ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

شورت کد چیست؟

شورت کد چیست؟

کد های کوتاه در وردپرس کد هایی هستند که به شما امکان می دهند کارهای کمی را با کمی تلاش انجام دهید. آنها در WordPress 2.5 معرفی شدند و دلیل معرفی آنها این بود که افراد اجازه می دهند بدون استفاده از کد مستقیم ، کد ها را در پست ها ، صفحات و ابزارک های وردپرس اجرا کنند. این به شما امکان می دهد پرونده ها را تعبیه کنید یا اشیاء ایجاد کنید که به طور معمول نیاز به کد زیادی دارند. به عنوان مثال ، کد کوتاه برای جاسازی یک فیلم ممکن است به صورت زیر باشد:

[vide o]

آنها همچنین می توانند با ویژگی هایی همراه باشند. به عنوان مثال ، کد کوتاه ویدیوی ساخته شده در وردپرس می تواند یک ویژگی src بگیرد:

[v i d e o src="video-source.mp4"]

وردپرس دارای چندین شورت کد ساخته شده است. اینها شامل صدا ، زیرنویس ، جاسازی ، گالری و فیلم است. سایر موارد را می توان با افزونه ها با استفاده از API Shortcode اضافه کرد.

بعضی اوقات ممکن است بخواهید از متن کد کوتاه در یک پست استفاده کنید. برای این کار باید با استفاده از براکت های دوگانه در آن استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید متن کد ویدیو به جای یک فیلم واقعی نمایش داده شود ، می توانید موارد زیر را انجام دهید:

[video]

کد کوتاه , اضافه کردن ویژگی ها به یک سایت وردپرس را ساده می کند. گالری ها ، فیلم ها و قابلیت های مختلف دیگر به ویرایش کد زیادی احتیاج دارند. با استفاده از کد کوتاه ، HTML و سایر نشانه گذاری ها بطور داینامیک مستقیماً به پست یا صفحه ای که کاربر می خواهد در آن ظاهر شود اضافه می شود.

 

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟