ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

لوکال هاست چیست؟

لوکال هاست چیست؟

در شبکه رایانه ای localhost به معنای واقعی کلمه به معنای “این کامپیوتر” است. وقتی یک URL را در مرورگر خود تایپ می کنید ، اساساً به یک رایانه “میزبان” در جای دیگری در جهان متصل می شوید. این رایانه صفحه وب مورد نظر شما را به شما ارائه می دهد. اگر “localhost” را در مرورگر خود تایپ کنید ، مرورگر شما می داند که می خواهید به رایانه ای که در حال حاضر از آن استفاده می کنید متصل شوید. اگر رایانه شما از نرم افزار وب سرور مانند Apache استفاده می کند ، پس از آن رایانه شخصی به شما یک صفحه وب ارائه می دهد که در غیر این صورت localhost شناخته می شود. هر رایانه متصل به اینترنت دارای یک آدرس IP است و localhost شما نیز دارای یک آدرس IP است. به طور معمول آدرس IP 127.0.0.1 است.

Localhost اغلب برای آزمایش و توسعه استفاده می شود. وقتی یک توسعه دهنده پشته نرم افزار WAMP ، LAMP یا MAMP را روی رایانه شخصی خود نصب می کند ، پس از آن معمولاً “localhost” را در مرورگر خود تایپ می کند تا وب سایت وردپرس خود را بالا بکشد. محیط های سرور محلی می توانند زمان توسعه را تسریع کنند. همچنین برای اهداف یادگیری عالی است.

یکی دیگر از موارد معمول استفاده از localhost زمانی است که می خواهید به پایگاه داده MySQL خود متصل شوید. معمولاً هنگام نصب وردپرس روی سرور ، این اتفاق می افتد. این از حوصله این مقاله خارج است ، اما در هنگام نصب وردپرس از شما یک نام میزبان درخواست می شود که معمولاً محلی است. دلیل این امر این است که وردپرس و MySQL هر دو به طور معمول در یک سرور نصب می شوند. برای اینکه بتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند ، باید از این موضوع آگاه باشند. با گفتن اینکه وردپرس سرور پایگاه داده MySQL شما “localhost” است ، در اصل به وردپرس می گویید که در همان رایانه به دنبال پایگاه داده باشد.

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟