ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

تفاوت بین پست ها و صفحات در وردپرس

تفاوت بین پست ها و صفحات در وردپرس

اغلب مبتدیان وردپرس بین پست ها و صفحات اشتباه می گیرند. به طور پیش فرض ، وردپرس دارای دو نوع محتوا است: پست ها و صفحات. به عنوان یک مبتدی ، احتمالاً می پرسید که تفاوت پست ها در مقابل صفحات چیست؟ به نظر می رسد که آنها در داشبورد وردپرس و همچنین وب سایت مشابه هستند. خوانندگان غالباً از ما می پرسند: چرا به هر دو نیاز دارم؟ چه زمانی باید از پست ها استفاده کنم؟ چه زمانی باید از صفحات استفاده کنم؟
در این مقاله ، تفاوت پست و صفحه در وردپرس را توضیح خواهیم داد.

پست ها در وردپرس چیست؟

پست ها محتوای وبلاگ هستند که به ترتیب زمانی معکوس لیست شده اند (جدیدترین مطالب در بالا). پست های لیست شده را در صفحه وبلاگ خود مشاهده خواهید کرد.

اگر از وردپرس به عنوان وبلاگ استفاده می کنید ، در نهایت از مطالب بیشتر محتوای وب سایت خود استفاده خواهید کرد.

می توانید پست های وردپرس خود را از منوی “پست ها” در داشبورد خود اضافه و ویرایش کنید. در اینجا نحوه افزودن پست جدید را مشاهده میکنید.

افزدن صفحه در وردپرس
افزدن صفحه در وردپرس

به دلیل ترتیب معکوس آنها ، قرار است که پست های شما به موقع باشد. پست های قدیمی تر براساس ماه و سال بایگانی می شوند.

با قدیمی شدن پست ها ، کاربر مجبور است برای یافتن آنها بیشتر جستجو کند. شما این امکان را دارید که پست های خود را براساس دسته ها و برچسب ها سازماندهی کنید.

طبقه بندی ها برای پست ها
طبقه بندی ها برای پست ها

از آنجا که پست های وردپرس با در نظر گرفتن زمان و تاریخ منتشر می شوند ، از طریق فیدهای RSS ارسال می شوند. با این کار خوانندگان شما می توانند از طریق فیدهای RSS از جدیدترین به روزرسانی پست مطلع شوند.

وبلاگ نویسان می توانند از RSS استفاده کنند تا از طریق خدماتی مانند Constant Contact ، Aweber یا MailChimp ، ارسال ایمیل را انجام دهند. می توانید برای مشترکین خود یک خبرنامه روزانه و هفتگی ایجاد کنید.

اجتماعی بودن پست ها

ماهیت بسیار دقیق پست ها ، آن را بسیار اجتماعی می کند. شما می توانید از یکی از بسیاری از افزونه های اشتراک اجتماعی استفاده کنید تا به کاربران خود اجازه دهید پست های شما را در شبکه های رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، توییتر ، لینکدین ، پینترست و غیره به اشتراک بگذارند.

پست ها مکالمه را تشویق می کنند. آنها دارای یک ویژگی نظر داخلی هستند که به کاربران امکان می دهد در مورد یک موضوع خاص نظر دهند. به طور پیش فرض ، نظرات ، بازپرداخت ها و پیگیری ها فعال هستند.

ویژگی کامنت و بازتاب در پست ها
ویژگی کامنت و بازتاب در پست ها

برای خاموش کردن نظرات در مورد پست های قدیمی تر ، اگر می خواهید ، می توانید به قسمت “تنظیمات »گفتگو “بروید.

پست های وردپرس معمولاً دارای نام نویسنده و تاریخ انتشار/به روز شده هستند.

بهترین مثال برای یک پست وردپرس ممکن است همین مقاله ای باشد که اکنون می خوانید. به بالا بروید ، و می توانید دسته پست را در بالای عنوان مقاله مشاهده کنید. در زیر عنوان ، آخرین تاریخ به روز شده ، نام نویسنده و دکمه های اشتراک اجتماعی وجود دارد.

بعد از محتوای مقاله اصلی ، بخش نظرات وجود دارد. معمولاً این موارد را نمی توانید در صفحه پیدا کنید.

اکنون که دانستید پست چیست ، بیایید نگاهی به صفحات و تفاوت آنها بیندازیم.

صفحات در وردپرس چیست؟

صفحات از نوع ثابت “یکبار مصرف” مانند اطلاعات مربوط به صفحه ، سیاست حفظ حریم خصوصی ، صفحه تماس و غیره هستند در حالی که پایگاه داده وردپرس تاریخ منتشر شده صفحه را ذخیره می کند ، صفحات موجودات بی انتهایی هستند.

به عنوان مثال ، صفحه درباره شما منقضی نیست. مطمئناً می توانید برگردید و به روزرسانی کنید ، اما به احتمال زیاد شما در مورد صفحه 2012 ، صفحه 2013 و غیره اطلاعاتی نخواهید داشت زیرا هیچ زمان و تاریخی به صفحات متصل نیست ، به طور پیش فرض در خوراک های RSS شما موجود نیستند.

می توانید صفحات را در وردپرس از فهرست “صفحات “در داشبورد خود اضافه و ویرایش کنید. نحوه افزودن صفحه جدید به این صورت است:

افزودنی صفحه در وردپرس
افزودنی صفحه در وردپرس

صفحات به معنای اجتماعی بودن در بیشتر موارد نیستند ، بنابراین شامل دکمه های اشتراک اجتماعی نیستند. به عنوان مثال ، احتمالاً نمی خواهید دیگران در بیشتر موارد صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی شما را توییت کنند.

به همین ترتیب ، صفحات نیز شامل نظرات نیستند. شما نمی خواهید کاربران در مورد صفحه تماس شما یا صفحه سلب مسئولیت قانونی خود نظر دهند. گزینه ای برای فعال کردن نظرات وجود دارد ، اما به طور پیش فرض برای صفحات وردپرس شما غیرفعال است.

غیرفعال بودن کامنت در صفحات
غیرفعال بودن کامنت در صفحات

سلسله مراتب صفحات

برخلاف پست ها ، ماهیت صفحات طبق سلسله مراتب است. به عنوان مثال ، می توانید در یک صفحه زیرصفحه یا صفحه کودک داشته باشید. هنگام ویرایش یک صفحه ، به راحتی می توانید با انتخاب یک صفحه والد از ویژگی های صفحه ، یک صفحه را به زیر صفحه تبدیل کنید.

سلسله مراتب صفحات
سلسله مراتب صفحات

یک نمونه اصلی از این مورد در عمل ، صفحه طرح ما است. این ویژگی به شما امکان می دهد صفحات خود را با هم سازماندهی کنید ، و حتی یک الگوی سفارشی به آنها اختصاص دهید.

وردپرس به طور پیش فرض دارای یک ویژگی است که به شما امکان می دهد با استفاده از قالب خود الگوهای صفحه سفارشی ایجاد کنید. این به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا در صورت لزوم ظاهر هر صفحه را سفارشی کنند.

در بیشتر قالب ها، پست و صفحات یکسان به نظر می رسند. اما وقتی از صفحه خود برای ایجاد یک صفحه فرود یا یک صفحه گالری استفاده می کنید ، ویژگی الگوهای صفحه سفارشی بسیار مفید است.

صفحات همچنین دارای این ویژگی قدیمی به نام “Order” هستند که به شما امکان می دهد ترتیب صفحات را با اختصاص مقدار عددی به آن تنظیم کنید. با این حال ، این ویژگی توسط افزونه هایی مانند Simple Page Ordering که به شما امکان می دهد ترتیب صفحات را بکشید و رها کنید ، گسترش می یابد.

تفاوت پست و صفحه در وردپرس (تفاوت های کلیدی)

به طور خلاصه ، موارد زیر تفاوت های اساسی بین پست ها و صفحات در وردپرس است.

  • پست ها زمانی در مقابل صفحات بی انتها است.
  • پست ها اجتماعی هستند در مقابل صفحات اجتماعی نیستند.
  • پست ها با استفاده از دسته ها و برچسب ها سازماندهی می شوند در مقابل صفحات سلسله مراتبی هستند و می توانند به صورت صفحات کودک و والدین سازماندهی شوند.
  • پست ها در خوراک RSS وجود دارد در مقابل صفحات نیستند.
  • پست ها دارای نویسنده و تاریخ انتشار هستند در حالی که صفحات ندارند.

شباهت ها

اختلافاتی که در بالا ذکر کردیم ممکن است استثنا داشته باشد. برای گسترش عملکرد هر دو نوع محتوا می توانید از افزونه ها استفاده کنید. با وجود این تفاوت ها ، شباهت هایی بین صفحات و پست ها در وردپرس وجود دارد.

اول ، هر دو برای انتشار مطالب استفاده می شوند. می توانید متن ، تصویر ، فرم و … را به هر دو پست و صفحه اضافه کنید. متا فیلد تصویر شاخص در هر دو صفحه و پست وجود دارد.

شما می توانید بدون استفاده از پست ها یا ویژگی های وبلاگ نویسی وردپرس ، وب سایتی بسازید. همچنین می توانید برای اخبار ، اطلاعیه ها و سایر مقالات خود یک وب سایت تجاری با صفحات و یک بخش وبلاگ جداگانه ایجاد کنید.

سوالات متداول در مورد تفاوت پست و صفحه در وردپرس

در زیر برخی از سوالات متداول در مورد پست ها در مقابل صفحات و نحوه استفاده صحیح از آنها در وردپرس از کاربران خود شنیده ایم.

1-چند پست و/یا صفحه می توانم داشته باشم؟

می توانید هر تعداد پست و/یا صفحه مورد نظر خود را داشته باشید. تعداد پست ها یا صفحاتی که می توانند ایجاد کنند محدودیتی ندارد.

2-آیا مزایای سئو به یکی یا دیگری وجود دارد؟

موتورهای جستجو دوست دارند محتوا مرتب شود. محتوای بی انتها از اهمیت بیشتری برخوردار است. با این وجود ، جدیدترین مطالب زمانی اولویت زیادی دارند.

به طور خلاصه ، ممکن است تفاوتی وجود داشته باشد ، اما به عنوان یک مبتدی ، نیازی به نگرانی در مورد آن ندارید. بر سازماندهی سایت خود برای کاربر تمرکز کنید.

3-کدام صفحات را باید در وب سایت یا وبلاگ خود ایجاد کنم؟

این واقعاً بستگی به ساختن چه نوع وبلاگ یا وب سایتی دارد. با این حال ، ممکن است بخواهید لیست صفحات مهم برای همه وب سایت ها را مشاهده کنید.

4-آیا می توانم پست ها را به صفحات و بالعکس تبدیل کنم؟

بسیاری از مبتدیان هنگامی که واقعاً می خواهند صفحاتی را ایجاد کنند ، به طور تصادفی به پست مطلب اضافه می کنند. به همین ترتیب ، ممکن است برخی از وبلاگ نویسان جدید پست های وبلاگ را به عنوان صفحه ذخیره کنند.

اگر به تازگی کار خود را شروع کرده اید ، می توانید با استفاده از پلاگین post type switcher به راحتی آن را برطرف کنید.

5-آیا به غیر از پست ها و صفحات ، محتوای دیگری نیز در وردپرس وجود دارد؟

بله وجود دارد با این حال ، این انواع دیگر محتوای پیش فرض شامل پیوست ها ، ویرایش ها و منوهای ناوبری است که به طور معمول مانند پست ها و صفحات استفاده نمی شوند.

وردپرس همچنین به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا انواع پست سفارشی خود را ایجاد کنند. این ویژگی توسط افزونه ها برای ایجاد انواع محتوای اضافی در وردپرس استفاده می شود. به عنوان مثال ، اگر فروشگاه ووکامرس را اداره می کنید ، پست تایپ “محصولات” را در قسمت مدیریت وردپرس خود مشاهده خواهید کرد.

امیدواریم مقاله ” تفاوت پست و صفحه در وردپرس ” به شما کمک کند تفاوت بین صفحات و پست ها در وردپرس و نحوه استفاده از آنها را بیاموزید.

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟