ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

ویژگی های جدید در وردپرس 5.6

وردپرس 5.6 در اوایل امروز منتشر شد و آخرین نسخه اصلی سال 2020 است.

این نسخه جدید شامل بسیاری از پیشرفت ها و ویژگی های جدید است. این نسخه همچنین شامل یک قالب جدید کاملاً پیش فرض وردپرس است.

در این مقاله ، ویژگی های وردپرس 5.6 را به اشتراک خواهیم گذاشت و ویژگی هایی را که باید پس از به روزرسانی وب سایت های خود امتحان کنید.

وردپرس 5.6 یک نسخه مهم است و مگر اینکه در سرویس میزبانی وردپرس مدیریت شده باشید ، باید به صورت دستی این به روزرسانی را شروع کنید.

مهم: فراموش نکنید که قبل از شروع به روزرسانی ، یک نسخه پشتیبان کامل از وردپرس ایجاد کنید.

بیست , بیست و یک – قالب‎ جدید پیش فرض وردپرس

قالب بیست و یک
قالب بیست و یک

بیست و بیست و یک از رنگ زمینه سبز پاستلی و دو سایه خاکستری تیره برای متن استفاده می کند. این برنامه همچنین دارای رنگ هایی برای حالت تاریک است که با شخصی سازی قالب می تواند فعال شود.

شخصی سازی رنگ
شخصی سازی رنگ

همچنین می توانید با انتخاب از بین چندین طرح رنگی پاستلی ، رنگ زمینه را تغییر دهید یا رنگ های خود را انتخاب کنید. قالب به طور خودکار رنگ متن را نیز تنظیم می کند.

انتخاب رنگ های چندگانه
انتخاب رنگ های چندگانه

در اینجا پیش نمایشی از این ترکیبات رنگی داخلی وجود دارد.

پیشنمایش قالب بیست بیست و یک
پیشنمایش قالب بیست بیست و یک

برای تایپوگرافی ، طراحان تصمیم گرفتند از فونت های پیش فرض سیستم استفاده کنند. این بدان معنی است که هیچ پرونده قلم اضافی برای بارگیری وجود ندارد و قالب های فرزند با تایپوگرافی و فونت های خاص خود ساخته می شوند.

اگر در حال آزمایش قالب با یک وب سایت جدید وردپرس هستید ، می توانید طرح جدید صفحه اصلی را امتحان کنید. به سادگی به صفحه Appearance »Customize بروید و بر روی دکمه انتشار کلیک کنید تا صفحات اصلی وب سایت از جمله صفحه اصلی تولید شود.

این نمونه صفحه اصلی به شما ایده می دهد که چه کاری می توانید با ویرایشگر بلوک انجام دهید. شما می توانید به سادگی صفحه را ویرایش کرده و محتوای خود را جایگزین آن کنید.

در اوایل سال جاری ، وردپرس 5.5 الگوهایی را برای ویرایشگر بلوک معرفی کرد. بیست و بیست و یک با افزودن الگوهای بلوک جدید از این ویژگی استفاده می کند که می توانید در پست ها و صفحات خود استفاده کنید.

شخصی سازی آسان
شخصی سازی آسان

به طور کلی این یک قالب زیبای وردپرس است که شخصی سازی آن آسان بوده و می تواند برای ساختن هر نوع وب سایتی مورد استفاده قرار گیرد.

بهبود ویرایشگر بلوک

ویرایشگر محتوای وردپرس جایی است که کاربران بیشتر وقت خود را صرف نوشتن پست های وبلاگ ، ایجاد صفحه و ایجاد طرح بندی می کنند. وردپرس 5.6 بهبودهای زیادی را در ویرایشگر بلوک ایجاد کرده است.

در اینجا برخی از محسوس ترین تغییرات در ویرایشگر بلوک در وردپرس 5.6 آورده شده است.

کنترل موقعیت ویدئو برای قسمت کاور

بلوک کاور قبلی فقط کنترل موقعیت را برای تصاویر نشان می داد. با وردپرس 5.6 ، بلوک کاور اکنون به کاربران امکان می دهد موقعیت ویدئو را در داخل بلوک کاور تنظیم کنند.

بلوک کاور
بلوک کاور

الگوهای دسته بندی شده

پانل الگوها در زیر ستون “افزودن بلوک جدید” اکنون دارای یک تعویض کننده دسته است. این کار یافتن و استفاده از الگوی مورد نیاز را برای کاربران بسیار آسان می کند. همچنین کاربران می توانند الگوهای موجود با قالب خود را مشاهده کرده و آنها را از الگوهای پیش فرض تشخیص دهند.

الگو های دسته بندی شده
الگو های دسته بندی شده

تغییرات کلید واژه برای بهبود جستجوی بلاک

اکنون ویرایشگر بلوک به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا تغییرات کلمات کلیدی را که ممکن است به کاربران در یافتن یک بلوک کمک کند ، ذخیره کنند. این ویژگی جستجوی بلوک را بهبود می بخشد و به کاربران امکان می دهد بلوک های اضافه شده توسط کتابخانه های بلوک یا پلاگین های شخص ثالث را کشف کنند.

تغییرات کلیدواژه
تغییرات کلیدواژه

شخصیت ها در پانل اطلاعات

اکنون پانل اطلاعات کاراکترها را به همراه کلمات ، پاراگراف ها و بلوک های استفاده شده در محتوای شما نشان می دهد.

شخصیت های پانل اطلاعات
شخصیت های پانل اطلاعات

پشتیبانی از رنگ برای بلوک لیست ها

بلوک لیست ها این گزینه را دارد که متن و رنگ پس زمینه را بدون اضافه کردن لیست در یک بلوک دیگر انتخاب کند.

پشتیبانی از رنگ برای بلوک لیست ها
پشتیبانی از رنگ برای بلوک لیست ها

بلوک نمادهای اجتماعی

بلوک آیکن های اجتماعی دو پیشرفت دارد. اول ، یک سبک خاکستری جدید برای دکمه های نماد اجتماعی وجود دارد. در مرحله دوم ، کاربران اکنون می توانند انتخاب کنند که تمام پیوندهای موجود در بلوک را در یک پنجره جدید باز کنند.

بلوک نمادهای اجتماعی
بلوک نمادهای اجتماعی

جایزه: آیا می خواهید تعداد اشتراک گذاری در شبکات اجتماعی را اضافه کنید؟ در اینجا نحوه افزودن تعداد اشتراک اجتماعی در وردپرس آورده شده است.

گزینه های ویرایشگر اکنون اولویت ها نامیده می شوند

ویرایشگر بلوک پیش فرض دارای یک پنل تنظیمات است که می توانید ویرایشگر را به دلخواه خود تنظیم کنید. در وردپرس 5.6 ، این حالت به جای “گزینه ها” اکنون “Preferences” نامیده می شود.

تغییر نام به اولویت ها
تغییر نام به اولویت ها

مدل خود اکنون بیشتر با توصیف موارد مختلف کمک می کند. با این کار تصمیم گیری برای مبتدیان آسان تر می شود که کدام موارد را می خواهند فعال کنند.

مدل شخصی
مدل شخصی

بروز رسانی خودکار برای عمده انتشارات وردپرس

در اوایل سال جاری ، وردپرس 5.5 فعال کردن به روزرسانی خودکار برای افزونه های خاص را برای کاربران آسان تر کرد. وردپرس 5.6 با افزودن گزینه فعال کردن به روزرسانی خودکار نسخه های اصلی وردپرس ، این مورد را نیز گسترش داد.

می توانید به صفحه داشبورد » بروزرسانی ها در قسمت مدیریت وردپرس بروید و روی پیوند” فعال کردن به روزرسانی خودکار برای همه نسخه های جدید وردپرس “کلیک کنید.

بروز رسانی خودکار
بروز رسانی خودکار

این کاملاً اختیاری است تا شما تصمیم بگیرید که آیا می خواهید این ویژگی را فعال کنید یا خیر. اگر از یک میزبانی وردپرس مدیریت شده استفاده می کنید ، دیگر نیازی به نگرانی نیست. زیرا آنها بطور خودکار وردپرس را برای شما به روز می کنند.

پشتیبانی از PHP 8

پشتیبانی از PHP 8
پشتیبانی از PHP 8

وردپرس عمدتا با زبان برنامه نویسی PHP نوشته شده است. درست مانند وردپرس ، PHP نیز نسخه های جدیدی را برای بهبود عملکرد ، افزودن ویژگی ها و رفع اشکالات منتشر می کند.

انتظار می رود که آنها PHP 8 را در تاریخ 26 نوامبر نزدیک به انتشار وردپرس 5.6 منتشر کنند. تیم اصلی برای دستیابی و رفع مشکلات سازگاری شناخته شده با PHP 8 برنامه ریزی کرده و سخت کار کرده است.

با این کار کاربرانی که به جدیدترین نسخه PHP ارتقا می یابند با مشکل اساسی روبرو نخواهند شد. با این حال ، ممکن است هنوز لازم باشد توسعه دهندگان قالب و پلاگین کد خود را برای سازگاری آزمایش کنند.

رمزهای عبور برنامه برای REST API

REST API در وردپرس به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا با وب سایتی خارج از وردپرس خود ارتباط برقرار کنند.

برای ایمن نگه داشتن آن ، وردپرس از کوکی ها و کلیدهای nonce استفاده کرد تا اطمینان حاصل شود که فقط کاربران قانونی می توانند به API دسترسی پیدا کنند. برای توسعه دهندگان ، این روش ها کارایی چندانی نداشتند.

وردپرس 5.6 به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا از رمزهای عبور برنامه در وردپرس استفاده کنند. دقیقاً مانند سیستم عامل های معروف فیس بوک و گوگل ، کاربران اکنون می توانند به برنامه ها اجازه دسترسی به وب سایت خود و مدیریت آن از صفحه کاربران » نمایه دهند. همچنین کاربران می توانند در هر زمان دسترسی به برنامه را لغو کنند.

کاربران » نمایه
کاربران » نمایه

تحت تغییرات هود

وردپرس 5.6 با بسیاری از ویژگی ها و پیشرفت ها در نظر گرفته شده برای توسعه دهندگان وارد شده است. موارد زیر برخی از مهمترین تغییرات در زیر هود است.

وردپرس 5.6 مرحله دوم برنامه سه مرحله ای را برای ارتقا هسته jQuery همراه با وردپرس ادامه می دهد. توسعه دهندگان قالب و پلاگین با تکیه بر jQuery در حال حاضر کد خودرا برای هرگونه مشکلی آزمایش میکنند. بنابراین احتمالاً تعداد زیادی از کاربران تأثیر نمی گذارد.

نسخه جدید 5.6 همچنین شامل REST API Batch Framework برای ایجاد مجموعه ای از تماس های REST API در یک درخواست به سرور است.

اقدام جدید wp_after_insert_post نیز در وردپرس 5.6 موجود است. به توسعه دهندگان قالب و پلاگین این امکان را می دهد تا کد سفارشی را پس از به روزرسانی پست و شرایط و متا داده های آن ، اجرا کنند.

وردپرس 5.6 توابع تبدیل نوع PHP به سبک قدیمی را جایگزین کرده است.

وردپرس 5.6 همچنین توانایی ادغام اشیا WP_Error را در یکدیگر ارائه داده است. این به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا بیش از یک مورد داده را به شی WP_Error اضافه کنند.

امیدواریم این راهنما به شما کمک کند تا موارد جدید در WordPress 5.6 را کشف کنید. ما به خصوص از قالب پیش فرض جدید و بهبودهای ایجاد شده در ویرایشگر بلوک بسیار هیجان زده ایم.

تو برای چی هیجان داری؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

منابع
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟