ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

سایدبار ( ستون کناری ) چیست

سایدبار ( ستون کناری ) چیست

سایدبار در وردپرس به یک منطقه ابزارک آماده که توسط قالب وردپرس استفاده می شود برای نمایش اطلاعاتی که جزئی از محتوای اصلی نیست ، گفته می شود. سایدبار همیشه یک ستون عمودی در اطراف نیست. و ممکن است یک مستطیل افقی در زیر یا بالاتر از قسمت محتوا ، پاورقی ، هدر ، یا هر مکان دیگری در قالب باشد.

استفاده از سایدبار ها متفاوت است و به انتخاب طراح قالب بستگی دارد. بسیاری از قالب های وردپرس از سایدبار های متعددی پشتیبانی می کنند که به عنوان مناطق آماده ابزارک نیز شناخته می شوند.

 

مکان سایدبار
مکان سایدبار

 

سایدبارها نقش مهمی در طراحی چیدمان وب سایت وردپرس برای نمایش مطالب غیر از مقالات اصلی یک وب سایت دارند. به عنوان مثال ، یک لیست کوتاه از مقالات اخیر ، نظرات اخیر ، لیستی از صفحات یا مقالات محبوب در یک وب سایت به راحتی در کل سایت قابل نمایش است.

همچنین می توان از آن برای نمایش تبلیغات از وب سایت های شخص ثالث استفاده کرد. کاربران می توانند موارد مورد نظر را از ” نمایش » ابزارک ها ” در پیشخوان مدیریت ویرایش کنند. برخی از قالب های وردپرس با گزینه های بسیار قابل تنظیم برای ایجاد طرح بندی پویا برای بخش های مختلف یک وب سایت ارائه می شوند که به کاربران امکان می دهد سایدبارهای خود را از رابط کشیدن و رها کردن اضافه کنند.

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟