ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

نحوه نصب افزونه وردپرس – قدم به قدم برای مبتدیان

نحوه نصب افزونه وردپرس – قدم به قدم برای مبتدیان

بعد از نصب وردپرس ، اولین چیزی که هر مبتدی باید یاد بگیرد نحوه نصب افزونه وردپرس است.

به عبارت ساده ، افزونه های وردپرس مانند برنامه هایی برای وب سایت وردپرس شما هستند. آنها به شما امکان می دهند مانند فرم تماس با ما ، نمایش به صورت اسلاید ، سبد خرید و موارد دیگر ، ویژگی های جدیدی را به وردپرس اضافه کنید.

هزاران افزونه رایگان و پولی برای وردپرس در دسترس است. در این راهنمای گام به گام نحوه نصب افزونه وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

 

نصب افزونه وردپرس
نصب افزونه وردپرس

 

نحوه نصب افزونه وردپرس

ما هر سه روش را پوشش داده ایم: نصب افزونه وردپرس با استفاده از جستجو ، بارگذاری افزونه وردپرس و نصب افزونه وردپرس به صورت دستی با استفاده از FTP.

آماده اید؟ پس بزن بریم.

نصب افزونه با استفاده از جستجوی افزونه وردپرس

ساده ترین روش برای نصب افزونه وردپرس استفاده از جستجوی افزونه است. تنها نکته منفی این گزینه این است که یک افزونه باید در فهرست افزونه های وردپرس باشد که فقط به افزونه های رایگان محدود می شود.

اولین چیزی که شما نیاز دارید رفتن به ” افزونه ها »اضافه کردن افزونه جدید در پیشخوان وردپرس خود میباشد.

 

فهرست افزونه وردپرس
فهرست افزونه وردپرس

 

صفحه ای مانند صفحه تصویر بالا را مشاهده خواهید کرد. افزونه را با تایپ نام افزونه یا کارکرد مورد نظر خود پیدا کنید. پس از آن دسته ای از لیست مانند مثال زیر را مشاهده می کنید:

 

جستجوی افزونه
جستجوی افزونه

 

می توانید افزونه ای را که برای شما مناسب است انتخاب کنید. از آنجا که در جستجوی ما ، به دنبال WPForms هستیم که بهترین افزونه فرم تماس با وردپرس است ، روی دکمه “نصب ” در کنار آن کلیک خواهیم کرد.

اکنون وردپرس افزونه را برای شما بارگیری و نصب خواهد کرد. پس از این ، متوجه خواهید شد که دکمه “نصب” به دکمه “فعال سازی” تغییر خواهد کرد.

 

نصب و فعالسازی از طریق جستجو
نصب و فعالسازی از طریق جستجو

 

یک افزونه وردپرس در سایت شما قابل نصب است اما تا زمانی که آن را فعال نکنید ، کار نخواهد کرد. بنابراین پیش بروید و بر روی دکمه فعال سازی کلیک کنید تا شروع به استفاده از آن افزونه در سایت وردپرس کنید.

شما با موفقیت اولین افزونه وردپرس خود را نصب کردید.

مرحله بعدی پیکربندی تنظیمات افزونه است. این تنظیمات برای هر افزونه متفاوت خواهد بود ، بنابراین ما در این پست آنرا پوشش نمی دهیم.

نصب افزونه با استفاده از آپلود افزونه در وردپرس

افزونه های پرومیوم وردپرس در فهرست افزونه های وردپرس درج نشده اند. این افزونه ها با استفاده از روش اول قابل نصب نیستند.

به همین دلیل وردپرس برای نصب چنین افزونه هایی با روش آپلود همراه است. ما به شما نحوه نصب افزونه های وردپرس را با استفاده از گزینه بارگذاری در قسمت پیشخوان نشان خواهیم داد.

ابتدا باید افزونه را از مبدأ بارگیری کنید (که این یک فایل زیپ خواهد بود). در مرحله بعد ، باید به قسمت پیشخوان وردپرس بروید و از ” افزونه ها »افزودن افزونه جدید ” اقدام کنید.

پس از آن ، بر روی دکمه “بارگذاری افزونه” در بالای صفحه کلیک کنید.

 

بارگزاری افزونه
بارگزاری افزونه

 

این فرم بارگذاری افزونه را نشان می دهد. در اینجا شما باید بر روی دکمه “Choose File” کلیک کرده و پرونده افزونه ای را که قبلاً بارگیری کرده اید روی کامپیوتر خود انتخاب کنید.

 

انتخاب فایل افزونه
انتخاب فایل افزونه

 

پس از انتخاب پرونده ، باید روی دکمه “نصب ” کلیک کنید.

اکنون وردپرس فایل افزونه را از کامپیوتر شما بارگذاری کرده و آن را برای شما نصب می کند. بعد از اتمام نصب ، پیام موفقیت آمیزی مانند این خواهید دید.

 

پایان نصب افزونه
پایان نصب افزونه

 

پس از نصب باید بر روی لینک فعال سازی افزونه کلیک کنید تا شروع به استفاده از افزونه کنید.

شما باید تنظیمات را متناسب با نیازهای خود پیکربندی کنید. این تنظیمات برای هر افزونه متفاوت خواهد بود ، بنابراین ما در این پست پوشش نمی دهیم.

با استفاده از FTP یک افزونه وردپرس را نصب کنید

در برخی موارد نادر ، ارائه دهنده میزبانی وردپرس شما ممکن است محدودیتهایی در پرونده داشته باشد که می تواند توانایی شما برای نصب افزونه را از ناحیه سرور محدود کند.

در این شرایط بهترین راه شما این است که افزونه را بصورت دستی با استفاده از FTP نصب کنید.

روش مدیریت FTP برای مبتدیان کمتر پسندیده است.

ابتدا باید فایل منبع افزونه را بارگیری کنید (این یک فایل زیپ خواهد بود). در مرحله بعد ، باید فایل zip را در کامپیوتر خود استخراج کنید.

با استخراج پرونده زیپ افزونه ، یک پوشه جدید با همین نام ایجاد می شود. این پوشه ای است که شما باید با استفاده از یک سرویس دهنده FTP به صورت دستی در وب سایت خود بارگذاری کنید.

باید از طریق مدیریت FTP به هاست خود دسترسی پیدا کنید. اگر نام کاربری و رمز عبور FTP خود را ندارید ، با ارائه دهنده میزبان وردپرس خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید.

مدیریت FTP را در کامپیوتر خود باز کنید و با استفاده از رمز ورود و نام کاربری که توسط میزبان وب ارائه شده است به وب سایت خود وصل شوید. پس از اتصال ، باید به پوشه ” / wp-content / plugins ”  در وب سایت خود بروید.

در مرحله بعد پوشه ای را که از فایل زیپ استخراج کرده اید در پوشه / wp-content / plugins / پوشه در سرور وب خود بارگذاری کنید.

 

سرویس دهنده FTP
سرویس دهنده FTP

 

پس از بارگذاری پرونده ها ، باید به قسمت پیشخوان وردپرس مراجعه کرده و از طریق فهرست افزونه ها در منوی پیشخوان کلیک کنید. پلاگین خود را با موفقیت در صفحه افزونه ها نصب شده خواهید کرد.

 

فعالسازی افزونه
فعالسازی افزونه

 

برای شروع استفاده از آن ، باید روی پیوند فعال سازی در زیر افزونه کلیک کنید.

پس از فعال سازی ، ممکن است لازم باشد تنظیمات افزونه را پیکربندی کنید. افزونه های وردپرس دارای تنظیمات خاص خود هستند که از یک افزونه به دیگری متفاوت است ، بنابراین ما در اینجا آنها را شرح نمی دهیم.

سؤالات متداول درباره نصب افزونه های وردپرس

به عنوان مبتدی ، ممکن است در مورد نصب افزونه های وردپرس سؤالات کمی داشته باشید. به عنوان بزرگترین سایت منبع وردپرس ، همه آنها را شنیده ایم.

در اینجا برخی از سوالات متداول در مورد نصب افزونه های وردپرس آورده شده است.

1. چگونه می توانم بهترین افزونه های وردپرس را برای نصب در وب سایت خود پیدا کنم؟

ما لیستی از تمام افزونه های اساسی وردپرس را که اکثر وب سایت های وردپرس به آن احتیاج دارند ، گردآوری کرده ایم.

ما همچنین در مورد انتخاب بهترین افزونه وردپرس آموزش مفصلی داریم که در آن به شما نشان می دهیم که هنگام جستجوی یک افزونه چه چیزی را باید جستجو کنید.

2- تفاوت بین افزونه های نصب شده و فعال چیست؟

وردپرس به شما امکان می دهد افزونه ای را نصب کنید و به هیچ وجه از آن استفاده نکنید. برای استفاده از افزونه در سایت خود ، باید آن را فعال کنید.

می توانید افزونه های فعال را با مراجعه به صفحه “افزونه ها” در قسمت پیشخوان وردپرس مشاهده کنید. آنها با یک پس زمینه آبی برجسته خواهند شد.

 

تفاوت بین افزونه های نصب شده و فعال
تفاوت بین افزونه های نصب شده و فعال

 

پلاگین هایی با پس زمینه سفید در وب سایت شما نصب شده اند اما فعال نیستند.

4- چند افزونه که می توانم در وردپرس نصب کنم؟

می توانید تعداد پلاگین های وردپرس را در صورت نیاز نصب کنید. این تعداد افزونه نیست که بر سرعت وب سایت شما تأثیر می گذارد ، بلکه کیفیت آن افزونه ها است. برای اطلاعات بیشتر ، به مقاله ما در مورد چند افزونه وردپرس که باید نصب کنید ، مراجعه کنید.

5- چگونه می توانم یک افزونه وردپرس را حذف کنم؟

با مراجعه به صفحه افزونه ها در قسمت مدیریت وردپرس می توانید افزونه وردپرس را حذف کنید. اگر افزونه ای که می خواهید حذف کنید در حال حاضر فعال است ، ابتدا باید آن را غیرفعال کنید. پس از آن می توانید بر روی لینک حذف کلیک کنید تا آن را از وب سایت خود حذف کنید.

امیدواریم که این به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه افزونه های وردپرس را نصب کنید.

همچنین ممکن است بخواهید دسته بندی افزونه های ما را ببینید که در مورد بهترین افزونه های وردپرس می نویسیم که می توانید برای انجام کارهایی که می خواهید انجام دهید استفاده کنید. هر یک از این مقاله ها با دستورالعمل های گام به گام در مورد چگونگی تنظیم پلاگین های فردی ارائه می شوند.

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟