ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

ساختار لینک های سئو فرندلی در وردپرس

ساختار لینک های سئو فرندلی در وردپرس

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که دوستانه ترین ساختار پیوند برای SEO در WordPress چیست؟ ما اغلب از کاربران جدید این سوال را می پرسیم. به این دلیل است که در گذشته ، ساختار پیش فرض URL وردپرس به هیچ وجه SEO فرندلی نبود. با این حال اکنون تغییر کرده است, در این مقاله ، ما URL های سئو فرندلی وردپرس را توضیح می دهیم ، و چگونه می توانید لینک مستقیم وردپرس خود را شخصی سازی کنید.

 

seo friendly
seo friendly

لینک های سئو فرندلی چیست؟

قبل از اینکه بیش از حد به پیوندهای ارتباطی با WordPress بپردازیم ، مهم است که Seo Friendly Url را تعریف کنیم.

URL های دوستانه SEO شامل کلمات کلیدی هستند که مقاله را توضیح می دهند ، و خواندن آنها توسط انسان و موتورهای جستجو آسان است. آنها همچنین شانس شما برای کسب رتبه بالاتر در موتورهای جستجو را بهبود می بخشند.

نمونه ای از URL دوستانه SEO:

https://www.wpbeginner.com/how-to-install-wordpress/

بنابراین یک URL غیر دوستانه SEO چگونه به نظر می رسد؟

https://www.wpbeginner.com/?p=10467

به طور پیش فرض ، وردپرس اکنون از نام پست در URL استفاده می کند که دوستانه ترین ساختار URL برای SEO است.

بنابراین چرا مبتدیان هنوز از ما بهترین ساختار پیوندی را می خواهند؟

به این دلیل است که در گذشته ، وردپرس از URL های زیبایی که به عنوان پیوند همگانی شناخته می شدند ، استفاده نمی کرد. پیش فرض قبلاً نمونه غیر دوستانه SEO بود که در بالا به اشتراک گذاشتیم.

این در وردپرس 4.2 تغییر یافته است. اگر به تازگی WordPress را نصب کرده اید ، URL های سایت شما از نظر SEO دوستانه هستند.

به راحتی می توانید تنظیمات پیوند خود را در قسمت مدیریت وردپرس خود تأیید کنید.

صفحه تنظیمات پیوند یکتا

در وردپرس به پیوندها , Permalinks گفته می شود (برای لینک های دائمی کوتاه است). شما می توانید اصطلاح ساختار پیوند ثابت و ساختار URL را بطور متناوب استفاده کنید.

اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که از صفحه تنظیمات Permalinks در قسمت مدیریت وردپرس خود بازدید کنید.

به سادگی بر روی تنظیمات در منوی مدیر کلیک کرده و سپس بر روی پیوندهای یکتا یا همان Permalinks کلیک کنید. این شما را به صفحه ای می رساند که مانند زیر است:

 

بخش پیوند های یکتا در وردپرس
بخش پیوند های یکتا در وردپرس

 

همانطور که می بینید تعدادی گزینه در دسترس است.

 • ساده

https://www.wpbeginner.com/?p=123

 • تاریخ و نام نوشته

https://www.wpbeginner.com/2016/01/22/sample-post/

 • تاریخ ماه و نام نوشته

https://www.wpbeginner.com/2016/01/sample-post/

 • عددی

https://www.wpbeginner.com/archives/123

 • نام نوشته

https://www.wpbeginner.com/sample-post/

 • ساختار سفارشی

Choose your own URL structure using available tags.

بگذارید کمی این گزینه ها را توضیح دهیم ، و چقدر آنها برای کاربران و سئو مفید هستند. اولین گزینه ای که ساده گفته می شود ساختار پیش فرض URL وردپرس است. این گزینه دوستانه سئو نیست.

گزینه روز و نام به نوعی SEO دوستانه است زیرا نام پست موجود در آن است. با این حال ، با تاریخ ، URL بسیار طولانی می شود. اما مهمتر از اینکه بعد از مدتی محتوای شما قدیمی به نظر می رسد ، حتی اگر مرتباً آن را به روز کنید. به طور مشابه ، گزینه ماه و نام نیز خطر تاریخ قدمت را دارد.

اما اگر یک نشریه خبری هستید ، می خواهید تاریخ ها را در URL خود قرار دهید تا وقفه را نشان داده و تجربه کاربر را بهبود ببخشید.

به نظر ما ، این دو ساختار فقط برای سایتهای خبری مناسب هستند. سایت های تجاری که امیدوار به ایجاد محتوای همیشه سبز هستند باید از آن پرهیز کنند.

گزینه “نام نوشته” دوستانه ترین سئو است زیرا کوتاه و زیبا است.

اگر یک انتشار بزرگتر را اجرا می کنید ، می توانید از یک ساختار سفارشی استفاده کنید که همچنین می تواند دوستانه SEO باشد.

در “وردپرس نهایی” ، ما از یک ساختار پیوند ثابت استفاده می کنیم که یک نام دسته بندی را به همراه نام پست در URL اضافه می کند. از آنجا که سایت ما بزرگ است و هزاران مقاله دارد ، بسیار مناسب ماست. خواهید دید که انتشارات بزرگتر از ساختار URL مشابه پیروی می کنند.

برای استفاده از ساختار URL سفارشی ، باید برچسب های خاص را در جعبه ساختار سفارشی اضافه کنید. به عنوان مثال ، ما استفاده می کنیم:

/%category%/%postname%/

توجه کنید که چگونه هر برچسب بین علامت درصد بسته می شود. همچنین به برش های دنباله دار / قبل ، بعد و بین برچسب ها توجه کنید.

ایجاد ساختار URL سفارشی با برچسب های موجود

برای بهترین نتیجه ، ما از گزینه هایی که در بالا به آنها اشاره کردیم استفاده می کنیم. می توانید ساختار URL مورد استفاده را در “وردپرس نهایی” کپی کرده یا نام پست را به عنوان ساختار URL خود انتخاب کنید.

با این حال ، بسیاری از ترکیبات دیگر نیز وجود دارد که می توانید با استفاده از برچسب ها ایجاد کنید. در اینجا لیستی از برچسب ها وجود دارد که می توانید برای ایجاد ساختار URL دلخواه خود استفاده کنید:

 • %year% – سال ارسال ، چهار رقم ، به عنوان مثال سال 2016..
 • %monthnum% –ماه ارسال مثلاً 05.
 • %day% –روز ارسال ، مثلاً 28.
 • %hour% –ساعت .
 • %minute% –دقیقه .
 • %second% –ثانیه .
 • %postname% –عنوان پست .
 • %post_id% – یک ایدی یونیک برای پست .
 • %category% –دسته بندی پست .
 • %author% –نویسنده پست .

فراموش نکنید که پس از انتخاب ساختار پیوند خود ، بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

به محض فشردن دکمه ذخیره تغییرات ، وردپرس به طور خودکار پرونده .htaccess سایت شما را به روز می کند و سایت شما بلافاصله شروع به استفاده از ساختار جدید URL می کند.

هشدار: یادداشت مهم برای سایتهای تأسیس شده

اگر سایت شما بیش از 6 ماه در حال اجرا است ، پس ساختار پیوند خود را تغییر ندهید.

با تغییر ساختار پیوند خود در یک سایت مستقر ، تمام تعداد اشتراک گذاری رسانه های اجتماعی خود را از دست خواهید داد و خطر از دست دادن رتبه SEO موجود خود را ایجاد می کنید.

فقط یک استثنا از این قانون وجود دارد. اگر سایت شما از URL های ساده استفاده می کند ، مهم نیست که چند سال سن داشته باشید ، باید ساختار URL را برای سئو بهتر به روز کنید. بله ، شما هنوز هم تعداد سهم های اجتماعی را از دست خواهید داد ، اما مزایای آن بسیار بالاتر است.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند ساختار URL دوستانه SEO را برای سایت وردپرس خود ایجاد کنید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای ما را در مورد دسته ها برچسب ها مشاهده کنید – بهترین شیوه های SEO برای مرتب سازی مطالب خود.

 

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟