگین jQuery ، Underscores ، JSON برای JS و Backbone JavaScript است.

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟