ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

MySQL چیست ؟

MySQL چیست ؟

MySQL یک سیستم مدیریت پایگاه داده است که توسط وردپرس برای ذخیره و بازیابی تمام اطلاعات وبلاگ شما استفاده می شود. اینجوری فکر کن اگر پایگاه داده شما یک کابینه بایگانی است که وردپرس از آن برای سازماندهی و ذخیره تمام اطلاعات مهم وب سایت شما (پست ها ، صفحات ، تصاویر و غیره) استفاده می کند ، پس MySQL شرکتی است که این نوع ویژه کابینت پرونده را ایجاد کرده است.

MySQL یک سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای منبع باز است. این به عنوان یک سرور اجرا می شود و به چندین کاربر امکان مدیریت و ایجاد پایگاه داده های متعدد را می دهد. این یک جز central اصلی در پشته LAMP نرم افزار برنامه وب منبع باز است که برای ایجاد وب سایت استفاده می شود. LAMP مخفف Linux، Apache، MySQL و PHP است. اکثر نصب های وردپرس از پشته LAMP استفاده می کنند زیرا منبع باز است و بصورت یکپارچه با وردپرس کار می کند.

وردپرس به MySQL نیاز دارد تا تمام داده های خود از جمله محتوای پست ، پروفایل های کاربر و انواع پست های سفارشی را ذخیره و بازیابی کند. اکثر ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب از قبل MySQL را روی سرورهای وب خود نصب کرده اند زیرا به طور گسترده ای در بسیاری از برنامه های وب منبع باز مانند وردپرس مورد استفاده قرار می گیرد.

وردپرس از زبان برنامه نویسی PHP برای ذخیره و بازیابی اطلاعات از پایگاه داده MySQL استفاده می کند. برای بازیابی داده ها از پایگاه داده ، وردپرس نمایش داده های SQL را برای تولید محتوا به صورت پویا اجرا می کند. SQL مخفف Structured Query Language است و زبان برنامه نویسی است که به طور معمول برای جستجوی پایگاه داده استفاده می شود.

برای کاربرانی که نوشتن اسکریپت های PHP و SQL خود راحت نیستند ، بیشتر ارائه دهندگان میزبانی وب از برنامه های تحت وب با کاربرد آسان برای مدیریت پایگاه داده استفاده می کنند. phpMyAdmin یکی از این برنامه های وب است که به کاربران اجازه می دهد پایگاه داده خود را با استفاده از یک رابط گرافیکی تحت وب مدیریت کنند. در حالی که phpMyAdmin سeriesالات SQL را برای شما اجرا می کند می توانید جداول خود را بصری دستکاری کنید.

php my admin

از جعبه MySQL هیچ رابط گرافیکی استفاده نمی شود و کاربران سطح پیشرفته ترجیح می دهند فقط پایگاه داده های خود را از خط فرمان مدیریت کنند.

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟