ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

jQuery چیست

jQuery چیست

jQuery یک کتابخانه جاوا اسکریپت منبع باز است که برای تهیه اسکریپت نویسی سمت کلاینت برای HTML طراحی شده است . روی همه مرورگرهای اصلی کار می کند.

در طراحی وب مدرن ، jQuery نقش مهمی در افزودن اسکریپت نویسی سمت کلاینت به صفحات وب دارد. از jQuery به طور گسترده ای برای انجام کارهای مختلف در مورد پهنای باند مرورگر کلاینت استفاده می شود و تجربه کاربری بهتری را ارائه می دهد.

برخی از موارد استفاده از jQuery عبارتند از:

_ با استفاده از jQuery ، توسعه دهندگان می توانند بدون بارگیری مجدد صفحه ، اقدامات خاصی را در مرورگر انجام دهند. برخی از این اقدامات شامل پیمایش در یک صفحه وب ، انتخاب عناصر در یک صفحه برای انجام اقدامات روی آنها ، تماس با اسکریپت های Ajax و مدیریت رویدادهایی مانند آنچه که با کلیک کاربر بر روی یک عنصر اتفاق می افتد ، می باشد.

_ وردپرس همراه با jQuery و برخی از کتابخانه های ضروری jQuery ارائه می شود. توسعه دهندگان قالب و پلاگین وردپرس می توانند به راحتی با پلاگین ها و قالب های خود با jQuery تماس بگیرند تا اسکریپت های jQuery خود را اضافه کنند.

_ برای تماس با jQuery در قالب یا افزونه وردپرس ، کاربران باید اسکریپت های jQuery خود را اضافه کرده و در وردپرس متناسب کنند. کاربران ضمن اسکریپت های خود می توانند با jQuery core یا هر پلاگین jQuery که همراه وردپرس است به عنوان یک وابستگی تماس بگیرند. وردپرس به طور خودکار آن را همراه با اسکریپت کاربر بارگیری می کند.

در اینجا یک کد نمونه آورده شده است. این کد جاوا اسکریپت سفارشی را اضافه می کند و jQuery را به عنوان وابستگی خود فراخوانی می کند.

<?php
wp_enqueue_script('custom-script', get_stylesheet_directory_uri() . '/js/custom_script.js', array( 'jquery' ));
?>
منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟