ehsan5565ahmadi@gmail.com  | +98 991 181 9828

راهنمای نهایی دسته بندی ها و برچسب ها در وردپرس

راهنمای نهایی دسته بندی ها و برچسب ها در وردپرس

شما وب سایت وردپرس خود را راه اندازی کرده اید و نمی توانید منتظر انتشار اولین پست وبلاگ خود باشید. فقط یک مشکل کوچک وجود دارد: شما نمی توانید تصمیم بگیرید که آیا باید دسته بندی ها یا برچسب ها را به پست وبلاگ خود اضافه کنید … یا شاید هر دو؟ پس با راهنمای نهایی دسته بندی ها و برچسب ها همراه ما باشید…

تو تنها نیستی. بسیاری از وبلاگ نویسان با دسته بندی ها و برچسب های وردپرس دچار سردرگمی می شوند. بنابراین در پست امروز ، ما هر آنچه را که باید بدانید به شما خواهیم گفت. ما تفاوت بین دسته ها و برچسب ها، دلیل استفاده از آنها را توضیح می دهیم. نمونه هایی از نحوه استفاده از آنها را به شما ارائه می دهیم. و به شما کمک می کنیم تصمیم بگیرید که آیا باید از دسته ها ، برچسب ها یا هر دو استفاده کنید.

دسته بندی ها و برچسب های وردپرس چیست؟

دسته ها و برچسب های وردپرس طبقه بندی وردپرس هستند. این طبقه بندی ها برای سازماندهی و طبقه بندی مطالب شما استفاده می شود تا خوانندگان شما بتوانند از وب سایت شما راحت تر استفاده کنند.

به عنوان مثال ، اگر وبلاگ غذایی دارید ، دسته های شما می توانند ناهار ، شام و دسرها باشند. شما می توانید هر پست را در آن دسته بندی های جداگانه با برچسب هایی مانند غذاهای سریع و آسان ، ایده های یک شام ناب یا غذاهای گیاهی طبقه بندی کنید.

تفاوت بین دسته بندی ها و برچسب ها چیست؟

در حالی که دسته ها و برچسب ها یک هدف را ارائه می دهند ، بین آنها دو تفاوت وجود دارد.

  • دسته بندی ها بیشتر شبیه گروه گسترده ای از پست های شما هستند. آنها موضوعات اصلی هستند که در وبلاگ خود درباره آنها صحبت می کنید.
  • می توانید از برچسب ها برای ارائه سازماندهی خاصی از پست های خود استفاده کنید. آنها حتی می توانند یک کلید واژه یکبار مصرف باشند که برای یک پست خاص استفاده می شود.
  • دسته بندی ها می توانند به صورت سلسله مراتبی سازماندهی شوند و دارای زیر مجموعه ها باشند.
  • برچسب ها نمی توانند دارای برچسب های فرعی باشند
  • شما باید حداقل یک دسته را در وردپرس اضافه کنید ، در غیر اینصورت پیش فرض بدون دسته بندی می شود. این دسته را نمی توان حذف کرد اما می توانید نام آن را به چیز دیگری تغییر دهید
  • برخلاف دسته بندی ها ، افزودن برچسب ها کاملاً اختیاری است.


چرا از دسته بندی ها و برچسب ها در وردپرس استفاده می کنیم؟

به عنوان مثال ، می توانید دسته های اصلی خود را به منوی خود یا به نوار کناری وبلاگ خود اضافه کنید. این امر باعث می شود که خوانندگان شما بتوانند دسته بندی های مورد علاقه خود را پیدا کنند که باعث می شود زمان بیشتری را در سایت شما صرف کنند.

نحوه افزودن و مدیریت دسته بندی ها و برچسب ها در وردپرس

افزودن دسته به پست های وردپرس شما آسان است. برای اختصاص یک دسته به پست خود ، کافی است روی پنل دسته ها در ویرایشگر پست کلیک کنید. اگر هیچ دسته ای ندارید ، می توانید با کلیک روی پیوند افزودن دسته جدید ، دسته جدیدی ایجاد کنید. سپس ، دسته بندی را نام ببرید و روی دکمه افزودن دسته جدید کلیک کنید.

 افزودن دسته بندی برای پست های ووردپرس
افزودن دسته بندی برای پست های وردپرس

هنگامی که شروع به ایجاد دسته بندی می کنید ، می توانید دسته والدین را نیز تعیین کنید. پس از ایجاد دسته بندی، میتوانید آنها را با علامت زدن کادر تأیید کنار آن به یک پست اختصاص دهید.

برای افزودن برچسب به پست خود ، پانل برچسب را در ویرایشگر پست گسترش دهید. سپس برچسب را تایپ کرده و کلید enter را بزنید یا از کاما برای جدا کردن برچسب ها استفاده کنید. برچسب ایجاد می شود و می توانید به راحتی از آن در پست های دیگر استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که شروع به تایپ برچسب کنید تا در منوی کشویی ظاهر شود. سپس می توانید روی آن کلیک کنید تا به آن پست اضافه شود.

 افزودن برچسب برای پست های ووردپرس
افزودن برچسب برای پست های وردپرس

صفحه مدیریت دسته ها و برچسب ها

مکان دیگر برای مدیریت دسته بندی ها رفتن به پست ها>دسته ها است. در اینجا ، می توانید دسته های جدیدی ایجاد کنید ، توضیحی برای هر دسته اضافه کنید و آدرس URL را برای هر دسته سفارشی کنید. همچنین می توانید دسته های والدین را اختصاص دهید ، دسته های موجود را ویرایش کنید و دسته هایی را که دیگر نیازی به آنها ندارید یا نمی خواهید استفاده کنید حذف کنید.

صفحه دسته بندی ها در وردپرس
صفحه دسته بندی ها در وردپرس

به همان شیوه ، می توانید برچسب ها را با رفتن به پست ها>برچسب ها مدیریت کنید. صفحه ویرایش برچسب دارای همه گزینه های مشابه دسته ها است. تنها تفاوت این است که شما نمی توانید برچسب والد را اختصاص دهید. زیرا آنها همانطور که قبلاً آموخته ایم سلسله مراتبی نیستند.

 صفحه برچسب در وردپرس
صفحه برچسب در وردپرس

نکته ای در مورد استفاده از دسته بندی ها در نشانی اینترنتی پست

برخی از وب سایت ها در ساختار آدرس پست خود از دسته بندی ها استفاده می کنند. با رفتن به تنظیمات>پیوندهای یکتا می توانید این مورد را تنظیم کنید. ساختار سفارشی را انتخاب کنید. سپس می توانید پیوند یکتا خود را به شکل زیر تنظیم کنید:

yourdomainname.com/category/post-name

با این حال ، اگر این را تنظیم کنید و زیر مجموعه های زیادی ایجاد کنید ، URL پست شما ممکن است به این شکل باشد:

yourdomainname.com/category/subcategory/post-name

نکته منفی این رویکرد این است که اگر تصمیم بگیرید دسته ها و زیر دسته های خود را بعداً سازماندهی کنید ، در نهایت مجبور خواهید شد تغییر مسیرهای زیادی ایجاد کنید تا مطمئن شوید پیوندهای شما خراب نمی شوند.

بنابراین ، بهتر است از ساختار URL کوتاه تری استفاده کنید و فقط از نام پست خود استفاده کنید. این امر به شما انعطاف پذیری بیشتری در سازماندهی محتوای شما می دهد ، بدون ذکر URL کوتاهتر ، به خاطر سپردن آن راحت تر و برای سئو مناسب تر است.

چند دسته و برچسب وردپرس باید داشته باشید؟

بنابراین اکنون میدانید دسته ها و برچسب های وردپرس چیست و چگونه میتوانید آنها را ایجاد، مدیریت و استفاده کنید. اکنون ، اجازه دهید در مورد تعداد دسته ها و برچسب ها صحبت کنیم.

به طور کلی ، محدودیتی در تعداد دسته ها و برچسب های موجود در وردپرس وجود ندارد. شما می توانید چندین دسته را به یک پست اختصاص دهید و می توانید چندین برچسب را به همان پست اختصاص دهید.

پاسخ صحیح به چند دسته که سایت شما باید داشته باشد این است: هر تعداد که برای سازماندهی منطقی محتوای خود نیاز دارید. با این حال ، به خاطر داشته باشید که اگر شروع به افزودن دسته های زیادی می کنید ، ممکن است بخواهید از زیر دسته ها استفاده کنید تا حرکت سایت شما راحت تر شود.

اگر به تازگی وبلاگ خود را شروع کرده اید ، چند دسته کلی اضافه کنید تا محتوای خود را منظم نگه دارید. سپس ، اگر به موارد بیشتری نیاز دارید ، می توانید به راحتی دسته های بیشتری ایجاد کنید. به یاد داشته باشید که داشتن دسته های کمتر با محتوای زیاد بهتر از داشتن ده ها دسته تنها با یک یا دو پست است.

در مورد برچسب ها ، هیچ محدودیتی در تعداد برچسب هایی که می توانید به یک پست اضافه کنید وجود ندارد. اما مشابه دسته بندی ها ، داشتن تعداد کمتر برچسب با تعدادی پست بهتر از داشتن صدها برچسب با تنها یک پست در آنها است.

دسته بندی ها یا برچسب های وردپرس: چه چیزی برای سئو بهتر است

همانطور که قبلاً ذکر شد ، دسته بندی ها و برچسب های وردپرس برای سازماندهی محتوای شما و بهبود قابلیت استفاده از وب سایت شما مهم هستند. و از آنجا که قابلیت استفاده از وب سایت در سئو نقش مهمی ایفا می کند ، طبیعی است که دسته بندی ها و برچسب ها در نحوه رتبه بندی سایت شما توسط گوگل نقش ایفا کنند.

هر دسته و برچسب به عنوان یک صفحه فرود برای آن دسته و برچسب خاص عمل می کند. بنابراین ، آنها باید بهترین تجربه ممکن را برای بازدیدکنندگان و خوانندگان شما فراهم کنند. این را با این واقعیت جفت کنید که اگر آدرس پست را به روز کنید ، صفحه دسته بندی اهمیت بیشتری پیدا می کند.

به طور مشابه ، اگر وب سایت دایرکتوری دارید و لیست ها پس از مدتی منقضی می شوند ، صفحه دسته بندی صفحه ای است که باقی می ماند و مهمتر از فهرست فردی است.

ترمیم روند استفاده از کلمات کلیدی

علاوه بر این ، صفحات دسته بندی و برچسب شما مانع از رقابت پست ها یا انواع پست سفارشی شما مانند محصولات برای یک مدت می شود. برای مثال ، فرض کنید وبلاگی در مورد بازی های ویدئویی دارید. بهینه سازی هر پست وبلاگ برای کلمات کلیدی بازی های نقش آفرینی می تواند بیشتر از آنکه فایده داشته باشد به شما آسیب برساند.

در عوض ، می توانید پست های فردی را برای کلمات کلیدی دم بلند مانند بازی های نقش آفرینی ژاپنی ، بازی های نقش آفرینی اکشن ، بازی های نقش آفرینی استراتژی و موارد مشابه بهینه کنید در حالی که آنها را به دسته بازی های نقش آفرین پیوند می دهید.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که شما نباید دسته بندی ها و برچسب هایی داشته باشید که مشابه آنها باشند که می تواند منجر به مشکلات تکراری محتوا و همچنین اختصاص چند دسته به یک پست شود.

در حالی که ما در مورد سئو صحبت می کنیم ، ممکن است این سوال برای شما پیش آید که آیا دسته بندی ها یا برچسب ها برای سئو بهتر هستند. پاسخ قطعی برای این سوال وجود ندارد زیرا هر دو برای سازماندهی محتوای شما استفاده می شوند ، فقط به روشهای کمی متفاوت.

افکار نهایی

دسته بندی ها و برچسب های وردپرس به شما در سازماندهی محتوا در وب سایت شما کمک می کند. برای دسته بندی پست هایی که درمورد یک موضوع با هم صحبت میکنند میتوانید از دسته بندی ها استفاده کنید. و برای توصیف بیشتر هر پست از برچسب ها استفاده کنید.

نکات مقاله راهنمای نهایی دسته بندی ها و برچسب ها در وردپرس به شما کمک میکند تا از دسته بندی ها و برچسب های وردپرس به درستی استفاده کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در مورد دسته بندی ها و برچسب های خود تصمیم بگیرید. و از آنها برای سازماندهی پست های شگفت انگیز وبلاگ خود استفاده کنید.

منابع لاتین
_ WPEXPLORER
تیم تولید محتوا _ آلتیمیت وردپرس
ما در تیم تولید محتوای آلتیمیت وردپرس، سخت در تلاش هستیم تا بهترین مقالات آموزشی در زمینه وردپرس و کسب‌و‌کارهای اینترنتی را برای شما فراهم کنیم. محتوای این صفحه توسط یوسف حسینی کنترل و بررسی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

چطوری میتونم کمکتون کنم؟