ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

آنچه در وردپرس 5.7 خواهید دید

وردپرس 5.7 beta مدتی است که دیگر منتشر نشده است و قرار است در تاریخ 9 مارس 2021 منتشر شود. این اولین نسخه مهم سال خواهد بود و دارای برخی ویژگی ها و پیشرفت های جدید است.

ما توسعه را از نزدیک دنبال کرده و ویژگی های جدید را در سایت های آزمایشی خود امتحان کرده ایم.

در این مقاله ، ما با ویژگی ها و تصاویر آنچه در وردپرس 5.7 می آید را به شما نشان خواهیم داد.

توجه : وردپرس 5.7 در دست توسعه است و برخی از ویژگی ها هنوز هم می توانند تغییر کنند و ممکن است به نسخه نهایی نرسند.

بهبود ویرایشگر در وردپرس 5.7

ویرایشگر گوتنبرگ وردپرس منطقه ای است که صاحبان وب سایت بیشتر وقت خود را در ایجاد صفحات و نوشتن مطالب صرف می کنند.

هر نسخه وردپرس ویژگی ها و پیشرفت های جدیدی را برای ویرایشگر به ارمغان می آورد. وردپرس 5.7 همچنین با برخی ویژگی ها و پیشرفت های جدید جالب برای بهبود تجربه ویرایش شما ارسال خواهد شد.

کشیدن و رها کردن بلوک از Inserter

وردپرس 5.7 به شما امکان می دهد به سادگی یک بلوک را از درج “افزودن بلوک جدید” (+) در قسمت محتوای خود بکشید و رها کنید. به این ترتیب می توانید قبل از انداختن یک بلوک روی بوم پست ، محل قرارگیری آن را انتخاب کنید.

کشیدن و رها کردن بلوک از Inserter در وردپرس 5.7
کشیدن و رها کردن بلوک از Inserter

بلوک های تمام ارتفاع در وردپرس 5.7

آیا دوست دارید از بلوک های تمام عرض برای پوشش ، ستون ها و بلوک های گروه استفاده کنید؟ این به شما امکان می دهد طرح بندی های خیره کننده بصری ایجاد کنید. وردپرس 5.7 اکنون به شما امکان می دهد بلوک هایی با ارتفاع کامل نیز ایجاد کنید.

بلوک های تمام ارتفاع در وردپرس 5.7
بلوک های تمام ارتفاع در وردپرس 5.7

این بلوک ها ارتفاع صفحه کاربر را پر می کنند و به شما امکان می دهد طرح های جذاب تری نیز ایجاد کنید.

تغییرات بلوک اکنون می توانند توصیفات خاص خود را داشته باشند

وردپرس 5.7 اکنون توضیحاتی را برای تغییرات بلوک نشان می دهد. به عنوان مثال ، بلوک آیکون های اجتماعی دارای فیس بوک ، توییتر و سایر آیکون های اجتماعی است. با پیش نمایش می توانید آنها را در بازرس بلوک مشاهده کنید.

تغییرات بلوک
تغییرات بلوک

اندازه آیکون های شبکات اجتماعی

وردپرس 5.7 به شما امکان می دهد اندازه آیکون ها را در بلوک آیکون های شبکه های اجتماعی تنظیم کنید.

اندازه آیکون های شبکات اجتماعی در وردپرس 5.7
اندازه آیکون های شبکات اجتماعی

دکمه های بهبود یافته

وردپرس 5.7 ترازبندی عمودی دکمه ها را در ویرایشگر بلوک معرفی می کند. همچنین کاربران می توانند از بین درصد تعیین شده برای دکمه های خود یکی را انتخاب کنند.

دکمه های بهبود یافته در وردپرس 5.7
دکمه های بهبود یافته

اندازه قلم را در تعداد بیشتری از بلوک ها تنظیم کنید

پیشرفت دیگر در ویرایشگر بلوک ، توانایی تنظیم اندازه قلم در بلوک های بیشتر از جمله لیست و بلوک کد است.

اندازه قلم
اندازه قلم

مهاجرت راحت تر از HTTP به HTTPS

قبلاً هنگام انتقال وردپرس از HTTP به HTTPS ، مجبور بودید URL های تعبیه شده در محتوای خود را به صورت دستی به روز کنید. عدم انجام این کار منجر به مسئله محتوای مختلط می شد.

وردپرس 5.7 مهاجرت وب سایت خود به HTTP را آسان تر می کند. این در دسترس بودن HTTPS در فهرست بهداشت سایت را به عنوان یک مسئله مهم نشان می دهد.

مهاجرت راحت تر از HTTP به HTTPS در وردپرس 5.7
مهاجرت راحت تر از HTTP به HTTPS

از اینجا کاربران می توانند با کلیک بر روی یک دکمه URL های وردپرس را به روز کنند. با این کار تنظیمات URL وردپرس و سایت شما تغییر کرده و URL های موجود در محتوای شما برای استفاده از HTTP به روز می شوند.

پالت رنگ استاندارد WP-Admin

وردپرس 5.7 همچنین پالت رنگ wp-admin را استاندارد می کند. اساساً ، وردپرس از Sass برای تولید سریع فایلهای CSS استفاده می کند.

وردپرس با مجموعه محدودی از طرح های رنگی همراه بود و ارائه طرح های جدید رنگی بسیار سخت بود زیرا توسعه دهندگان باید با سیستم مبتنی بر متغیر Sass سر و کار داشته باشند.

پالت رنگ استاندارد WP-Admin در وردپرس 5.7
پالت رنگ استاندارد WP-Admin

در نسخه آینده 5.7 ، وردپرس تمام رنگهای استفاده شده در CSS را به یکی از سایه های آبی ، سبز ، قرمز ، زرد ، خاکستری ، سیاه و سفید تبدیل می کند. این یک طیف وسیع تری از طرح های رنگ روشن و تیره را به توسعه دهندگان ارائه می دهد.

New Robots API

وردپرس 5.7 یک API جدید Robots را معرفی می کند. این API به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا متا تگ روبات ها را به صورت برنامه نویسی در یک وب سایت کنترل و به روز کنند.

متا تگ Robots به شما این امکان را می دهد که به ربات های موتور جستجو بگویید که چگونه یک وب سایت را خزیدن و ایندکس کنید. با افزودن یک پرونده robots.txt به پوشه ریشه سایت خود و یا با استفاده از برچسب متا روبات می توان به این امر مهم دست یافت.

عملکرد جدیدی به نام wp_robots در وردپرس 5.7 معرفی خواهد شد. توسعه دهندگان می توانند با افزودن فیلترهای اختصاصی به عملکرد ، متا تگ ربات ها را اصلاح کنند. در اینجا مثالی از نحوه عملکرد آن آورده شده است:

function wporg_wp_robots_add_follow( $robots ) {
  $robots['follow'] = true;
  return $robots;
}
add_filter( 'wp_robots', 'wporg_wp_robots_add_follow' );

وردپرس 5.7 همچنین پیش فرض max-image-preview: large directive را به متا تگ روبات ها اضافه می کند. این به موتورهای جستجو اجازه می دهد تا از تصویر بزرگ برای پیش نمایش در نتایج جستجو استفاده کنند.

در اینجا نحوه مشاهده آن در کد منبع سایت شما آمده است:

<!DOCTYPE html>
<html>
  <head>
    <meta name="robots" content="max-image-preview:large" />
  </head>

وردپرس به طور خودکار این برچسب را برای وب سایت هایی که قابلیت مشاهده موتور جستجو در آنها خاموش است پنهان می کند.

اگر می خواهید این مورد را غیرفعال کنید و به موتورهای جستجو اجازه دهید تصمیم بگیرند که از کدام تصویر برای پیش نمایش ها استفاده کنند ، می توانید کد زیر را به پرونده functions.php قالب خود یا یک پلاگین مخصوص سایت اضافه کنید.

remove_filter( 'wp_robots', 'wp_robots_max_image_preview_large' );

بارگیری تنبل آی فریم ها

وردپرس 5.7 به طور خودکار بار تنبلی را به جاسازی های iframe اضافه می کند. Lazy Loading تکنیکی است که برای بهبود سرعت وب سایت در هنگام بارگیری صفحه استفاده می شود. در اصل به مرورگر کاربر می گوید وقتی موردی را مشاهده کرد ، بارگیری کند.

وردپرس از قبل وردپرس 5.5 به طور پیش فرض از بارگذاری تنبل برای تصاویر استفاده می کند.

این بدان معنی است که همه جاسازی هایی که از ifram ها استفاده می کنند ، مانند فیلم های YouTube ، از بارگذاری تنبل برای بهبود سرعت بارگذاری صفحه شما استفاده می کنند.

اگر از YouTube Feed Smash Balloon استفاده می کنید ، در حال حاضر با ذخیره بهتر و تأخیر در بارگیری ، خبرمایه ویدیوی شما را بهینه می کند.

تحت تغییرات هود

وردپرس 5.7 همچنین تغییرات زیادی را برای توسعه دهندگان ایجاد کرده است تا آنها را در زمینه ها ، پلاگین ها و پروژه های خود کاوش کنند و از آنها استفاده کنند.

در زیر برخی از این موارد تحت تغییرات هود ذکر شده است.

وردپرس 5.7 توابع جدید is_post_status_viewable () و is_post_publicly_viewable () را برای بررسی اینکه آیا یک پست از نظر عموم قابل مشاهده است معرفی می کند. (جزییات را ببینید)

عملکرد بلوک رندر اکنون به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا محتوای یک بلوک را فیلتر کنند. (# 46187)

وردپرس 5.7 یک قلاب فیلتر برای دستکاری متغیر $ user_data در طول عملکرد retrieve_password () اضافه می کند. این امر به توسعه دهندگان امکان می دهد تا در هنگام بازنشانی گذرواژه ، بررسی اعتبار سنجی را انجام دهند. (# 51924)

توسعه دهندگان می توانند با استفاده از یک قلاب پیوند جدید login_site_html_ پیوند “رفتن به سایت” را که در پاورقی صفحه ورود به سیستم نمایش داده می شود ، تغییر دهند. (# 35449)

دو تابع جدید get_post_parent () و has_post_parent () در وردپرس 5.7 برای تعیین اینکه آیا یک پست والدین دارد یا پست اصلی مربوطه را به عنوان یک شی در دسترس خواهد بود. (# 33045)

امیدواریم که این مقاله ایده خوبی از آنچه در آینده وردپرس 5.7 ارائه می شود به شما ارائه دهد. به ما بگویید چه ویژگی هایی برای شما جالب است و چه چیزی را می خواهید در نسخه بعدی وردپرس مشاهده کنید.

منابع
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.
چطوری میتونم کمکتون کنم؟