ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

Wordfence در مقابل Sucuri , کدام افزونه بهتر است؟

Wordfence در مقابل Sucuri , کدام افزونه بهتر است؟

Wordfence و Sucuri دوتا از بهترین و محبوب ترین افزونه های امنیتی وردپرس در بازار هستند. هر دو به شدت توصیه می شوند و برای حفظ امنیت سایت وردپرس شما بسیار مفید هستند. این امر باعث می شود انتخاب مناسب برای مبتدیان سخت شود.
در حالی که Sucuri و Wordfence ویژگی های مشابه زیادی دارند ، هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. در این مقاله ، ما به مقایسه Wordfence و Sucuri میپردازیم تا به نظر متخصص ما کدامیک برای امنیت کلی وردپرس بهتر است.

مقایسه Wordfence و Sucuri – به دنبال چه چیزی باشیم؟

Wordfence و Sucuri دو افزونه امنیتی برتر وردپرس هستند. هر دوی آنها محافظت جامعی در برابر حملات بی رحمانه ، عفونت بدافزار و سرقت اطلاعات ارائه می دهند.

به عنوان مالک وب سایت ، باید یک افزونه امنیتی را انتخاب کنید که نه تنها از وب سایت شما محافظت می کند ، بلکه از آن به نحو احسن نیز محافظت می کند. شما همچنین می خواهید چیزی را داشته باشید که به مراقبت کمی احتیاج دارد ، بنابراین می توانید بر توسعه کسب و کار خود تمرکز کنید.

در نهایت ، شما باید یک افزونه امنیتی را انتخاب کنید که استفاده از آن آسان است و برای راه اندازی/نگهداری به مهارت های فنی نیاز ندارد.

برای این راهنما ، ما Sucuri و Wordfence را در کنار یکدیگر مقایسه می کنیم. مقایسه ما به دسته های زیر تقسیم می شود:

  • راحتی در استفاده
  • فایروال برنامه وب سایت (WAF)
  • نظارت و اطلاع رسانی امنیتی
  • اسکنر بدافزار
  • پاکسازی وب سایت هک شده

با توجه به این موارد ، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه Wordfence در مقابل Sucuri قرار می گیرد و کدام یک به عنوان بهترین افزونه کلی امنیتی وردپرس ظاهر می شود.

راحتی در استفاده

امنیت وب سایت یک زمینه بسیار پیچیده و فنی است. به همین دلیل اولین دسته مقایسه ما سهولت استفاده است.

بیایید ببینیم استفاده از Wordfence در مقابل Sucuri برای محافظت از وب سایت شما چقدر آسان است.

Wordfence – سهولت استفاده

راه اندازی Wordfence بسیار آسان است. بلافاصله پس از نصب افزونه ، از شما می خواهد آدرس ایمیلی را که می خواهید اعلان های امنیتی را در آن دریافت کنید ، ارائه دهید. همچنین باید با شرایط خدمات آنها موافقت کنید.

کانفیگ اولیه wordfence
کانفیگ اولیه wordfence

پس از آن ، جادوگری را مشاهده خواهید کرد که به شما کمک می کند تا با داشبورد Wordfence آشنا شوید. این نشان می دهد که در کجا اعلان ها و اسکن های امنیتی را مشاهده خواهید کرد.

جادوگر راهنمای wordfence
جادوگر راهنمای wordfence

این افزونه فایروال برنامه وب سایت را در حالت یادگیری روشن می کند و اسکن خودکار را در پس زمینه اجرا می کند. بسته به اندازه وب سایت شما ، هنگام اتمام اسکن اعلان ها را مشاهده خواهید کرد.

با کلیک روی اعلان ، جزئیات آن با اقدامات توصیه شده که باید انجام دهید نشان داده می شود. به عنوان مثال ، در اینجا به ما نشان داد که قالب وردپرس ما دارای نسخه جدیدتری است.

جزئیات اعلان ها در wordfence
جزئیات اعلان ها در wordfence

فایروال به طور پیش فرض به عنوان یک افزونه وردپرس اجرا می شود که چندان مثر نیست. Wordfence به شما اجازه می دهد تا آن را در حالت گسترده برای محافظت بهتر اجرا کنید ، اما باید آن را به صورت دستی تنظیم کنید (بیشتر در این مورد بعدا بحث خواهیم کرد).

راه اندازی پایه افزونه Wordfence بسیار ساده است و نیازی به ورودی زیاد کاربر ندارد. رابط کاربری کمی شلوغ است که ممکن است پیدا کردن تنظیمات / گزینه خاصی را برای مبتدیان دشوار کند.

Sucuri – سهولت استفاده

Sucuri یک رابط کاربری تمیزتر ارائه می دهد و هیچ گونه درخواست غیر ضروری بر روی صفحه ظاهر نمی شود. همچنین پس از فعال سازی ، یک اسکن سریع انجام می دهد و اعلان ها را در داشبورد افزونه مشاهده خواهید کرد.

داشبورد sucuri
داشبورد sucuri

فایروال برنامه Sucuri (WAF) یک فایروال مبتنی بر کلاود است که به این معنی است که روی سرور شما اجرا نمی شود. به عبارت دیگر ، هیچ گونه تعمیر و نگهداری فنی از طرف شما لازم نیست.

شما باید کلید API خود را اضافه کرده و تنظیمات DNS را برای نام دامنه خود پیکربندی کنید. این به فایروال اجازه می دهد ترافیک مخرب را قبل از رسیدن به سرور میزبانی وردپرس شما بگیرد.

پس از راه اندازی ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد به روزرسانی یا نگهداری آن در آینده نخواهید داشت.

Sucuri همچنین انجام تنظیمات سخت کننده امنیتی توصیه شده را در وب سایت شما آسان می کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برای اعمال تنظیمات مختلف سخت شدن امنیت کلیک کنید.

سخت کننده sucuri
سخت کننده sucuri

رابط کاربری کلی خوب است. با این حال ، کاربران هنوز باید عمیق تر عمل کنند تا گزینه هایی را که به دنبال آن هستند پیدا کنند.

به روز رسانی سرورهای نام در ثبت دامنه یک مرحله اضافی است که برای راه اندازی فایروال Sucuri لازم است ، و ممکن است برای برخی از کاربران غیر تکنیکی کمی دشوار باشد. نکته خوب این است که اکثر ثبت کنندگان دامنه مانند Domain.com ، GoDaddy و غیره می توانند به شما در تنظیم آن کمک کنند.

برنده: Sucuri

فایروال برنامه وب سایت (WAF)

WAF ترافیک وب سایت شما را کنترل می کند و تهدیدات امنیتی رایج را مسدود می کند. روشهای متفاوتی برای پیاده سازی فایروال وجود دارد (بر اساس برنامه بر اساس کلاود).

ما معتقدیم فایروال های مبتنی بر کلاود در دراز مدت کارآمدتر و قابل اطمینان تر هستند.

Sucuri و Wordfence هر دو فایروال برنامه وب سایت را ارائه می دهند ، بیایید ببینیم تفاوت آنها چگونه است.

فایروال برنامه وب سایت در Wordfence

Wordfence یک فایروال برنامه وب سایت را ارائه می دهد که ترافیک مخرب وب سایت را نظارت و مسدود می کند.

فایروال برنامه وب سایت در Wordfence
فایروال برنامه وب سایت در Wordfence

این یک فایروال در سطح برنامه است ، به این معنی که روی سرور شما اجرا می شود و از فایروال مبتنی بر کلاود کارآیی کمتری دارد.

به طور پیش فرض ، Wordfence آن را با حالت اصلی روشن می کند. این بدان معناست که فایروال به عنوان یک افزونه وردپرس اجرا می شود ، بنابراین قبل از اینکه حمله ای مسدود شود ، وردپرس باید بارگیری شود. این می تواند منابع سرور زیادی را بگیرد ، اما کارآمد نیست.

برای تغییر آن ، باید فایروال Wordfence را به صورت دستی در حالت توسعه یافته تنظیم کنید. این به فایروال Wordfence اجازه می دهد تا قبل از رسیدن به نصب وردپرس ، ترافیک را کنترل کند.

از آنجا که یک فایروال نقطه پایانی است ، Wordfence فقط زمانی می تواند ترافیک را مسدود کند که به سرور میزبانی شما رسیده باشد. در صورت حمله DDOS یا تلاش بی رحمانه ، منابع سرور شما همچنان تحت تأثیر قرار می گیرند و عملکرد وب سایت شما کاهش می یابد. حتی ممکن است خراب شود.

هنگامی که برای اولین بار Wordfence را فعال می کنید ، دیوار آتش آنها در حالت یادگیری است. با نحوه دسترسی شما و سایر کاربران به وب سایت وردپرس آشنا می شود. در این مدت چندین قانون فایروال اعمال نمی شود تا مطمئن شود کاربران وب سایت قانونی به طور تصادفی مسدود نشده اند.

فایروال برنامه وب سایت در Sucuri

Sucuri یک فایروال برنامه وب سایت مبتنی بر کلاود ارائه می دهد ، به این معنی که حتی قبل از رسیدن به سرور میزبانی شما ، تردد مشکوک را مسدود می کند.

فایروال برنامه وب سایت در Sucuri
فایروال برنامه وب سایت در Sucuri

این کار باعث صرفه جویی زیادی در منابع سرور شما و افزایش سریع وب سایت شما می شود. سرورهای CDN Sucuri در مناطق مختلف قرار دارند که یکی دیگر از امتیازات اضافی برای سرعت وب سایت است.

برای استفاده از دیوار آتش ، باید تنظیمات DNS نام دامنه خود را تغییر دهید. این تغییر به تمام ترافیک وب سایت شما اجازه می دهد از طریق سرورهای Sucuri عبور کنند.

هیچ حالت اساسی یا توسعه یافته وجود ندارد. پس از اتمام راه اندازی ، WAF Sucuri از وب سایت شما در برابر درخواست های مخرب ، حملات DDOS و تلاش برای حدس زدن رمز عبور محافظت می کند.

آنها دارای الگوریتم یادگیری ماشین قوی هستند که به اندازه کافی پیچیده است تا از مثبت کاذب جلوگیری کند.

هنگامی که DDoS را تجربه می کنید ، Sucuri به شما اجازه می دهد از حالت امنیت بالا به حالت Paranoid بروید. این اطمینان می دهد که سرور وب سایت شما خراب نمی شود.

برنده: سوکوری

نظارت و اطلاع رسانی امنیتی

به عنوان صاحب وب سایت ، باید در اسرع وقت بدانید که مشکلی در وب سایت شما وجود دارد یا خیر. یک مشکل امنیتی می تواند برای شما و مشتریان هزینه داشته باشد.

برای دریافت این اعلان ها ، باید مطمئن شوید که سایت وردپرس شما می تواند ایمیل ارسال کند. بهترین راه برای اطمینان از این امر استفاده از سرویس SMTP برای ارسال ایمیل وردپرس است.

بیایید ببینیم Wordfence و Sucuri چگونه نظارت و هشدارهای وب سایت را اداره می کنند.

مانیتورینگ و هشدارهای Wordfence

Wordfence دارای سیستم اعلان و هشدار عالی است. ابتدا اعلان ها در کنار منوی Wordfence در نوار کناری و داشبورد سرپرست وردپرس برجسته می شوند.

مانیتورینگ و هشدارهای Wordfence
مانیتورینگ و هشدارهای Wordfence

و با توجه به شدت آنها برجسته می شوند. برای اطلاع بیشتر در مورد آن و نحوه رفع آن می توانید روی اعلان کلیک کنید.

با این حال ، این را فقط زمانی مشاهده می کنید که وارد داشبورد وردپرس شوید.

Wordfence همچنین با اعلان های فوری از طریق ایمیل همراه است. برای پیکربندی هشدارهای ایمیل ، به صفحه Wordfence »All Options بروید و به قسمت « تنظیمات برگزیده هشدار ایمیل » بروید.

از اینجا می توانید هشدارهای ایمیل را روشن/خاموش کنید. همچنین می توانید میزان شدت را برای ارسال هشدار ایمیل انتخاب کنید.

نظارت و هشدارهای Sucuri

Sucuri همچنین اعلان های مهم را در داشبورد شما نمایش می دهد. گوشه سمت راست بالای صفحه برای نمایش وضعیت فایل های اصلی وردپرس اختصاص داده شده است.

نظارت و هشدارهای Sucuri
نظارت و هشدارهای Sucuri

در زیر آن ، گزارشهای حسابرسی و وضعیت سلامت سایت را مشاهده خواهید کرد.

Sucuri دارای یک سیستم مدیریت هشدار کامل است. کافی است از صفحه تنظیمات Sucuri Security دیدن کرده و به برگه هشدارها بروید.

می توانید آدرس های ایمیلی را که می خواهید به آنها اطلاع داده شود اضافه کنید. پس از آن ، می توانید هشدارهای ایمیل را بیشتر سفارشی کنید.

سفارشی سازی هشدار های ایمیلی در sucuri
سفارشی سازی هشدار های ایمیلی در sucuri

می توانید رویدادهایی را انتخاب کنید که می خواهید به آنها اطلاع داده شود ، تعداد هشدارها در ساعت و تنظیمات مربوط به حملات بی رحمانه ، انواع پست ها و موضوعات ایمیل هشداردهنده.

دیوار آتش برنامه وب سایت آنها همچنین هشدارهای خودکار سطح بالا را به ایمیل شما ارسال می کند.

برنده: هردو

اسکنر بدافزار

هر دو افزونه دارای اسکنرهای امنیتی داخلی هستند تا سایت وردپرس شما را از نظر بدافزار ، فایل های تغییر یافته و کد مخرب بررسی کنند.

بیایید ببینیم Wordfence و Sucuri چگونه بدافزارها و سایر مسائل را اسکن می کنند.

اسکنر بدافزار Wordfence

Wordfence دارای یک اسکنر قدرتمند است که بسیار قابل تنظیم است تا با محیط میزبانی و نگرانی های امنیتی شما مطابقت داشته باشد.

به طور پیش فرض ، اسکن با تنظیمات محدود اسکن (برای ذخیره منابع سرور در برنامه های میزبانی مشترک) فعال است.

اسکنر بدافزار Wordfence
اسکنر بدافزار Wordfence

برای نسخه رایگان ، Wordfence به طور خودکار برنامه اسکن سایت شما را تعیین می کند. کاربران نسخه ممتاز می توانند برنامه اسکن خود را انتخاب کنند.

می توانید اسکنر را طوری تنظیم کنید که در حالت های مختلف اجرا شود. برخی از گزینه های اسکن فقط با نسخه برتر موجود است.

اسکنر Wordfence همچنین می تواند افزونه و قالب های شما را بررسی کند تا با نسخه مخزن مطابقت داشته باشد.

اسکنر بدافزار Sucuri

اسکنر بدافزار Sucuri از API بررسی سایت Sucuri استفاده می کند. این API به طور خودکار سایت شما را در برابر چندین API مرور ایمن بررسی می کند تا مطمئن شود وب سایت شما در لیست سیاه قرار نگرفته است.

این به طور خودکار یکپارچگی فایل های اصلی وردپرس شما را بررسی می کند تا مطمئن شود که آنها تغییر نکرده اند.

می توانید تنظیمات اسکن را از صفحه Sucuri Security »Settings و با کلیک روی برگه اسکنر سفارشی کنید.

اسکنر بدافزار Sucuri
اسکنر بدافزار Sucuri

اسکنر رایگان Sucuri بر روی پرونده های عمومی موجود در وب سایت شما اجرا می شود. این اسکنر مخصوص وردپرس نیست ، بنابراین در تشخیص هر نوع بدافزار و کد مخرب فوق العاده خوب است.

همچنین در منابع سرور شما کمتر مزاحم است که یک امتیاز اضافی است.

برنده: Sucuri

پاکسازی وب سایت هک شده

پاکسازی سایت هک شده وردپرس کار آسانی نیست. بدافزار می تواند چندین فایل را تحت تأثیر قرار دهد ، پیوندهایی را در محتوای شما تزریق کند یا شما را از وب سایت شما منع کند.

تمیز کردن دستی همه چیز به تنهایی برای اکثر مبتدیان امکان پذیر نیست.

خوشبختانه ، Wordfence و Sucuri خدمات پاکسازی سایت و حذف بدافزار را ارائه می دهند. بیایید ببینیم کدام یک این کار را بهتر انجام می دهد.

پاکسازی سایت در Wordfence

خدمات پاکسازی سایت Wordfence در برنامه های رایگان یا برتر آنها گنجانده نشده است. به صورت جداگانه به عنوان یک سرویس اضافی فروخته می شود.

پاکسازی سایت در Wordfence
پاکسازی سایت در Wordfence

پاکسازی سایت همچنین یک مجوز برتر Wordfence برای یک وب سایت به شما می دهد.

فرایند پاکسازی بدافزارها کاملاً مستقیم است. آنها سایت شما را از نظر بدافزار / عفونت ها اسکن می کنند و سپس تمام فایل های آسیب دیده را پاک می کنند.

تیم آنها همچنین نحوه دسترسی هکرها به سایت شما را بررسی خواهد کرد. آنها گزارش مفصلی از کل فرآیند پاکسازی با پیشنهاداتی برای پیشگیری در آینده تهیه خواهند کرد.

پاکسازی سایت در Sucuri

همه برنامه های پولی Sucuri شامل خدمات پاکسازی وب سایت است. این کار با پاکسازی سایت ، حذف لیست سیاه ، تعمیر هرزنامه SEO و محافظت از WAF برای پیشگیری در آینده همراه است.

پاکسازی سایت در Sucuri
پاکسازی سایت در Sucuri

آنها در تمیز کردن بدافزارها ، کد اسپم تزریق شده و فایل های دسترسی در بک-اند بسیار خوب هستند.

روند کاملاً مستقیم است. شما یک بلیط پشتیبانی باز می کنید و تیم آنها شروع به کار بر روی فرآیند پاکسازی می کند.

آنها از اطلاعات ورود شما برای دسترسی FTP/SSH یا cPanel استفاده می کنند. در طول فرآیند ، آنها هر پرونده ای را که لمس می کنند ثبت می کنند و به طور خودکار از همه چیز پشتیبان گیری می کنند.

برنده: هردو

نتیجه

هر دو Wordfence و Sucuri افزونه های امنیتی وردپرس عالی هستند. با این حال ، ما معتقدیم که Sucuri در کل بهترین افزونه امنیتی وردپرس است.

این افزونه یک WAF مبتنی بر کلاود ارائه می دهد که عملکرد وب سایت شما را بهبود می بخشد در حالی که ترافیک مخرب و حملات بی رحمانه را مسدود می کند.

اگر مشکلی ندارید از فایروال و اسکنر سمت سرور استفاده کنید ، Wordfence یک گزینه رایگان خوب است.

اگر به دنبال فایروال وب سایت مبتنی بر کلاود رایگان هستید ، می توانید از Cloudflare به عنوان یک جایگزین رایگان استفاده کنید ، اما حفاظت جامعی را ارائه نمی دهد.

نکته ویراستار: ما از Sucuri در وب سایت آلتیمیت وردپرس برای افزایش امنیت خود استفاده می کنیم.

امیدواریم این مقاله به شما در مقایسه Wordfence و Sucuri کمک کرده و دریابید که کدام یک برای نیازهای شما بهتر است. همچنین ممکن است بخواهید با نحوه حذف لایسنس افزونه wordfence و sucuri آشنا شوید.

تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟