ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

ابزارک وردپرس چیست؟

ابزارک وردپرس چیست؟

در وردپرس ، ابزارک ها بلوک محتوا هستند که می توانید به ستون های کناری ، پاورقی ها و مناطق دیگر سایت خود اضافه کنید.

آیا تاکنون از وبلاگ شخصی بازدید کرده و در نوار کناری عکسی ، فرم ثبت نام یا منو را مشاهده می کنید؟ همه این ها ابزارک هستند.

هر ویجت می تواند بدون نیاز به نوشتن کد ، یک ویژگی یا عملکرد را به سایت شما اضافه کند. ابزارک های رایج برای افزودن به سایت شما منوها ، لیست پست های محبوب ، تقویم ها ، تبلیغات بنرها ، نمادهای اجتماعی و موارد دیگر هستند.

از کجا می توانید این ابزارک ها را در سایت خود اضافه کنید؟ همه اینها به قالب وردپرس شما بستگی دارد. بسیاری از قالب ها دارای مناطق ابزارک نوار کناری و پایین صفحه است. برخی همچنین به شما امکان می دهند ابزارکها را در قسمت هدر ، صفحه اصلی یا سایر مناطق سایت خود قرار دهید.

 

ابزارک های وردپرس
ابزارک های وردپرس

 

ابزارک های وردپرس برای فراهم کردن روشی ساده و آسان برای کاربران وردپرس ایجاد شده است تا بتوانند بدون نیاز به کد نویسی ، طراحی و محتوای سایت خود را کنترل کنند.

بیشتر قالب های وردپرس از ابزارک ها پشتیبانی می کنند. بسته به قالب وردپرس شما ، مناطق ویجت ممکن است در قسمت هدر ، پاورقی ، نوار کناری ، درست زیر محتوای پست وبلاگ شما و تقریباً در هر منطقه دیگر باشد.

وردپرس به صورت پیش فرض دارای چندین ابزارک از جمله دسته ها ، ابر برچسب ، فهرست پیمایش ، تقویم ، نوار جستجو ، پست های اخیر و موارد دیگر است.

بسیاری از افزونه های وردپرس ابزارک های مخصوص به خود را نیز اضافه می کنند که می توانید از آنها برای اضافه کردن قابلیت های افزونه به بخش های مختلف استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید یک فرم خبرنامه نامه ایمیلی را به نوار کناری خود اضافه کنید یا با افزونه ای مانند WPForms ، فرم تماس با ما به پاورقی خود اضافه کنید.

ابزارک ها می توانند برای کمک به بازدید کنندگان خود در جهت یابی سایت شما و ترغیب آنها به انجام کارهایی مانند ثبت نام در خبرنامه یا پیگیری شما در رسانه های اجتماعی ، بسیار مفید باشند.

نحوه افزودن ابزارک در وردپرس

هنگامی که برای اولین بار وبلاگ خود را راه اندازی می کنید ، تنظیم ابزارک های شما یک گام مهم است.

ابزارک ها برای استفاده آسان هستند و با کشیدن و رها کردن آنها در یکی از مناطق ویجت قالب شما می توان آنها را اضافه کرد.

می توانید با رفتن به صفحه “ نمایش » ابزارک ها ” از منوی پیشخوان وردپرس ، لیست ابزارک های موجود را در سایت خود بیابید.

هنگامی که آنجا هستید ، تمام ابزارکهای موجود را در سمت راست مشاهده خواهید کرد. مناطق ویجت قالب شما در سمت چپ لیست خواهد شد.

 

صفحه ابزارک ها در پیشخوان وردپرس
صفحه ابزارک ها در پیشخوان وردپرس

 

در زیر هر ویجت نصب شده خود ، توضیحی مختصر مشاهده می کنید که به توضیح هدف و استفاده از آن کمک می کند.

برای افزودن ویجت به یک منطقه ویجت در سایت خود ، کافیست آن را از لیست سمت راست به ناحیه ای در سمت چپ بکشید و رها کنید.

 

افزودن ابزارک به نوار کناری
افزودن ابزارک به نوار کناری

 

همچنین می توانید ابزارک ها را به بالا و پایین حرکت دهید تا آنها را دوباره تنظیم کنید.

هر ویجت دارای تنظیمات خاص خود است که می توانید بعد از افزودن ویجت آن را مشاهده کنید. فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات ویجت خود ، روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

برای راهنمایی های دقیق تر ، به راهنمای ما در مورد نحوه افزودن و استفاده از ابزارک ها در وردپرس مراجعه کنید.

تفاوت بین یک ویجت و یک افزونه چیست؟

بسیاری از افراد می خواهند تفاوت یک ویجت و افزونه وردپرس را بدانند.

به آن فکر کنید مانند تفاوت بین برنامه ها و ابزارک های تلفن هوشمند خود.

به عبارت ساده ، افزونه ها مانند برنامه های گوشی های هوشمند هستند. این برنامه های افزودنی هستند که برای استفاده باید از صفحه افزونه سرپرست نصب و فعال شوند.

افزونه ها می توانند انواع عملکردها و ویژگی ها را به وب سایت وردپرس شما اضافه کنند ، از جمله افزودن ابزارک های بیشتری که می توانید استفاده کنید. اما همه افزونه ها ویدجت ها را اضافه نمی کنند. کاملاً به هدف این افزونه بستگی دارد.

از طرف دیگر ، ابزارکها بلوکهای کشیدن و رها کردن هستند که می توانید از آنها برای افزودن محتوا به ستون کناری سایت و سایر مناطق استفاده کنید. برخی ابزارک ها با نصب پیش فرض وردپرس شما همراه هستند ، همچنین می توانید با استفاده از افزونه های خاص ابزارک های بیشتری اضافه کنید.

این ابزارک ها در قسمت های محتوای خاص به نام مناطق ویجت قرار داده می شوند و سپس بازدید کنندگان شما می توانند آن محتوا را در سایت شما مشاهده کنند.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا درباره ابزارک ها اطلاعات بیشتری کسب کنید. برای اطلاعات بیشتر ، می توانید مقاله ما در مورد نحوه افزودن و استفاده از ابزارک ها در وردپرس را نیز بخوانید.

 

منابع لاتین
_ WpBeginner
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟