ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

PHP چیست ؟

PHP چیست ؟

PHP یک زبان برنامه نویسی و برنامه نویسی برای ایجاد وب سایت های تعاملی پویا (داینامیک) است. وردپرس با استفاده از PHP به عنوان زبان برنامه نویسی نوشته شده است. درست مانند وردپرس ، PHP نیز اوپن سورس است.

PHP یک زبان برنامه نویسی سمت سرور است. هنگامی که کاربر درخواست یک صفحه وب که شامل کد PHP است ، کد توسط ماژول PHP نصب شده بر روی آن سرور پردازش می شود. سپس پردازنده PHP خروجی HTML تولید می کند تا در صفحه مرورگر کاربر نمایش داده شود.

نمونه کد PHP ساده:

<?php
echo "Hello, World!";
?>

در وردپرس فایلهای PHP معمولاً دارای پسوند .php هستند. PHP را می توان در اسناد HTML استفاده کرد. پیش پردازنده PHP فقط کد درون برچسب شروع <? php و برچسب بسته شدن ؟>  را پردازش می کند.

نمونه ای از کد PHP درون یک سند xHTML.

<!DOCTYPE html>
<html <?php language_attributes(); ?>>
<head>
<meta charset="<?php bloginfo( 'charset' ); ?>" />
<title><?php bloginfo( 'name' ); ?></title> 
</head>

یک کاربر وردپرس برای استفاده ، اجرای یا مدیریت وب سایت دارای وردپرس نیازی به یادگیری PHP ندارد.

بیشتر کاربران می توانند از وردپرس استفاده کنند بدون اینکه برنامه نویسی یا کد را در PHP یاد بگیرند. اما ، اگر کاربر بخواهد با استفاده از اقدامات و فیلترها ، قالب ها ، افزونه ها یا وردپرس را تغییر دهد ، می بایست قوانین اصلی PHP را با HTML و CSS بیاموزد.

 

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟